Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на масло "Пунто"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ако смесва течностите, би трябвало и нивата да им се променят.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #17
      Re: кола

      kluchar написа:
      Смени и антифриза гарнитурата добре ли е припасвана на главата
      Какво означава "добре ли е припасвана",че нещо не ми е ясно?
      Фиат Пунто МК2 2000г

      Коментар


        #18
        И на мен не ми е ясно...Да не би да се минава на шлайф и тя?
        FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
        Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

        Коментар


          #19
          slav4o_vt написа:
          Не е нужно и да го гори, ако е като нашето пунто да изпуска от гарнитурата на главата.А иначе ако си сменяш масления филтър на 10 хил. км. какво пречи. Виж го да не е много черно само. Почти като вартбург-само с ново масло винаги.
          Ами той, вартбурга винаги си е с ново масло.... винаги бута масло... бута ако гониш... я карай до 3000об/мин да видим дали няма да намалее драстично харча..../говоря за тези дето пишат 250 г/1000км/ Зависи и от частите който слагате... но колегата ivel каза най-точно... като имаш голямо износване, не смениш ли бутала, да се шлайфнат цилиндрите.. оправия няма!
          Ето ме вече с Фиат

          Коментар


            #20
            незнам дали само на мен ми прави впечатление, но колегата ключар имам чувството че 90% от мненията му са колкото да напише нещо...

            Коментар


              #21
              колега аз не казвам да се сменят бутала и т.н а само сегменти.на тези мотори блока не се износва .естествено при отваряне трябва и ремонт на главата.сящо така мн. често горят масло от гумичките на клапаните

              Коментар


                #22
                На Типо-то наливах по 3 литра масло за 10000 км...Бях готов да се откажа от тая кола и да я изхвърля или продам, но след като смених гумичките на клапаните, нещата се промениха коренно...Спря да гълта масло и досега(вече над 120000 км, които аз съм навъртял) наливам маслото до МАХ и то леко-леко спада до средата на пръчката и тъкмо е направила 10000 км и го сменям...Няма и помен от предния разход на масло...Никога не съм подозирал, че от гумичките може да се губи толкова масло...
                FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
                Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

                Коментар

                Working...
                X