Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо обичам моя FIAT? И защо не?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Re: ...

    Immortal написа:
    PASSARELLA написа:
    dqnkov написа:
    Какво да ми харесва в този чупарник. Всеки месец давам пари по него. То не бяха карета, не бяха полуоски, сега фланец на кутия, носачи смених, накрайници, релета, бензинова помпа, задни амортисьори, хидравлична помпа, маркуч за високото налягане на рейката, маховик, стартер, алтернатор и гледам че сега започнало да капе от картера. АМАН
    Очевидно е, че като сте купували кола, не сте гледали.Радвайте се само, че не сте си избрали Опел, че досега сигурно щяхте да оставите някъде задния мост (много обичат да се откачват, като ги наяде ръждата - знам ОТ ОПИТ ).Аз с Дедрата съм изминал над 70 хил. км (даже близо 80) за 3.5 години без никакъв сериозен проблем. Имах един скъсан ремък, смяна на 2 лагера, веднъж напукано отвътре спирачно маркуче, смяна на един носач и на предните два амортисьора (бяха много омекнали).Всичко останало, което съм сменял, е консумативи - накладки, масла, филтри, свещи (веднъж), гуми... Но няма да ви кажа през какъв преглед премина автомобила, ПРЕДИ да го купя. Продавачът каза - остави 100 лв капаро, карай го където искаш, при който искаш, правете му каквито искате тестове... За Бравото - кво да кажа - обиколихме България, видяхме и тествахме над 30 автомобила, навъртяхме 800 км... За една година има изминати 30 хил. км без сериозен проблем. Сега му предстои смяна на амортисьори и на него...нашите пътища им разказват играта...От какво да съм недоволен?!? Вие взимате котори, и после марката ви е виновна... като в онзи виц - дето един в 4 ч сутринта простира...комшията му го пита - абе, що сега простираш - ми щото досега прах, а преди това готвих, мих чинии... -Ами кога спиш? - Спал съм, като съм се женил...Та и вашата работа...
    А защо са толкова евтини според теб?Всъщност целият ФИАТ е един консуматив. Това е автомобил създаден от консумативи. Консуматив са бобините, консуматив са свещите, ремъците, консуматив е двигателят след скъсан консуматив ремък, консумативи са термостатите, стъпковите моторчета, счупените водачи на вратите, които правят консуматив предните стъкла, задната чистачка, консуматив са моторчетата за пръскалките на задните чистачки, бравата на задната врата, консуматив при много са копчетата за ел.стъклата, кората под двигателя също е консуматив, гърнетата, биалетките, ламбда сондите, светещата дюза, обслужването на ербега, пластмасовите капачки на отворите за обезвъздушаване на радиатора, консуматив е радиаторчето на парното и антифриза в купето посред взима.Да изброявам ли още колко консумативи сменяте на тези боклуци, без никога да сте разбрали що е то кола, или не? Всеки си хвали това което има. Но в това отношение драги, ще се усмихнете едва тогава, когато си купите истински автомобил. Автомобил който няма консумативи и който се нуждае от добро гориво и масло.Всичко друго е мижи да те лажем.

    Коментар


      #47
      Re: ...

      PASSARELLA написа:
      dqnkov написа:
      Какво да ми харесва в този чупарник. Всеки месец давам пари по него. То не бяха карета, не бяха полуоски, сега фланец на кутия, носачи смених, накрайници, релета, бензинова помпа, задни амортисьори, хидравлична помпа, маркуч за високото налягане на рейката, маховик, стартер, алтернатор и гледам че сега започнало да капе от картера. АМАН
      Ранно утро.Мъж простира.Съседа му го вижда: -Комшиииии,к’во правиш,бе,я виж колко е рано? -Аааааа,рано,ама вече изпрах,изгладих,манджата сложих да се готви..... -Че ти не си спал ,бе ! -Ааааа,спах аз,спах,като се жених,спах !Та и Вие така - да не сте жмали като сте купували!
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #48
        И моята кола доста я търсихме, но пък нямам никакви проблеми. Само дето вече доста остаря, а неще да се счупи, че да си купя нова с чиста съвест. Не ща да я продавам за без пари, като всичко й е наред
        Brava 1.6 16V 103hp

        Коментар


          #49
          Само да уточня, че повечето от нещата, изброени от Пасарела като "консуматив", са всъщност производство на германската компания Bosch, същата, която произвежда тези неща за неразваляемите кошници МБ.Колко мъка има по този свят, Боже!!!

          Коментар


            #50
            Immortal написа:
            Само да уточня, че повечето от нещата, изброени от Пасарела като "консуматив", са всъщност производство на германската компания Bosch, същата, която произвежда тези неща за неразваляемите кошници МБ.Колко мъка има по този свят, Боже!!!
            Незнам кое от кой е произведено, но е доста прав ако се замислите. Жалко, че е взел банана, за което аз си имам собствено мнение.

