Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо обичам моя FIAT? И защо не?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Доволен съм за 4 години не ми е направила голям проблем да чукна на дърво сега дето трябва да сменям някои нещица по ходовата част ама нормално такива са ни пътищата....Италянките са си италянки не само на дизайн

    Коментар


      #32


      Колеги правилото " купи си ФИАТ да те е яд " е също толкова вярно, колкото и " купи си ФОРД да си горд " аз лично искам новия дзвер и обмислям варянт за десно воланно... пък по натам полека лека да стане лево воланно Но на този етап мисля да изскачам на JTD Bravo До тук разходите за моя (бивш) Фиат за 2 години и половина за части са 650 лв и нищо друго... ОБИЧАМ ФИАТ
      Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

      Коментар


        #33
        защо обичам фиат ли?италианското си е италианско.при мен не е просто любов при мен е неизлечима любов от пръв поглед.преди година и половина се наложи да си купувам третата лична кола и бях казал,че италианска кола никога няма да си купя,но видях обявата на моята любов и съответно се отзовах да я видя,покарах я точно 500 метра и казах тази кола е моята и сега след година и половина и 20к километра казвам,че ще я сменя единствено за новото браво,единственото,което не ми харесва е че стъклата се смъкват и вдигат сравнително бавно,но това е бял кахър.Това е то любов необяснима!!!
        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

        Коментар


          #34
          Аз ще отговоря чисто по женски Обичам моя Фиат защото е една малка бонбонеса,освен това автоматик,а това беше задължително условие. Послушна,гледана и много ми хареса,че като я запалиха двигателя не се опитва да излезе през предния капак като на старата ми кола.
          Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
          Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

          Коментар


            #35
            тези който мразят Фиат е просто, защото не са си купили и карали Моята любов по Фиат започна като бях на 5 баща ми си закупи ФИАТ УНО 1989 беше кола на 2 години на 20 000 км 1.3D прецака се на 800 000 км и сменихме двигателя и после го продадохме, но това е кола на километраж като Мерцедес, кой гоУф ше покара толкова без да смени турбо и половината части по двигателя
            Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

            Коментар


              #36
              Обичам си фиатката, защото си е моя. Това е и основната причина да е толкова специална.Не прочетох всички мнения, надявам се да не се повтарям, но това е при мен.
              Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
              AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

              Коментар


                #37
                В живота ми има 2 марки. Едната е Фиат другата е БМВ. Фиат си ги обичам просто...дизайн, функционалност, цена, разход, яда в очите на голфаджиите, заяжданията на джамбазите по моргите като кажеш, че търсиш фиат. Това са все неща които ми харесват в марката. Това което ми липсва определено във Фиат е задното задвижване. Определено бих си купил бройка която е с такова. Комбинацията от удоволствието да караш италианска кола и възможността да се забавляваш активно с нея на някоя писта с вратите напред просто би била страхотна. Относно БМВ...детска мечта...но това е една дълга история. Някой ден със сигурност ще имам и такова...просто ей така за спорта...Относно разходи/ремонти по Фиат...винаги съм бил доволен.
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #38
                  Re: ...

                  dqnkov написа:
                  Какво да ми харесва в този чупарник. Всеки месец давам пари по него. То не бяха карета, не бяха полуоски, сега фланец на кутия, носачи смених, накрайници, релета, бензинова помпа, задни амортисьори, хидравлична помпа, маркуч за високото налягане на рейката, маховик, стартер, алтернатор и гледам че сега започнало да капе от картера. АМАН

                  Коментар


                    #39
                    Re: ...

                    PASSARELLA написа:
                    dqnkov написа:
                    Какво да ми харесва в този чупарник. Всеки месец давам пари по него. То не бяха карета, не бяха полуоски, сега фланец на кутия, носачи смених, накрайници, релета, бензинова помпа, задни амортисьори, хидравлична помпа, маркуч за високото налягане на рейката, маховик, стартер, алтернатор и гледам че сега започнало да капе от картера. АМАН
                    Мисля че и на двамата проблема не ви е ФИАТ, а това че не умеете явно да подбирате и купувате най-удушените екземпляри на пазара.Надявам се поне да не ги купувате скъпо....
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #40
                      Re: ...

