Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 16V загасна и не пали вече втори ден

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз също имам 1,6 16v и есента приятел ми презацепва смукателния вал да отваря по-рано и го прави по българския начин без скобите предназначени за това,но как я прави тази магия не знам.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    Коментар


      #17
      Stoyan_68 написа:
      ...Водната помпа на ангренажа ли е?
      На 1.6 е на пистов ремък.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #18
        Започнахме разглобяването. Като махнахме капака на ангренажа и оттам изпопадаха зъбите на ремъка. Отрязани като с бръснач. Още не сме свалили ремъка да го снимаме. Много работа е докато се стигне до самото отваряне на мотора. Тази седмица се надявам да имаме време да свалим тиквата и да видим щетите. За сега имаме залози за 14 или 16 клапана...Обаче само ме притеснява, че ремъка изглежда прекалено добре - няма пукнатини в основата на зъбите изобщо ремъкът не изглежда на 60 хил.км и ме глождят едни съмнения за нещо блокирало, но ще видим при пълното разглобяване.

        Коментар


          #19
          АЗ ЗАЛАГАМ НА 2-4 КЛАПАНА .ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО РЕМОНТА НА ГЛАВАТА МОЖЕ ДА ТИ ДАМ НЯКОЛКО СЪВЕТА.УКРИВЕНИТЕ КЛАПАНИ ПРОСТО СА СИ ЗА ЗАДЪЛЖИТЕЛНА СМЯНА,НО ЕХНИТЕ ЛЕГЛА СИ ДЛЪЖЕН ДА ГИ КОРИГИРАШ(45ГР) ЕТО ЗАЩО АЗ СМЪКВАМ ВСИЧКИТЕ КЛАПАНИ.НОСЯ ГИ ДА МИ КОРИГИРАТ ЪГЪЛА(2ЛВ НА БРОЙ)НОВИТЕ ЕСТЕСТВЕНО НЕ ПИПАМ.СЛЕДТОВА КОРИГИРАМ ЪГЛИТЕ НА ЛЕГЛАТА НА ГЛАВАТА(4БР ЗЕНКЕРИ).СЛЕД ТОВА ФИННО ПАСВАНЕ С АБРАЗИВНА ПАСТА .ЗАБРАВИХ ДА СПОМЕНА -ЗАДЪЛЖИТЕЛНА СМЯНА НА МАСЛООБИРАЧИ(КОРТЕКО)СЛЕДВАИДЕАЛНО ПОЧИСТВАНЕ НА ГЛАВАТА И СГЛОБЯВАНЕ .УСПЕХ

          Коментар


            #20
            Мерси за полезните съвети колега. Вчера най-после смъкнахме тиквата - много, ама мноооого нагар по буталата. Обаче нещата не изглеждат толкова зле - на 3 клапана има едва забележими следи от удар. На самите бутала няма никакви следи. Снимките са с телефон и са с много тъпо качество, днес ще снимам главата с фотоапарат.

            Коментар


              #21
              Ето обещаните снимки на главата. По предполагаемите следи от удара - на първо четене излизат 6 изпускателни клапана. Следи има по двата изпускателни на първи и трети цилиндри и по един изпускателен на 2-ри и 4-ти, което е малко странно...и клапаните на 1-ви и 2-рии 3-ти и 4-тиИ цилиндър по цилиндър 1-ви2-ри3-ти4-тиЩе направя очна ставка с ментора ми по двигателни въпроси преди да сваля клапаните. А междувременно трябва да си спретна една скобичка за пружините и после новите части и шлайф, напасване и всичко необходимо, за да стане главата както трябва.

              Коментар


                #22
                най-добре я занеси някой да ти я шлайфне и пасне клапаните можеш да се снабдиш с тая скоба на ФОРСЕ доколкото знам става и с керпеден за пружините
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #23
                  nedialk00 написа:
                  най-добре я занеси някой да ти я шлайфне и пасне клапаните можеш да се снабдиш с тая скоба на ФОРСЕ доколкото знам става и с керпеден за пружините
                  За работата по главата ми препоръчаха Джуди, по форумите също има добри отзиви та ще я занеса там. А относно скобата трябва да видя колко пари е, че целия ремонт е изключително бюджетен. Даже се замислям дали да не занеса главата в това състояние в сервиза и те да я разглобят и да кажат какви части са необходими.

                  Коментар


                    #24
                    Продължаваме с тъжните разкрития - по една гърбица на 2-ри и 4-ти цилиндър са силно износени. Като вадих повдигачите разликата е 2-3мм. Та нещата са ясни трябва и вал. Главата ще се носи цяла да я видят в сервиза "девствена". Ще се направи една хубава точна сметка и ще видим дали ще го бъде тоя Фиат или не...

                    Коментар


                      #25
                      доста дебела работа става..

                      Коментар

                      Working...
                      X