Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за спирачките на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: кантар заден мост

    avent написа:
    Колеги, задните ми спирачки въобще не ги усещам да спират. Днес ходих на майстор и той ми каза че като натисна спирачка /колата в покой / и пружината на кантарчето се разтяга. Така ли трябва да прави или не. Колата съм я натоварвал с бая килограми отзад и никакво усещане че държат. На ГТП като минавам ми казват добре е ама колко е добре нали гледат да ти вземат парите. АБС имам но не работи. Изгорял ми е мотора така казаха на диагностика а и датчика повреден. отремонтиран датчик но мотора пак не бачка. Съмнява ме че цилиндърчетата са ми леко клиясали и не държат както трябва. Кантарчето как се регулира и какво трябва да прави то?
    Ти май си търсиш несъществуващ проблем ? Като ходи на преглед, не погледна ли какво показва стенда ? Как според теб се усещат задните спирачки да спират ?
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #17
      На стенда ми казаха че ги нямало хич. Майстора ми каза че държали, това че не ги усещам не значили че не държат. Мотора на АБС са ми е изгорял, така показа диагностиката. датчика не работи а той се указа че му се е протрил кабела и аз го вързах както си е бил но пак не сработва. Това значи че наистина мотора е с фира. Във Велико Търново няма майстори има бизнесмени. Идва и взема частта и я препродава на клиента двойно а и го жули за майсторлък. О БОЖЕ< АМАН ОТ ТАКИВА .
      Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
      харчи: DOSTA

      Коментар


        #18
        ако имап абс, не би следвало да имаш кантарче на задните спирачки, абс-а сам разпределя спирачното усилие към четирите колелета, виж сега ако наистина имаш абс, виж като си на контакт или в движение дали заедно с лампичката на абс-а свети и тази на ръчната, ако ти свети и тя просто нямаш регулиране на спирачното усилие и заради това ти се увърта колата

        Коментар


          #19
          Не е така. Стария модел АБС е без електронно разпределение на усилието и има кантар.

          Коментар


            #20
            avent написа:
            На стенда ми казаха че ги нямало хич. Майстора ми каза че държали, това че не ги усещам не значили че не държат. Мотора на АБС са ми е изгорял, така показа диагностиката. датчика не работи а той се указа че му се е протрил кабела и аз го вързах както си е бил но пак не сработва. Това значи че наистина мотора е с фира. Във Велико Търново няма майстори има бизнесмени. Идва и взема частта и я препродава на клиента двойно а и го жули за майсторлък. О БОЖЕ< АМАН ОТ ТАКИВА .
            При Стенли и Митака ходил ли си? По баира нагоре преди гробищата вдясно!

            Коментар


              #21
              Тоя номер с връзването на кабела на датчика не минава. Трябва да си вземеш датчик за точното колело, с оригиналния кабел, за да може АБС-а да го отчете че е в изправност. Всякакви ремонти на самия датчик и кабела към него влияят на показанията при теста и компа отчита дефект, при което АБС-а се изключва и ти свети лампичката на таблото. Сложи си датчик с оригиналния му кабел и тогава търси проблеми на друго място, ако не проработи.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #22
                На диагностиката ми шунтираха по електронен път проблемния датчик и пуснаха пак по електронен път ток само до мотора и той не реагира /да завърти/. Правиха това от компютърната диагностика. Що се касае до тези специалисти не ги знам що за майстори са но честно казано аман от хора дето правят САМО един вид кола и казват кое е хубаво и кое не. Търсят отстъпки и после товарят. Ще сложа здрав датчик и да изтрия глешката на компа нали така?. В търново няма кои да ти прочете фиат и то дизел. Всеки се бие в гърдите и казва аз имам и накрая ти казват ама аз фиати не чета и то дизел
                Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                харчи: DOSTA

                Коментар


                  #23
                  Днес набих рязко спирачки.Колата не помръдна от пътя, но предните колелета спряха без да влачат, а задните влачиха.Нормално ли е това или е по-голямо спирачнто усилие отзад и трябвя да бутна кантара?Все още съм с 15-ките.
                  Renault Modus 1.2 16v 2006
                  Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                  Коментар


                    #24
                    Не е нормално трябва отзад гумите ти да са с никакво сцепление. Гледам интересни коментари има тук и от скоро имам същия проблем.Та по въпроса: колата ми браво 1,6 си ходи леко в ляво попринцип и аз имах такъв проблем като колегата (спирах с вратите на светофар зимата) но от извесно време наблюдавам че колата бие на ляво а като натепам спирачките тръгва на дясно и сега се върти на другата страна. Нямам абс но и преди не съм имал с тази кола и на лед съм правил такива експерименти и няма такова нещо и съм твърдо че не е нормално да носи колата... дължи се на неизправност някъде!При мен проблема мисля че е ясен, предна дясна ми е с няколко сантимертра на зад а предна лява ми е леко завита на ляво а пичагите от реглажа ми закачиха машинките и казаха че е супер няма нужда да се пипа.
                    АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                    Fiat 1100L 42г.

                    Коментар


                      #25
                      Е те такава кола няма! Ако ще току що да е направен реглаж, слизаш, минаваш 100 метра, качваш я пак на стенда - задължително ще има отклонение. Дори на стенда само да я разклатиш - веднага се отклонява от стойностите. При теб как са спирачните маркучи, скоро сменяни ли са?

                      Коментар


                        #26
                        Целите спирачки са сменени... апарати дискове и маркучи са нови с накладките а от зад шлайф на барабани нови накладки и апарати както и нови лагер главини.Маслото беше най скъпото и прехвалено което намерих и системата съм промил с поне 2л. по евтина течност
                        АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                        Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                        Fiat 1100L 42г.

                        Коментар


                          #27
                          Странно.Зимата си карам с летните 14-ки и железни джанти.Първа зима ми беше изминалата като шофьор.Та като опънех ръчна в движение и отзад нещо дрънчеше сякаш задницата влиза в трап и няма амортисьори.Биеше на желязо яко.При всяко следващо дърпане на ръчна, това усещане намаляваше.После се появи и при натискане на спирачките.Мислех, че нещо ми замръзва по колата и от там, защото като беше над 0-та не правеше така.Тая вечер в мокрото с 15-ките яко гас, скачам на спирачките, коват без поднасяне и това дрънчене на желязо отново го имаше.
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар


                            #28
                            Странно колега да не би амортисьорите да са ти се разтропали виж си окачването отзад.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 Или нещо в самия барабан но ме съмнява
                            АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                            Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                            Fiat 1100L 42г.

                            Коментар


                              #29
                              Странно е да.Сега го няма това нещо.Не знам при какви условия се получава.Едва ли е амортисьор.
                              Renault Modus 1.2 16v 2006
                              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                              Коментар


                                #30
                                За твоя проблем си трябва да се чуе, така компетентно можем само да гадаем
                                АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
                                Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

                                Fiat 1100L 42г.

                                Коментар

                                Working...
                                X