                      PASSARELLA написа:
                      dqnkov написа:
                      Какво да ми харесва в този чупарник. Всеки месец давам пари по него. То не бяха карета, не бяха полуоски, сега фланец на кутия, носачи смених, накрайници, релета, бензинова помпа, задни амортисьори, хидравлична помпа, маркуч за високото налягане на рейката, маховик, стартер, алтернатор и гледам че сега започнало да капе от картера. АМАН
                      Очевидно е, че като сте купували кола, не сте гледали.Радвайте се само, че не сте си избрали Опел, че досега сигурно щяхте да оставите някъде задния мост (много обичат да се откачват, като ги наяде ръждата - знам ОТ ОПИТ ).Аз с Дедрата съм изминал над 70 хил. км (даже близо 80) за 3.5 години без никакъв сериозен проблем. Имах един скъсан ремък, смяна на 2 лагера, веднъж напукано отвътре спирачно маркуче, смяна на един носач и на предните два амортисьора (бяха много омекнали).Всичко останало, което съм сменял, е консумативи - накладки, масла, филтри, свещи (веднъж), гуми... Но няма да ви кажа през какъв преглед премина автомобила, ПРЕДИ да го купя. Продавачът каза - остави 100 лв капаро, карай го където искаш, при който искаш, правете му каквито искате тестове... За Бравото - кво да кажа - обиколихме България, видяхме и тествахме над 30 автомобила, навъртяхме 800 км... За една година има изминати 30 хил. км без сериозен проблем. Сега му предстои смяна на амортисьори и на него...нашите пътища им разказват играта...От какво да съм недоволен?!? Вие взимате котори, и после марката ви е виновна... като в онзи виц - дето един в 4 ч сутринта простира...комшията му го пита - абе, що сега простираш - ми щото досега прах, а преди това готвих, мих чинии... -Ами кога спиш? - Спал съм, като съм се женил...Та и вашата работа...

                      Коментар


                        #41
                        Обичах си Бравото, защото е много красиво!!!След като се взехме за 4,5 г. му смених само едни носачи,свещи,термостат и то в началото още.След това само масло и нафта - колкото може.Как да не го обичам?Много ми е мъчно за него С Лабрадора, все още свикваме един с друг и се нагаждаме. По-капризна е от Бравока особенно в окачването Но, вярвам че няма да ме разочарова.Обичам и:- звука около 3000 об./мин.- извънградския разход- мощността- усещането за комфорт- функционалността в сравнение с Бравока - Седалките (не съм сядал в по-удобни)- лекотата с, която се преодоляват дългите разстояния (почти не съм слизал уморен от нея)Не ми харесва в нея:- предницата (имам предвид визията)- това, че не е с ксенон (но това е поправимо)- капризното окачване го споменах по-горе- градския разход- това, че не мога да си плейвам мп3-ки, защото някой ми е опънал предварително цд чейнджа (но и това е поправимо)
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #42
                          Фиат е първата ми кола. Беше любов от пръв поглед. Беше снежно бял натокан красавец с всички екстри за модела, дори и климатик. Това е най-непретенциозната и дуракоустойчива кола, която съм имал, същевременно с най-евтината поддръжка. Пък как вървеше... голямо дразнене на голфове ставаше по светофарите. Фиат Уно 1.4 1995 г. - не можеш да не го обикнеш.Ето го:
                          Прикачени файлове
                          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                          Коментар


                            #43
                            не виждам какво толкова им обичате на колите - да имаш кола е все едно да вкараш бирник в къщата си, пък да го обичаш - малко множко ми идва. Разбирам да е ретро, да носи някакъв дух на някоя стара епоха.... А по темата - харесва ми вътрешния дизайн на колата - широка е и е удобна, с много екстри и доста по-напред от конкурентите в същия клас. Външният дизайн е въпрос на вкус, според мен е ОК. Малко гори, което е най-важното, и малко ми струват ремонтите, макар да носят много нерви, защото са свързани с ел. системата. Дали бих си купила пак фиат - само нов, втора употреба едва ли бих погледнала. 130 лева ми излезе окачването на форда, 90 лева струваше с работата само единият носач на бравото - никак не е евтин за поддръжка в сравнение с други автомобили. Но предполагам, че плюсовете и минусите се компенсират до някъде.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #44
                              Обичам си Бравото ! Защото предлага доста екстри за такъв автомобил и за такава цена,дизайна е СУПЕР модела е стар,но изглежда доста добре.Не мога да си представя какъв фурор е създал като се е появил пред публиката.Обичам го въпреки многобройните ремонти по целия автомобил,харесва ми динамиката,изразения спортен дух...
                              FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                              Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                              Коментар


                                #45
                                ele написа:
                                не виждам какво толкова им обичате на колите - да имаш кола е все едно да вкараш бирник в къщата си, пък да го обичаш - малко множко ми идва. Разбирам да е ретро, да носи някакъв дух на някоя стара епоха....
                                Съгласен съм.

                                Коментар

                                Working...
                                X