Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

H1 LED крушки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Я да събудя тая тема, че като гледам технологиите се развиват и нещата се променят :D Мисля на моите къси, които са лупи, да сложа ето такива LED крушки като на картинката. Спецификациите са :Item specificsCondition: New Manufacturer Part Number: H1Power: 40W (20W per light) LED Light: CREE LEDLumen: 4800LM (2400LM per light)) Usage: Fog Light HeadLight Daytime Running Light DRLInterchange Part Number: H1,64150,64155,62200,62241,50310/1,52140 Color: 6000K White Някой има ли впечатление от този тип крушки ? Като гледам са с два светодиода, разположени точно където е мястото на нажежаемата жичка и се надявам да попадат точно във фокуса на рефлектора.
    Прикачени файлове
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #32
      Ако може да направиш снимка преди и след монтажа им
      Fiat Bravo 99' 1.6 GT
      Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
      Fiat Bravo 99' 1.6 SX

      Коментар


        #33
        Usage: Fog Light HeadLight Daytime Running Light DRL
        При положение ,че са написали за какво се ползват,не разбирам защо ще ги слагаш на късите?Как ще шофираш вечер,особено извън града?
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #34
          krasio_79bs написа:
          Usage: Fog Light, HeadLight, Daytime Running Light DRL
          При положение ,че са написали за какво се ползват,не разбирам защо ще ги слагаш на късите?Как ще шофираш вечер,особено извън града?
          HeadLight - ФарПреводи на headlightсъществително фар - lamp, lighthouse, beacon, headlight, light, seamark преден прожектор на локомотив - headlight лъч на фар - headlight челна лампа на миньор - headlight челна лампа на лекар - headlight И при положение че излъчват свелинен поток 2400LM на лампа, би трябвало да вършат чудесна работа . Бих желал все пак, ако някой е виждал как светят или е ползвал такива лампи, да чуя мнението му за тях.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #35
            http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87457
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #36
              BO написа:
              http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87457
              Тези за които става въпрос в темата на Алфа форума, са с други светодиоди, и на всичко отгоре Н4. За тях е ясно че не стават. Такива има и Н1, но изобщо не се спирам на тях. Харесах си горепосочените, заради малкия светодиод и формата на световода му, която позволява разпръскване на светлината на повече от 180 драдуса (двата заедно ще покриват 360 градуса без проблем). Базирам предпочитанията си на това, че имам фенерче с един подобен светодиод и съответно рефлектор, което свети наистина много яко. Ако ще е за тест с тия плоските светодиоди - имам такива но не мисля че си заслужава да си губя времето да си правя тестова Н1 LED. Та питането ми е точно за посочения от мен модел.
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #37
                Може ли да споделиш къде си ги намерил и на какви пари, защото искам да взема един комплект Н7 пък ако ще да се разчуе и ако ще да стават Дет се вика по-добре един път да пробваш, отколкото 100 пъти да прочетеш Ще напиша или направо снимам, за да придобиете представа
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #38
                  Слав написа:
                  Може ли да споделиш къде си ги намерил и на какви пари, защото искам да взема един комплект Н7 пък ако ще да се разчуе и ако ще да стават Дет се вика по-добре един път да пробваш, отколкото 100 пъти да прочетеш Ще напиша или направо снимам, за да придобиете представа
                  Виж на ЛС, че да не ме обвинят в рекламна агитация :Dp.s. Цената е $60 за комплект. Сега ще излизам, мисля а мина да взема два светодиода с малка мощност - около 1 W , и да пробвам с такова разположение, как ще се фокусира светлината от фаровете. В крайна сметка това е важното.
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    #39
                    А каква файда очакваш от тях, понеже цената никак не е ниска? :/Няма ли от къде да ги вземеш поне с гаранция?
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #40
                      Имат гаранция 12 месеца и до 30 дни връщат парите ако не си доволен от продуктта. Ефектите които очаквам са по-добра осветеност и да нямам главоболия с често изгарящи крушки. Виждам как светят оригинални LED фарове ... направо съм впечатлен. Изобщо не ми се занимава с ксенони. И те не са евтини - кадърните, а и вероятноста да създадат други проблеми никак не е малка.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        #41
