Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа ТД 100-гасне на празен ход?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Благодаря ти! Вярвай ми, че ако беше по-близо щях да те потърся! Днес ходих при майстора ми (казват, че бил най-добрия помпаджия към нас), и се разбрахме този път да я свали, да смени всички уплътнения вътре с комплект "делфи" мисля, че беше и оттук натам ако има проблем да си е за негова сметка! Цялото това "удоволствие" ще ми струва 240лв. - много ли е, малко ли е - незнам, за мен са много, но искам колата ми да е в изправност! Поздрави!
    Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

    Коментар


      #17
      Не е много 240 лв. за смяна на уплътнения и мембрана на турбокоректор + стендоване. Важното е да няма износени детайли и след някой друг месец пак да се наложи отваряне. За такъв ремонт цената обикновено се обявява след диагностициране, а не предварително.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #18
        При положение че това което трябва да се смени надхвърля тази цена само за консуматив!?!?Успех!

        Коментар


          #19
          За такъв ремонт цената обикновено се обявява след диагностициране, а не предварително.
          • Помпата я купих преди 2 год. от него втора употреба, защото мойта се счупи и предполагам не, ами съм сигурен, че е наясно в какво състояние е! Той ми я е монтирал, качвал на стенд и тн., но като минаха 6-7месеца почна да създава проблеми, но не мога да се сърдя защото съм наясно, че с втората употреба е така! Принципно имам голямо доверие в този човек, защото не е някой мърляч( аз иначе няма да отида при него) и е изключително коректен - когато карам колата си при него, не си взимам нищо от нея - карам си я с цялото оборудване без да ме е страх, че той или работниците му ще пипнат нещо!
          Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

          Коментар


            #20
            Днес си взех колата и съм доволен от промяната (утре сутрин ще я видя на студен старт). Наложи се смяна на някакво клапанче за турбото(70лв) и някакви перки на нещо си дето дърпало горивото (безплатно нови) и в крайна сметка стигнахме до цена 310лв. Отнесох старата си помпа (със счупена ос) за донор на части но се оказаха негодни и купихме нови. Доволен съм от коректността на човека,, надявам се колата също да е доволна!
            Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

            Коментар


              #21
              Днес направих два студени старта, но и при двата имаше пак лек бял пушек и притрисане в първите 4-5сек. след това изчиства работата и става перфектно - почти никакви пушеци (дори и при форсаж), пробвам я при всякакви ситуаций когато е вдигала чернилка - нищо! Разликата с преди е огромна - колата никога не е била толкова "бездимна" :D .(само да не е това зачудване в началото )Говорих с майстора и каза, че нещо е променил предварение ли,що ли - незнам, но иска сега да я покарам така и после ще видим дали ще има нужда от корекция, но засега да пробвам студеното палене с малко повече газ - утре сутрин ще пробвам.
              Marea Wekeend ELX 1.9 TD 100hp/97

              Коментар

              Working...
              X