            Коментар


              #51
              За себе си може да е прав, но изглежда, че се изказва като последна инстанция, изхождайки от неговата гробница. Аз за 6 години освен масло, въздушен филтър и гуми, друго не съм сменял.
              Brava 1.6 16V 103hp

              Коментар


                #52
                steven написа:
                За себе си може да е прав, но изглежда, че се изказва като последна инстанция, изхождайки от неговата гробница. Аз за 6 години освен масло, въздушен филтър и гуми, друго не съм сменял.
                Много хора не сменят и карат до пълно счупване. Други изобщо не разбират, че нещо е повредено или счупено. Трети изобщо не подозират какви гробници са им автомобилите.

                Коментар


                  #53
                  хич даже не е прав, щото същото се отнася за всички автомобили! почетете из форумите на мерцедес и ще ви се изправят косите.та за фиатчето: красива ми е колата, душата ми се пълни, като си я гледам. слуша, но ако се счупи нещо - части бол. има си всичко, което съм искал от една кола, че и някоя глезотия в повече. нямам чувството, че съм се минал, като съм я взел, даже напротив. изобщо, от какво да е недоволен човек. :D
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #54
                    Airfan написа:
                    Други изобщо не разбират, че нещо е повредено или счупено. Трети изобщо не подозират какви гробници са им автомобилите.
                    Стига глупости, това ако не си глух дядо, който кара с 30 направо и по равно, не си го представям. И климатик не съм пълнил, а не е да не работи.
                    Brava 1.6 16V 103hp

                    Коментар


                      #55
                      ...

                      Какво означава не си гледал като си купувал. Не знам кой от вас по колко си кара колата но тъй като работата ми е на 130 км. отиване и връщане от дома аз всеки ден карам колата. Отделно почивните дни и навивам в най- добрия случай 200 км- това е най маклото. Тъй че пичове има и хора които си разбираме от работата. Работя в сервиз на Пежо и освен това с баща ми имаме бояджийска камера и не сме спирали да работим. Вие сами си направете изводите дали съм гледал като сум купувал и дали изобщо разбирам. Правя си сравнение от предната кола. Карах Тигра с мотор 1,4- 3 години. Само тампони на стабилизиращата щанга съм сменяледин път и имах проблем само с доливане на масло. После карах Фиат Палио 1,2 75к.с комби- 2 години. На него само и единствено ми изгоря помпата в резервоара и отзад сменях осите с лагерчетата на задния мост- перфектна кола. Ама ей тая Брава ми еба ма.ката. Е как да я обичам беееей
                      Fiat Brava 1.6 16V 90HP
                      Fiat Brava 1.2 16V 80HP
                      Fiat Bravo 1.2 16V 80HP

                      Коментар


                        #56
                        Всичко е толкова относително, че няма на къде......дайте ми едно Палио, чистак новичко и един Ц-клас - също чистак новичък. Палиото за месец ще ви го върна така, все едно днес сме го взели от магазина. А Цедката ще ви я върна в състояние, като от провинциална баварска морга. И какъв критерии е това. Нима бавареца се чупи повече от палиото......Проблема не е в колите, проблема е в задкурмилното устройство. Само ще ви кажа, че в едно габровско село има жигула купувана 78-ма година на 48000 км, бяла непокътната че и даже кожата и мирише още на онази характерна миризма. Карана е почти само в селото и ще ви изпопадат капите, ако я видите. Е......

                        Коментар


                          #57
                          Re: ...

                          PASSARELLA написа:
                          ...А защо са толкова евтини според теб?
                          А какво е лошото да е евтина колата. Купуваш изправна и икономична кола за 1500 - 2000 лв, караш примерно 3 години, през които разходите ти по поддръжката са поне 2 пъти по-малко от тоя, който купува на същите години кола за 10000 лв, посещаваш същите събития и изминаваш същите километри, е, не се перчиш- вижте ме кой съм аз, но който наистина струва не изпитва нужда да го докарва от колата Да не говорим , че за да я купиш, със сигурност ти харесва марката, иначе дал Господ таралясници на същите пари и години, на които не ща и да знам кое им се чупи най-много, да си ги знаят хората, които си ги харесват. Това, което може да се желае от марката, е да дадат нещо подобно на Дачия Дъстър, също на достъпна цена, че сме в опасност с тия малогабаритни автомобили сред гората от желязо, която ни заобикаля.
                          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                          Коментар


                            #58
                            Airfan написа:
                            steven написа:
                            За себе си може да е прав, но изглежда, че се изказва като последна инстанция, изхождайки от неговата гробница. Аз за 6 години освен масло, въздушен филтър и гуми, друго не съм сменял.
                            Много хора не сменят и карат до пълно счупване. Други изобщо не разбират, че нещо е повредено или счупено. Трети изобщо не подозират какви гробници са им автомобилите.
                            +1
                            EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                            Коментар


                              #59
                              А моя го обичам щото вече не е мои а не го обичам щото 2 год ми скъса нервите
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                              Коментар


                                #60
                                Re: ...

                                PASSARELLA написа:
                                ...А защо са толкова евтини според теб?
                                Ето моята гледна точка: Всички знаем, че първо се работи за името, а после името работи за теб. В близкото минало ФИАТ направиха достатъчно да развалят името си. От 96-та насам обаче, по всеобщо мнение, ФИАТ нямат лоша кола. Но името, името... Това обаче лично мен ме усътройва идеално - карам хубава кола за без пари.
                                Stop giving directions, just say "Follow me."
                                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                                Коментар

                                Working...
                                X