                        Щом имат гаранция/връщат парите е ок, ама направо си кажи, че ти се експериментира, а не че често горят крушките :D
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #42
                          M5kov написа:
                          Щом имат гаранция/връщат парите е ок, ама направо си кажи, че ти се експериментира, а не че често горят крушките :D
                          Вярно е че си падам по експериментирането :D , тук ме хвана на тясно. Обаче за всичко си има причина. Фаровете ми са хубави, но с халогенни крушки не светят като за хубави фарове. Другият проблем е, че и крушките по магазините са толкова калпави в последно време, че не знаеш какво си купуваш. Едните са скъпи а не светят добре, други са евтини, добре светят, ама горят често ... като всичко останало - ментета много. Не ми се слага ксенон. Карах една вечер на DUREXA Реното ... да го ... на ксеноните ! Че са и скъпи тия дето са що годе свестни. На Дачията (служебна) халогенните Н4 светят по-добре.
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #43
                            Dido_Lyubenov написа:
                            krasio_79bs написа:
                            Usage: Fog Light, HeadLight, Daytime Running Light DRL
                            При положение ,че са написали за какво се ползват,не разбирам защо ще ги слагаш на късите?Как ще шофираш вечер,особено извън града?
                            HeadLight - ФарПреводи на headlightсъществително фар - lamp, lighthouse, beacon, headlight, light, seamark преден прожектор на локомотив - headlight лъч на фар - headlight челна лампа на миньор - headlight челна лампа на лекар - headlight И при положение че излъчват свелинен поток 2400LM на лампа, би трябвало да вършат чудесна работа . Бих желал все пак, ако някой е виждал как светят или е ползвал такива лампи, да чуя мнението му за тях.
                            Ти ся на лалав ли се правиш? Ясно ти е написано
                            HeadLight Daytime Running Light DRL
                            Демек ,че се ползват за предни дневни светлени,а не за фарове.
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #44
                              krasio_79bs написа:
                              HeadLight Daytime Running Light DRL
                              Демек ,че се ползват за предни дневни светлени,а не за фарове.
                              Е то така погледнато, всъщност са "предни дневни светлини за мъгла". А на практика, като изключим неграмотното описание, идеята е, че могат да се ползват като светлини мъгла, като къси, или като дневни. Всъщност с цокъл H1 би трябвало да са заменяеми с всички лампи на такъв цокъл.Ако влезеш в обявата на търговеца, си пише за всяка марка и модел кола - какво заменят: на някои пише, че е за светлини за мъгла, на други пише, че е за къси, на трети - за дневни, на четвърти - за дълги.

                              Коментар


                                #45
                                Красьо, сори, ама за задни дневни светлини не съм чувал :D Това че някой си там дето е писал обявата, не се сеща за препинателните знаци, не означава че не се подразбира описанието. Fog Light - Светлини за мъглаHeadLight - Предни (главни или основни) фарове, без значение за къси или дълги светлиниDaytime Running Light - Дневни светлиниDRL - Абревиатурата на горното, може би са пропуснали тирето между Daytime Running Light и DRL демек трябва да е Daytime Running Light - DRL Аз така си го превеждам. Освен това в други обяви на същият сайт, за LED лампи които не са предназначени за основни предни светлини (къси или дълги), няма в описанието думичката "HeadLight". Пише "Fog Light Daytime Running Light DRL".И на всичко отгоре има снимка на автомобил с включени къси светлини и сравнение м/у автомобил с HID и такъв с тези LED. Колко отговарят на истината е друг въпрос. И именно за това се интересувам, дали някой е запознат с качествата на този модел LED лампи. Явно няма такъв за сега и ще съм от първите в тоя форум заложили скромната сума от $60 за експеримент :D В краен случай на фаровете за мъгла ще ги поставя и пак няма да съм много набутан.
                                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                                Коментар

                                Working...
                                X