Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Перката не се включва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Перката не се включва

    Здравейте колеги, днес както си карах колата забелязах, че започна да загрява повече от обикновеното (2 чертички над средата) и след пускане на парното температурата спадна. От това установих, че перката не иска да се включва.Порових се из форума за подобни неща, правих някои тестове и установих, че имам проблем или в датчик или в реле, но не мога да разбера кое къде се намира.Проверил съм бушоните, както и всички кабели и букси. Дадох ток директно от акумулатора и перката тръгна. Пусках климатика, чаках известно време, но перката не включи.От разглеждането по колата видях, че имам релета пред акумулатора, но в кутията не знам кое точно е за перката(надписа на кутията и мястото на релето в нея се разминават тъй като няма нищо на отреденото по надписа на кутията), другото което е до перката (от ляво ниско като съм с лице към колата) има също реле, което мисля, че е за скоростите на перка и под самата перка има 2 букси, които не знам за какво са.От форума разбрах, че и на термостата има датчик, който е за вентилатора(или не съм разбрал).Та питането ми е - къде точно да търся проблема с неработещия вентилатор - реле/датчик и къде точно да ги търся?Благодаря предварително за съветите.
    браво 1.6 16v 1997 103hp
    колкото повече,толкова повече

    #2
    Преди всичко - дай повече подробности за колата? Каква марка е, кой модел, с какъв двигател, коя година... Колкото повече подробности кажеш, толкова по-вероятно е да получиш помощ.

    Коментар


      #3
      ogi28b написа:
      Преди всичко - дай повече подробности за колата? Каква марка е, кой модел, с какъв двигател, коя година... Колкото повече подробности кажеш, толкова по-вероятно е да получиш помощ.
      Оги, колата е от подписа - браво 1.6 16в 97г.
      браво 1.6 16v 1997 103hp
      колкото повече,толкова повече

      Коментар


        #4
        Re: Перката не се включва

        Колега, при мен проблема беше същия- оказа се това: ...другото което е до перката (от ляво ниско като съм с лице към колата) има също реле, което мисля, че е за скоростите на перка и под самата перка има 2 букси, които не знам за какво са.

        Коментар


          #5
          кола

          Буките са за резистора извади буксата на датчика и укъси за кратко 2+ 2 дали ще тръгне перката
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Благодаря за инфото колеги, днес съм на работа и няма да мога да видя тези неща, но веднага след като ги проверя ще върна отговор
            браво 1.6 16v 1997 103hp
            колкото повече,толкова повече

            Коментар


              #7
              След проверка установих, че проблемен е датчика, който променя съпротивлението си спрямо температурата на охладителната течност(антифриза).Тъй като при мен е малко по-различно, датчика трябва да е на радиатора, но там нямаше дупка за него, имаше малко побългаряване и е сложен на един от маркучите през които циркулира течноста, питането ми е като го търся този датчик трябва ли да гледам дали резбата е еднаква или стандарта за всички е един? Четох и че самият датчик е ~2500 oма когато течноста е студена и ~250 oма когато температурата е около 90 градуса, но не знам дали става дума за този датчик.Също така искам да питам дали е по-добре да го купувам нов или може и 2ра ръка?
              браво 1.6 16v 1997 103hp
              колкото повече,толкова повече

              Коментар

              Working...
              X