Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Претриса се мотора лекичко и вибрации при тръгване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Претриса се мотора лекичко и вибрации при тръгване

    Здравейте, колеги, от скоро имам колата, буквално няколко дни, направих й един пълен оглед и забелязах, че: 1. Ми се претриса мотора на свободен ход, както и се усеща във волна някакви вибрации, явно не работи равномерно мотора, не е много, на скорост не се усеща въобще. Като се гледа мотора на отворен капак, докато си работи и лекичко се помества през 2-3 секунди, огледах за тампони, не видях нищо конкретно, което да не ми хареса. Другото, което ми прави впечатление, че чувам някакви детонации навярно в изпускателния колектор, съвсем слабички са и може да се чуят само на отворен капак, форсирам мотора, всичко е ок, като отпусна рязко газта се чуват две-три тихи детонации докато му падат оборитите, все едно карам бегачка, но наистина са тихи, нито гърми, нито трещи отзад да кажем. На какво може да се дължи това? Огледал съм всички гърнета/връзки по ауспуха - няма нищо. Сменил съм свещите с NGK преди 3-4 дни, не се промени нищо, така си беше, така и остана това. Те си бяха за смяна, защото ми прекъсваше единият цилиндър на студен мотор, това вече го няма, пали и работи идеално. 2. Другото, което ми прави впечатление, че ако не подавам много газ при тръгване се чувстват някакви вибрации, примерно ако отпусна съединителя на първа и съм с около 1300-1500 оборота започва да се тресе, ако тръгвам с над 2000 оборота всичко е ок - това дали е проблем в притискателен диск или какво? При смяна на другите предавки не усещам проблеми. Колата така си претриса при тръгване с малко газ от поне 4 години, беше колата в баща ми и долу-горе знам какви са й проблемите. Мощност си има нормално, не буксува съединителя.3. Също нещо, което искам да попитам, докато си карам и стрелката на обортомера ми, както си показва примерно 2500-3000 оборота или колкото и да е, започва да пада надолу и след няма и части от секундата се връща на истинското си място за момента, а моторът си работи идеално, неговите обороти не падат, само тези на таблото От какво може да е?Ако някой може да се включи по някои от въпросите ще съм благодарен, дори да не сте сигурни, предположения биха ми били полезни, все пак сега се запознавам основно с колата
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Re: Претриса се мотора лекичко и вибрации при тръгване

    VALIO_RACING написа:
    1. Ми се претриса мотора
    Не съм се смял така от времето когато ходех често до Банско Го виде на Митко........го нема Попот.........ми се претриса мотора?

    Коментар


      #3
      газ има ли ? на бензин го прави това нали? обеднява сместа нещо заради това гърми и кажи дали има газ, важно е

      Коментар


        #4
        Кое му е смешното на претрисането, тресене е когато го прави постоянно, пък при мен го прави циклично Осветли ме кое е толкова смешно, че да се посмея и аз Забележи на горния ред как завършва изречението :PИначе колата няма газ, ако имаше щях да пиша. Да, на бензин го прави, зареждано е от къде ли не, няма разлика, все така си работи
        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

        Коментар


          #5
          Абсолютно същия проблем го имам и аз. Просто ти си го описал доста добре.Смених кабели,бобините,свещите,миналата година съединитела,феродо огледален и аксиалния лагер... Същата работа...На ЕКУ скана дава всичко нa 6,ама тресе. И това само като е студена.Не че е кой знае какво ама дразни. Някъде тук във форума някой беше писал нещо за компресия клапани,и някъкви такива страшни работи,та реших да си карам така...Разлика имам само такава че преди 4 години го правеше само във най-големият студ,а сега като падне под 15 градуса сутрин.Един "Майстор" ми каза веднъж за някъкъв вакуум,ама аз не му обърнах внимание,защото не би трябвало да се влиае от температурата.Поне така си мисля. Ако откриеш нещо,или някой има идея,ще се радвам и аз да си оправя колицата,защото не е друго ама много дразни.Успех и със здраве!
          Bravo 1.6 16v 97г.
          Mercedes 307D-за работа Мноу верен

          Коментар


            #6
            Да сте се сетили случайно да прегледате тампоните на двигателя и скоростната кутия (най-вече нейните) ? Аз първоначално бих набедил съединителя за това нещо, но след като е сменен - тампоните са следващият виновник.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Аз не виждам нищо смешно,колегата търси помощ,а не някой да му се подиграва с проблемите.От 5-6 отговора половината са подигравки или отговори скалъпени,докато се чете през редовете в темата на човека.Гледам в един от коментарите направо отидохме на основен ремонт на двигателя.Не може ли да се тръгне първо от не дотам сложните неща?Кабелите как са ти?Свещите си сменил(то при тия ментета нищо не се знае),но засега да речем,че ги изключваме.Виж си вакумните маркучета.Виж дали имаш бензинов филтър.Моторчето на празен ход също може да прави мизерии.Сменен ли е въздушният филтър?Свети ли грешка на таблото?Ако е някой датчик вероятно ще си покаже при една компютърна диагностика.
              Fiat 1.4 12V
              Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
              Да си втори значи да си първи сред загубилите.
              Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

