Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

нов GSM оператор -само логото различно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Immortal написа:
    От МТЕЛ и съвсем без пари да е - не, мерси...Все някак ще те прецакат.А и изглежда евтино само на пръв поглед.Аз ползвам пакет 360 минути за 11 лв от Виваком (минутите ми са 310 към Виваком и 50 към всички други + 1-ва международна група). 5 лв добавям за интернет - 50 МБ на фул скорост и от там нататък на ограничена скорост (нормална е за браузване). Общо - 16 лв.При БОБ какво ще ми струва това:360 минути по 0.12 лв = 43.20...Интернетът им е по 0.49 лв/МБ - тук просто не ми се смята...Роуминг извън страните на ЕС - значи Турция, Македония, Сърбия - 6.79 лв/мин...Входящо обаждане - 2.79 лв/мин.Много евтино, няма що.Би било изгодно само за хора, които наистина не говорят по телефоните си.
    Не смяташ правилно. Защото - имаш ангажираща ежемесечна такса "разговори", а идеята на новото име е да плащаш каквото ползваш. Има хора, които не искат да плащат абонаменти, но искат да могат да говорят и да ги търсят, но на минимална или никаква цена. За мен - изглежда обещаващо. И колко ти плащат бодливата тел за реклама? Крайно време е да спреш. Щото аз имам 1800 минути в мрежата на моя оператор + 50 към останалите за 20лв/месец и не ги изговарям. Ама не рекламирам. И кел файда от тая насрана компания, че имам 310 минути вътре, като в нея имам всичко на всичко 4 човека и 50те ми минути стигат, че и артисват. Познатите ми, клиентите и приятелите ми са разпределени 50/40/10 съответно Грабул, Ментел, Бодлива тел. И за тия 10% - как да се напъна бе, как? Тарифната идея на БОБ си е ОК. Особено за хора, като мен, които не обичат да си врат слушалката в ухото нон-стоп...
    infineon написа:
    Мен друго ме шокира повече- предоставяне на PUK код - 2.40 лв. А досега винаги този код ти го дават с картата.Отделно тая услуга има някакъв вид договор- не става купуваш тоя месец стартов пакет, другия месец пак и го хвърляш, уж пише не е дългосрочен, но има уловка щом е с договор.
    Ако си загубиш голямото парче от картата, ако синът ти хване телефона и опраска ПИН кода - пука ще ти струва 2.40. И да, безплатно е, ако не го губиш. Ама трябва да четеш, а не да пишеш първо. Пфу.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #32
      понеже както казах сам потребител вече на тая тарифа...та на картата където е закрепен СИМ си има ПИН и ПУК тъй че освен да си изгубиш голямата карта от сим-а не виждам как може да си загубиш ПУК а и да мислим реално на колко от вас им се е налагало да си търсят ПУК кода на мене лично никога не ми се е налагало....но нали все някой трябва да се заяде за нещо което видимо е реболюция в българските телекомуникации....не казвам че е наи изгодното но лично аз имам познати на всякакви оператори така че това ми върши работа....единна цена от 12 стотинки...това го няма на никой друг оператор....имам номера на всички оператори така че това ме устройва идеална + това месечното ми потребление е в границите на 80-100 минути понякога и по-малко просто не съм на принципа "да говорим колкото се може повече щото тва ни прави гъзари....."ало да" и толкова казвам квоо казвам и затварям без излишни приказки....после да не ревем ама парите не ми стигат за нищо ами няма да стигат като не можем да си правим сметката...искаме да говорим безкрай, да ходим до тоалетните с колите сида не излизаме от кръчмите и дискотеките и после да имаме спестявания...ами сори ама не става така в нашата държава, малко пари получаваме и трябва да си правим сметката за да имаме повече....оспорете мнението ми ако можете
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #33
        @mitkosoft: Това казвам и аз. Никой обаче не смята правилно. Имортала - имал бил 360 минути и не ги превишавал. Ама плаща всеки месец абонамент. И аз съм на абонаменти - споменавам само личните ми: в абонаментите на основния ми телефон влизат 1800 минути в мрежата на оператора + 50 минути към всички останали. Е, нали за да не съм вътре - говоря, де да ида Ама пък искам да говоря, когато ми се налага, а не да ми се налага да говоря. Фирмено имам няколко карти, които на месец правят по 40-50 минути максимум, но редовно им плащам абонамента за да ги има. За това и аз подкрепям тоя БОБ, щото иначе няма да има флат-рейт таксуване. Това е като едно време с интернета по домовете - истински интернет 2ГБ, останалото - или скъпо или ти го спират, а за да се вържеш ти предлагаха FTP, a после - торент, че да има да си смучкаш на пълна скорост и неограничено. После пиъринги, а в момента вече има няколко фирми, които предлагат флат-рейт интернет - толкоз скорост към интернет, всичко е интернет, няма пиъринги, няма различни скорости и трафици... Ама нали трябва да дорастем до там... - Да мислим, че не трябва да ползваме щото плащаме, а да плащаме това, което ползваме.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #34
          Когато усетиш да те притискат разходите верния, за съжаление и по-труден, начин за справяне е да мислиш как да спечелиш повече, а не как да икономисаш повече. Не казвам, че ниската тарифа е лошо нещо, напротив, но да се ограничаваш в това да говориш по телефона че да спестиш десет лева месечно е жалко. 21 век сме и ако не можеш един телефон да си позволиш значи трябва да се замислиш сериозно къде в пирамидата си.

          Коментар


            #35
            Ако тази тарифа bob е към Мтел, защо свързването с оператор е на тел.123, което е телефон на Виваком?
            Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
            Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

            Коментар


              #36
              karloson написа:
              Ако тази тарифа bob е към Мтел, защо свързването с оператор е на тел.123, което е телефон на Виваком?
              или на глобул.... леле-звъниш и ти вдигат от 100 места.Този телефон е само за мрежата на даден оператор. Ако от виваком изберете 123, няма да ти вдигне глобул или мтел и обратно. Ако може да не говорите за великото 3G покритие на виваком. Направих огромната глупост да се прехвърля на виваком от глобул, за щастие с договор само за една година, и мога да кажа, че глобул има по-бърз интернет на места без 3G покритие, отколкото виваком. Да не говорим, че за 2 години с глобул имаше едно спиране на интернета за 3 часа, а от 3-те месеца с виваком и около 15 дни използване - около 10 пъти е спирал интернетът, от които 3 пъти за повече от 2 часа. Да не говорим, че отговорът на служителите е: Ами, госпожо, като се свържат много абонати, скоростта пада много. *****№$Т%$№№@ и покритието, и обслужването, и скоростта - след 1 година се връщам към глобул или мтел.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #37
                Аз бях при ментел още от цитрон после бях и при глобул едновремено с ментел. Миналата година едвам се маханах от ментел то не бяха липси на фактури то справки за това кво плащам не можех да правя в сайта и постояно повишаващи се сметки с малко разговори. Сега съм на глобул и съм много доволен нямам надписване на сметки фактурите идват редовно.
                Обичам си работата.

                Коментар


                  #38
                  Колеги, далеч съм от идеята да защитавам който и да е оператор понеже всеки един от тях си има "+" и "-" .Според мен важното е човек да избере най-подходящия тарифен план според неговите нужди и потребности.п.с. основният ми GSM номер го имам от 9-10 години, странно мие защо не са ми надписвали до момента сметките.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #39
                    ls1 написа:
                    Когато усетиш да те притискат разходите верния, за съжаление и по-труден, начин за справяне е да мислиш как да спечелиш повече, а не как да икономисаш повече. Не казвам, че ниската тарифа е лошо нещо, напротив, но да се ограничаваш в това да говориш по телефона че да спестиш десет лева месечно е жалко. 21 век сме и ако не можеш един телефон да си позволиш значи трябва да се замислиш сериозно къде в пирамидата си.
                    Чакай сега, явно пак го мяташ на метенето, без да четеш. Кажи ми за чии дедов да плащам абонамент с милион минути при положение, че нито ги искам, нито са ми нужни? Искам колкото говоря - толкоз да платя. Пак казвам - не искам да говоря щото плащам, а да плащам щото съм говорил. Лично аз предпочитам наистина да говоря по-малко, моята телефонна дан съм я взел - от 33 години край мен има телефони - писнало ми е. И до там съм я докарал, че като ми звъннат - затварям и аз набирам, щото има хора, дето сакън да не се набутат 40 стинки. Явно ти си я докарал до там, че не изплюваш слушалката и е жизнено важно да плащаш абонаменти... За мен не е. И пак казвам за неразбралите, идеята БОБ никак не е лоша за хора, които искат да не плащат абонаменти, а само изговореното. 0.12лв/минута не е никак лоша тарифа - в момента вътрешните тарифи са по-високи дори.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #40
                      е нали винаги трябва да има недоволнивсе едно че ги кара някой да ползват услугата
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #41
                        Какво го обърнахте на пи**мерене?Всеки търси кое е изгодно за него. За едни Мтел, за други Глобул, за трети Вивател.Аз имам 3 карти на мое име към Виваком и средно на месец плащам около 40 лева с абонамента и разговорите. За трите общо. Мтел са такива гадове, че преди време, когато имах служебен телефон ( с неособено висок лимит ) с абонамент при тях, предпочитах да звъня от личния си по служебни въпроси когато не съм в България. По-евтино ми излизаше.Естествено и Виваком са п***сти, защото въпросните 3 карти ги имам при тях от момента, в който стартираха, а сега за да си взема апарат на изплащане ми искат да си направя нов абонамент, а не да си удължа сегашния. Техен проблем, ще си взема апарата от друго място, те ще изгубят една продажба, а аз ще си спестя 10% оскъпяване.
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #42
                          Проблема е че ментел имат лошия навик да надписват и дори да нямаш такса ще си платиш.
                          Обичам си работата.

                          Коментар


                            #43
                            тва ни е проблема на българите....най бедните от европа сме но трябва да имаме смартфон с интернет за да можем да си теглим глупави програми за андроид и да плащаме нереално високи абонаменти само за да сме пичове, тва ли ви е приоритета в живота? Що за елементарно мислене. На мене не ми е приоритет да имам интернет на телефона щото е глупост. Първо е адски бавен сравнено с домашния интернет, второ мисля че е тъпо да гледам сайтове на 3’’ монитор...трето ами по тая логика сега има и телевизори с интернет вече, аз викам и на тях да си пуснем интернет за да влизаме от телевизора във файсбук и скайп. Нали трябва да сме готини и модерни. От глад да умрем гъзари да бъдем....аз съм малък още но предполагам че повечето от вас имат деца...и ми е чудно когато пораснат и станат студенти и трябва да ги издържате и имате 5 пъти повече дазходи, дали ще мислите за интернет на СМАРТФОНА си ?
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                            Коментар


                              #44
                              mitkosoft написа:
                              тва ни е проблема на българите....най бедните от европа сме но трябва да имаме смартфон с интернет за да можем да си теглим глупави програми за андроид и да плащаме нереално високи абонаменти само за да сме пичове, тва ли ви е приоритета в живота? Що за елементарно мислене. На мене не ми е приоритет да имам интернет на телефона щото е глупост. Първо е адски бавен сравнено с домашния интернет, второ мисля че е тъпо да гледам сайтове на 3’’ монитор...трето ами по тая логика сега има и телевизори с интернет вече, аз викам и на тях да си пуснем интернет за да влизаме от телевизора във файсбук и скайп. Нали трябва да сме готини и модерни. От глад да умрем гъзари да бъдем....аз съм малък още но предполагам че повечето от вас имат деца...и ми е чудно когато пораснат и станат студенти и трябва да ги издържате и имате 5 пъти повече дазходи, дали ще мислите за интернет на СМАРТФОНА си ?
                              Ми ко да ти кажа... като пораснеш, ще разбереш, че на смартфоните освен да се забавляваш, може и да се работи.Най-малкото си получавам мейлите И на телефона, и когато съм на някоя от честите ми командировки мога да получа или изпратя важен мейл незабавно. За останалите функции няма да обяснявам.То по твоята логика и от мобилни телефони няма нужда, щото нали може да се ползват стационарните телефони, а като си навън - все още има телефонни кабини... (не че нямам приятел, който наистина упорито отказва да има мобилен телефон и честно казано му завиждам).А и ак опрочетеш по-горе, ще видиш, че неограничен интернет към момента струва 5 (ПЕТ) лева месечно. Що да не го плащам, като това е колкото една кутия цигари (а аз по принцип не пуша).

                              Коментар


                                #45
                                mitkosoft написа:
                                Първо е адски бавен сравнено с домашния интернет, второ мисля че е тъпо да гледам сайтове на 3’’ монитор
                                И за двете съм съгласен, но първото важи само за България. Тук сме разглезени със супер бърз интернет вкъщи, поне едно нещо да ни е както трябва. Защо броите боб за нов оператор? Доколкото знам нямат собствена мрежа, просто препродават услуга на ментел, ползвайки тяхната мрежа. Като им гледам аматьорския сайт, не ми вдъхват доверие. Може и да не е правилно, но една фирма ако няма хубав сайт, не мога да я взема на сериозно.
                                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                                Коментар

                                Working...
                                X