Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно поведение на парно?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно поведение на парно?

    Здравейте.Гледах за подобни теми не видях затова ако има моля да ме извините предварително.Та колата е пунто 2 1.2 бензин и онзи ден бликна антифриза но успях да я прегрея мина само едно деление над нормалното и я спрях.И така се почна одисеята.Първото на акъла ми дойде термостат защото дръгна да прегрява още на 5/6 км сутринта и реших залепнал е.Но не.Смених го обезвъздуших и парното си тръгна ок.Карах не загрява повече от нормалното.После пак изведнъж парното изчезна и пак наново обезвъздуших и парно ок има ама след преседяване една вечер пак няма а колата на загрява повече от нормално дори и без парно.Вече се отчаях и съм отворен към идей.Благодаря предварително
    Fiat Punto MK2 Sporting 2001

    #2
    Пробвай с едно добро промиване на охладителната система. Може да имаш нещо в маркучите което антифризът го избутва към термостата и там засяда на първото тясно място. И става като тапа. Пиши какво е станало че признаците за проблема са много странни.
    Bravo 1.6 / 16

    Коментар


      #3
      Riki888 написа:
      Пробвай с едно добро промиване на охладителната система. Може да имаш нещо в маркучите което антифризът го избутва към термостата и там засяда на първото тясно място. И става като тапа. Пиши какво е станало че признаците за проблема са много странни.
      Признаците на проблема са за гарнитура на главата и въздушна възглавница...
      FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
      Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

      Коментар


        #4
        Ей от това се притеснявах най много защото позачетох тук там и найстина е така в повечето случай.Та сега пак я поразходих малко иположението е същото и сега забелязвам че антифриза е с цвят на боза а по щеката на маслото и под капачката на двг-то няма признаци за вода незнам утре отива на сервиз пук да видиме какво става.Ако някой има идей да споделя че да няма много изненади.
        Fiat Punto MK2 Sporting 2001

        Коментар


          #5
          Нема да се шашкаш...Ако си малко по-сръчен можеш и сам да си я смениш гарнитурата...И не забравяй да си купиш нови болтове за главата, че старите се разтеглят като ги стегнеш...Аз поради тая причина на Типо-то свалях главата 2 пъти...
          FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
          Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

          Коментар


            #6
            Такааа диагнозата е ясна.Гарнитура на главата.Колеги някой може ли да ми препоръча сервиз защото при мен цените дето ми обявиха не кефят.180лв работа 150лв шлайфане 200лв гарнитури или може би е нормално?
            Fiat Punto MK2 Sporting 2001

            Коментар


              #7
              SectorOMEGA написа:
              Такааа диагнозата е ясна.Гарнитура на главата.Колеги някой може ли да ми препоръча сервиз защото при мен цените дето ми обявиха не кефят.180лв работа 150лв шлайфане 200лв гарнитури или може би е нормално?
              Незнам в София на кой свят живеете, ама в Плевен това същото за Типо ми струваше 20 лева за шлайф, 45 лева за гарнитура, 18 лева за нови болтове за главата и другото беше от мен...
              FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
              Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

              Коментар


                #8
                Ми незнам сега звънях хладилника и цената за шлайф бе 25лв И сега остана само майстор да намеря.а и ако някой да ми каже или препоръча марка за гарнитури.Благодаря предварително
                Fiat Punto MK2 Sporting 2001

                Коментар


                  #9
                  Виктор РеинцА така и така ще я отваряш ,накараи ги и клапаните да ти прегледат
                  Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                  EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                  EX.Fiar Ritmo 105TC

                  Коментар

                  Working...
                  X