              Коментар


                #8
                Здравей колега, Аз имах подобен проблем, мотора не работеше равномерно все едно прекъсваше на моменти. Оборотомера както си държи обороти през 3-4 сек леко пада и пак се нормализира. Дето се вика обърнах колата с хастара нагоре. Свещи, стъпков мотор, филтри кво ли не, никакви грешки на диагностиката. Накрая като стигнах до момента да разглобя и дроселовата клапа да е почистя и намерих малка дупчица във всмукателната тръба - тази гумената, не колекторите, точно между дебитомера и дроселовата клапа. Та проблема се оказа, че дебитомера мери едно количество въздух, а след него смуче още малко и бърка грешни смеси.
                Fiat Coupe 1.8

                Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                Коментар


                  #9
                  valentino321 написа:
                  ..Кабелите как са ти?Свещите си сменил(то при тия ментета нищо не се знае),но засега да речем,че ги изключваме.Виж си вакумните маркучета.Виж дали имаш бензинов филтър.Моторчето на празен ход също може да прави мизерии.Сменен ли е въздушният филтър?Свети ли грешка на таблото?Ако е някой датчик вероятно ще си покаже при една компютърна диагностика.
                  Кабели и бобина нови от преди 2-3 години, дала е проблем с единият кабел и изгоря бобината, беше си трагично, след това се закрепи добре, няма никаква разлика дали колата е топла или студена - все си работи така. За моторче на празния ход - все пак си мисля, че щяха да играят оборотите много, ако имаше нещо ненормално, когато чакам на светофари, пък то не се усеща толкова. Въздушен филтър - нов, да. Бензиновият филтър съм го взел, но не съм го подменил, защото видях, че трябва канал, някакъв предпазен капак имало, който се развивал и тогава се виждал. Скоро и него ще съборя. Никакви грешки не светят по таблото и никакви грешки не е имало, закачена е преди няколко години на компютърна диагностика, всичко е ок. Тя още от както сме я взели и така си работи.Другото, което ме заинтригува за падането на стрелката на обортомера - тя от какво се управлява, кой й подава сигнал? 1.6 мотора има ли дебитомер, къде се намира Огледал съм всичките маркучи, без проблем са. Видяха я майсторите на които най-много вярвам и казаха да не се занимавам с глупости, тресенето при тръгване било от проблем с притискателния диск, или криво чело или проблем с някоя от пружините. Но това ще се прави по-натам, когато съединителят сдаде багажа тотално. Тампоните съм ги огледал, не ми изглеждат разбити, има ли тампони на този мотор пълни с масло или чак такива изгъзици няма Количката си върви доволно, докато не се влоши няма да пипам нищо и да давам пари на вятъра. След като сложих свещите на студен мотор вече не претриса така, работи си равномерно и в това хладното време, падат й оборотите нормално. Купил съм NGK, ментета, ментата, все пак са 4х.хх лева Не се съмнявам в тях, сега е далеч по-добре отколкото със стария бош.
                  кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                  кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                  Коментар


                    #10
                    Еми значи е било от свещите И повече не слагай БОШ. Свещите Бош тук нямат нищо общо с това, което трябва да бъде И нали знаеш - за теб свещите са двуполюсни.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      valentino321 написа:
                      Аз не виждам нищо смешно,колегата търси помощ,а не някой да му се подиграва с проблемите.От 5-6 отговора половината са подигравки
                      Къде го видя това?

                      Коментар


                        #12
                        Бош не съм слагал аз, с такива беше колата, моите са точно по спецификацията на NGK. Пак си бяха двуполюсни и тези, които изхвърлих, вероятно са били много стари. Само стрелката на обортомера си пада от време на време, ама не му падат оборите на мотора, нещо друго има, това го наблюдавам от както е при мен колата - 3 седмици Преди това кой ти казва Поправих това-онова, остана двата носача, бензиновия филтър да сменя и да се движи пасажерският колан, бях пуснал и тема, ама така и нищо не направих, достраша ме, че ще счупя още работи Трябва да я кача в "Гараж" @kaci - кажи де, кое ти беше толкова смешно
                        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                        Коментар


                          #13
                          Re: Претриса се мотора лекичко и вибрации при тръгване

                          kaci написа:
                          VALIO_RACING написа:
                          1. Ми се претриса мотора
                          Не съм се смял така от времето когато ходех често до Банско Го виде на Митко........го нема Попот.........ми се претриса мотора?
                          Fiat 1.4 12V
                          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                          Коментар


                            #14
                            Де стига сте се смяли на израза де Големо важно че разменил словореда
                            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                            Коментар


                              #15
                              VALIO_RACING написа:
                              @kaci - кажи де, кое ти беше толкова смешно
                              Поставил съм го като цитат!Човек, много се смях!

                              Коментар

                              Working...
                              X