Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ЕГР-клапана

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ЕГР-клапана

    Въпросният клапан е почистен перфектно, двете клапанчета са напасвани и също затварят перфектно, но колата пуши много като включа клапана. Проблем има и дори когато го изключа от буксата, но не е сложена ламаринка която да затапи тръбата към колектора.Според мен газовете го отварят принудително и затова пуши и няма мощност дори и при изключен конектор. Започне ли да надува турбината както си трябва и пушенето изчезва и вървенето си става нормално. Дали ми е запушен катализатора или е омекнала пружината на самият ЕГР. Става въпрос за ЕВРО 3 електрическият ЕГР.

    #2
    Re: Проблем с ЕГР-клапана

    chaveto написа:
    Въпросният клапан е почистен перфектно, двете клапанчета са напасвани и също затварят перфектно, но колата пуши много като включа клапана. Проблем има и дори когато го изключа от буксата, но не е сложена ламаринка която да затапи тръбата към колектора.Според мен газовете го отварят принудително и затова пуши и няма мощност дори и при изключен конектор. Започне ли да надува турбината както си трябва и пушенето изчезва и вървенето си става нормално. Дали ми е запушен катализатора или е омекнала пружината на самият ЕГР. Става въпрос за ЕВРО 3 електрическият ЕГР.
    Омекнала пружина на ЕГР-а и не затваря достатъчно!А защо не го изолираш?
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    Коментар


      #3
      Или турбото ти има проблем с регулировката на геометрията!
      ALFA ZLODEO 156 2.4 JTD=140PS

      Коментар


        #4
        ЕГР-а затваря на 100% пълних го с вода и капка не пуска, когато не е монтиран, но явно налягането на газовете го отварят. Не знам дали може да се отвара по друга причина. Турбината я изключвам като проблем, не виждам каква връзка има геометрията. Като сложа ламаринката и всичко си е перфектно, надува си според това което си иска ЕКУ-то.Това е на 4-та от 1400-500 оборота до 4000
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          Кое те притеснява записаната грешка ли ?Слагай ламаринка.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Грешката въобще не ме притеснява. Ламаринката е сложена.Като затапя ЕГР-а при мен излизат няколко неща които ме дразнят.Падат оборотите под 700 при отнемане на газта и изключване от скорост, прави го почти винаги след настъпване.На студено като запаля и играят от 900 до 800 в продължение на минута.Мотора става по шумен, започва да буботи като старт дизел без филтър.Това, че ще ми направи колектора в сажди не ме притеснява. П.С Даже днес хванах да подготвя нещата за байпас на дебитомера. Идеята е паралелно на дебитомера да се сложи ЕГР-клапана, но да не минават изгорели газове през него ами чист въздух. Това обаче е друга тема на разговор.

            Коментар


              #7
              Имаш л.с.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Абе той дебитомера не е ли преди маркуча на егр? Не мога да си представя да пъхнат саждите да минават през него.
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  Чувал съм, че при запушване на ЕГР клапана, се появявало играене на обороти, за да нямало странични ефекти от това запушване, трябвало да се пише в софтуера.., но само така съм чувал..

                  Коментар


                    #10
                    Грешно си чул, поне при евро2 и 3 моторите може да се затапи спокойно.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Явно при всеки е различно. При някои няма проблем, но при други излизат странични ефекти.

                      Коментар


                        #12
                        Добре, като махнеш тапата ? Как се държи ?
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          В момента зле, защото и да не съм включил кабела на ЕГР-а колата пуши. Клапана го свалях и всичко си е нормално. Напълних го с вода и капка не пусна, но когато го монтирам и газовете го отварят. Дали е омекнала пружината или има увеличено налягане в изпускателната система засега не знам.Знам само, че като го затапя и получавам странични ефекти който ме дразнят.

                          Коментар


                            #14
                            Преди малко махнах гофрираната кривка точно след клапана. Като запалих и клапана започна да изпуска леко, натисна ли го с пръст и спира да изпуска. Махна ли си пръста и веднага започва. При подаване на газ се отваря доста повече, защото звукът става ръмжащ Явно проблема си е от пружината. Кажете от къде мога да си закупя пружина, аз знам едно място, но там ги правят на струг и нещо не ми харесват.

                            Коментар


                              #15
                              chaveto написа: Преглед на мнението
                              Преди малко махнах гофрираната кривка точно след клапана. Като запалих и клапана започна да изпуска леко, натисна ли го с пръст и спира да изпуска. Махна ли си пръста и веднага започва. При подаване на газ се отваря доста повече, защото звукът става ръмжащ Явно проблема си е от пружината. Кажете от къде мога да си закупя пружина, аз знам едно място, но там ги правят на струг и нещо не ми харесват.
                              здравей колега
                              намери ли решение на пробшема, че аз съм със същия проблем гляма главоблъсканица, егр ли е , турбо ли е. абсолютно идентични признаци като твоя пробвлм

                              Коментар

                              Working...
                              X