Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръководство - Fiat Stilo / Стило - Сваляне на рейка и носачи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръководство - Fiat Stilo / Стило - Сваляне на рейка и носачи

    Здравейте,Понеже ми се наложи да свалям рейката и носачите а процедурата не е толкова сложна но е пипкава. Ако на някой се засили да прави подобно да му ударя едно рамо.Необходимо време: доста повече от една бира.. по добре цяла каса Необходими инструменти и преинадлежности: - гедории, хубаво е да имате повечко- крик за около 2т- подпорки, за поне 1т парчето- отверчици някоя друга- спрей за развиване на ръждиви чудесии- дъвка - в случай че почнете да псувате много- аспирин или подобно да пийнете след като се ударите тук тамРазглобяване - носачи1.Покатерваме на стойките.Аз я сложих на двете греди под купето.Сравнително стабилно е,но все пак внимавайте като напъвате да развивате и не лягайте изцяло под колата(ако ползвате крик и стойки)2.Сваляме гумите3.Повдигаме колелото с крик подпряно на диска докато се свие пружината на макферсона и стягаме със скоби, след коетъо махате крика.Може и да не ползвате скоби, но на мен така ми бе по-лесно и за това споделям.4.Развиваме болта на шарнира и го избиваме много винмателно от мястото му.5.Внимателно чукваме носача надолу докато излезе целия шарнир от мястото си6.Развиаваме двата болта които държат носача.Тук в лявата страна става лесно:В дясната обаче заради пластмасите: Си иска малко разглобяване:7.Вадим носачаПри събиране обратно:1.Вкарвам кръглият тампон и болта в него2.Завъртам около болта да влезе и предния3.Притягам леко болтовете да стегнат но не до край4.Вкарвам шарнира:На мен ми бе по лесно да ползвам крика вместо да пера с чука ако се наложи..5.Вкарвам болта фиксиращ шарнира6.Стягам всичко колкото трябва7.Следват гуми и сваляне от стойкитеРазглобяване - рейкаКолата е пак така на стойките и без гуми. 1.Развивам болта в купето - камк 10 от гедорето..и махам пластмасата покриваща от страната на купето - става с отверка2.Развивам дългите болтове държащи рейката под купето3.Развивам кормилните външни накрайици от колелетата4.Развивам левия шарнир5.Освобождавам и лявата биалетка от долната и странаПоследните 2 се правят за да излезе лесно рейката през тази страна, тоест "магарето" да слезе по надолу лесно6.Развивам болтовете държащи магарето. Един под купето и един зад макферсона7.Завъртам рейката в посока двигателя за да извадя пластмасовото покривало8.Вече сте почти готови да я извадите но! свалете предварително пластмасовата скобичка държаща маркучите за бензин 9.Сваляме рейката:От тук вече ако искате я сменяте цялата, ако искате сваляте вътрешните накрайнициЕто я и прословутата гайка за определяне на хлабината между пиньона и рейкатаСъбирането става в обратен ред:1.рейката вътре и към двигателя да сочи осичката, закачаме пластмасовата скоба за бензина2.вкарваме пластмасовото покривало3.завъртаме да застане нагоре в отвора където си влиза4.Закачаме магарето но не стягаме до край5.Закачаме шарнира и биалетката6.Стягаме всичко както трябва.7.Стягаме рейката8.Стягаме карето от към шоферското място9.Закачаме кормилните накрайници10.Гуми,стойки,преглед за нещо забравено10.Регулира се предницатаНа който му е допаднало и му върши работа - успех!
    коцев написа:
    Аз само бих вметнал следната забележка: на първата снимка се вижда крика как е под диска.Според мен това е доста опасно защото едно разклащане и диска може да се завърти и крика да падне а това е опасно.Аз лично не бих поставил крика под диска.
    -----------------За всякакви въпроси, забележки и коментари, моля използвайте ТАЗИ ТЕМА
    Oт зората на моторизацията автомобилът е необходимост - само в България ни убеждават, че е лукс..
Working...
X