Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

H1 LED крушки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Прочете ли темата във форума на КАРБ? Гледайки конструкцията и декларираната мощност, сериозно мисля, че тези лампи ще имат проблем с охлаждането. А 90-100 лева не са малко пари да си правиш такива експерименти. Но в името на науката - аз те подкрепям! Поръчвай. Все пак - потърси из някой от китайците - алибаба или някой подобен. Не може да ги няма по-евтино.

    Коментар


      #47
      Охлаждането ще го доизкусуря, ако се налага. Притеснява ме фокусирането на свелината. Там няма да имам много възможности за рационализации. Ето как е представено охлаждането им :
      Прикачени файлове
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #48
        Колега Любенов, наближава зима- така че проблем с охлаждането на лампите предполагам ще се появи късна пролет. Слагай най-после тия крушки и дай снимки как светят, че ме изяде отвътре вече...
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #49
          Може да се похвалиш и на живо, че и аз съм любопитен да видя.
          FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

          Коментар


            #50
            Преди да ги поръчаш вземи предвид и следното.Поръчах си DRL светлини за мареата с идеята да са читави, до колкото могат да са читави такива светлини за 20$. Та всяка е с по 8 диода и беше обявено, че всеки фар по отделно е с по половин ват на диод което прави 4 вата за компонент. Е да де ама като дойдоха и ги премерих се оказа, че всеки един по оделно фар (ако мога така да го нарека) харчи по 170 милиампера което прави към 2 вата което е то 50% от обавеното. Така и не ги сложих де но това друга тема. Та и като ги погледна тея малки диодчета ме съмнява силно да са 20вата.Не че съм против експериментите ама 60$ са си пара. Мисля по празниците можеш да ги оползотвориш по по-приятен начин, свинско примерно или винце п.с.http://www.dx.com/p/20w-led-emitter-...огледни размерите на тоя диод който по може да ме убеди че е 20вата. Диаметъра му е накъде около 2 см.
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #51
              20 вата диод с такова пасивно охлаждане не може да стане. Или диодите не са 20 вата (по-вероятно) или ще се сбогуваш бързо с тях.Като ги сложиш ще видиш, че никога няма да може да докараш фокусирането така, както с халогенна крушка.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #52
                Ами той колегата Слав вече ме изпревари, ще изчакам да сподели какъв е ефекта. Аз докато се наумувам ... Пък и доста се охарчих тоя месец - ангранажен комплект, подгрвевни свещи и нов носач за Мареа -та, нови огледало, гуми и джанти за Стило -то ... Искам да събера мнения и коментари по темата, преди да дам толкова пари сега, че и празници предстоят.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #53
                  Колега имам такива ледки Н1 с девет диода но не стават за фарове слабички са но за светлините за мъгла са готини по някой път ги ползвам заедно с дневните светлини ей така за гъзария ☺
                  Прикачени файлове
                  Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                  Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                  Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                  Коментар


                    #54
                    Момчета не се занимавайте с глупости. Аз пробвах тези http://www.aliexpress.com/store/prod...487521089.html Ефекта вечер е наистина зашеметяващ.Карам вечер в града и не виждам нищо.Няма бордюри,пътна маркировка,мантинели все едно съм на габарити и наистина си бях зашеметен. Още на другия ден ги смених с ФИЛИПС+30 Тези лед ,светят на 360’ ,а на пред на 1 мет. ТОВА СА ДНЕВНИ ЛЕД СВЕТЛИНИ !
                    Fiat Palio weekend 1,6 16v

                    Коментар


                      #55
                      Ето едно тяло, в което има светодиоди с мощност 20 вата:Ето и характеристики:- корпус: лят алуминий - оптична система: UV стабилизиран поликарбонат - монтаж: монтажна тръба с Ø48 - 60 mm - тегло на осветителя: 3.2 кg - габарити: 465mm / 195 mm / 75 mm - работно напрежение: ~145 V - 265 V 50 Hz - мощност на светлинния модул: 20 W - максимална мощност на осветителя: 25 W - фактор на мощността: 0.9 - светлинен поток: 1540 lm; светодиоди Osram/ Philips - цветна температура: 5500 К - опаковка: 1 бр. в кутия с размери 475 х 200 х 80 mm - степен на защита: IP65 - работна температура: -40 до +55 °C - индекс на цветопредаване: >75Изводи - всеки за себе си.

                      Коментар


                        #56
                        Пробвам да сложа на халогенните крушка то този модел LED диода
                        става много добре само да се захване да мястото където сега е капачка
                        оригинално е така като на снимката Click image for larger version

Name:	опел.png
Views:	1
Size:	376,0 KB
ID:	2094917
                        да се вгради това 15W мощна COB LED 12v MR16 GU5.3

                        Click image for larger version

Name:	опелоооо.jpeg
Views:	1
Size:	7,3 KB
ID:	2094918
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар

                        Working...
                        X