Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 17

Тема: Проблем с ЕГР-клапана

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008

Проблем с ЕГР-клапана

Въпросният клапан е почистен перфектно, двете клапанчета са напасвани и също затварят перфектно, но колата пуши много като включа клапана. Проблем има и дори когато го изключа от буксата, но не е сложена ламаринка която да затапи тръбата към колектора.Според мен газовете го отварят принудително и затова пуши и няма мощност дори и при изключен конектор. Започне ли да надува турбината както си трябва и пушенето изчезва и вървенето си става нормално. Дали ми е запушен катализатора или е омекнала пружината на самият ЕГР. Става въпрос за ЕВРО 3 електрическият ЕГР.

Администратор
    Фиат идол

Регистр. на
    29.08.2008

Re: Проблем с ЕГР-клапана

Цитат chaveto написа:
    Въпросният клапан е почистен перфектно, двете клапанчета са напасвани и също затварят перфектно, но колата пуши много като включа клапана. Проблем има и дори когато го изключа от буксата, но не е сложена ламаринка която да затапи тръбата към колектора.Според мен газовете го отварят принудително и затова пуши и няма мощност дори и при изключен конектор. Започне ли да надува турбината както си трябва и пушенето изчезва и вървенето си става нормално. Дали ми е запушен катализатора или е омекнала пружината на самият ЕГР. Става въпрос за ЕВРО 3 електрическият ЕГР.
    Омекнала пружина на ЕГР-а и не затваря достатъчно!А защо не го изолираш?
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    17.06.2009
    Или турбото ти има проблем с регулировката на геометрията!
    ALFA ZLODEO 156 2.4 JTD=140PS

Регистр. на
    31.08.2008
    ЕГР-а затваря на 100% пълних го с вода и капка не пуска, когато не е монтиран, но явно налягането на газовете го отварят. Не знам дали може да се отвара по друга причина. Турбината я изключвам като проблем, не виждам каква връзка има геометрията. Като сложа ламаринката и всичко си е перфектно, надува си според това което си иска ЕКУ-то.Това е на 4-та от 1400-500 оборота до 4000
    Прикачени файлове Прикачени файлове

Фиат идол Аватарът на emzo
    Регистр. на
    15.07.2008
    Кое те притеснява записаната грешка ли ?Слагай ламаринка.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

Регистр. на
    31.08.2008
    Грешката въобще не ме притеснява. Ламаринката е сложена.Като затапя ЕГР-а при мен излизат няколко неща които ме дразнят.Падат оборотите под 700 при отнемане на газта и изключване от скорост, прави го почти винаги след настъпване.На студено като запаля и играят от 900 до 800 в продължение на минута.Мотора става по шумен, започва да буботи като старт дизел без филтър.Това, че ще ми направи колектора в сажди не ме притеснява. П.С Даже днес хванах да подготвя нещата за байпас на дебитомера. Идеята е паралелно на дебитомера да се сложи ЕГР-клапана, но да не минават изгорели газове през него ами чист въздух. Това обаче е друга тема на разговор.

Регистр. на
    15.07.2008
    Имаш л.с.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

Абе той дебитомера не е ли преди маркуча на егр? Не мога да си представя да пъхнат саждите да минават през него.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    25.07.2011
    Чувал съм, че при запушване на ЕГР клапана, се появявало играене на обороти, за да нямало странични ефекти от това запушване, трябвало да се пише в софтуера.., но само така съм чувал..

Регистр. на
    15.07.2008
    Грешно си чул, поне при евро2 и 3 моторите може да се затапи спокойно.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Проблем с ЕГР-клапана

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •