Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за парно на 146-ца

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за парно на 146-ца

    Колеги духа само на 4-та степен ...къде да търся резистора за да го сменя и да духа на всички степени !?Колата е алфа 146 1,6 , не е боксер
    Fiat Marea Weekend
    HLX 1,9 TD 100
    1999

    Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

    #2
    Оня ден се завирах в краката на пасажера на една Брава, където като поглднеш нагоре, се вижда вентилатора. Пред него, откъм двигателя, на една продълговата червена стойка мернах резисторите. Държат се на два винта и малко кабели. Алфата дали е с резистори, или е с електронно управление? Второто - ако е с някакъв вид автоматичен климатик, най-вероятно няма резистори за степените.Даже ме снимаха как ровичкам:

    Коментар


      #3
      Това колега да не си го правил на някоя от срещите , на които се каня да дойда от година и кусур Ами няма никакви признаци да не е с резистор , може би нямаше да работят всички степени , или поне да не спрат едновременно и да остане само тази която е директно вързана...поне така си мисля , ако бъркам нека ме поправи някой по-запознат
      Fiat Marea Weekend
      HLX 1,9 TD 100
      1999

      Някой друг трябва да плати сметката - ние не сме си поръчвали такъв живот.

      Коментар


        #4
        Ако е с резистори, най-вероятно това е причината. Ако е без - причината е предимно във врътката. Това е нормално, на среща на форума да бъдат отстранени дребни проблеми, с които други колеги не могат да се спрявят. Нали затова се събираме - за да си помагаме, кой с каквото може. Например аз съм могъл да сваля един вентилатор и да го проверя дали работи, в случая. Утре някой ще помогне на мен с нещо, и така... Абе редовно си ръчкаме по колите. А ни обвиняват, че нищо не сме правели... Ето, и спирачки щяхме да сменим: Ама айде да не разводняваме темата, че ще ни бият.

        Коментар

        Working...
        X