Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо обичам моя FIAT? И защо не?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Харесвам си колата, защото:1. ... има готин дизайн;2. ... има функционален интериор;3. ... не изисква голям финансов ресурс за поддръжка;4. ... до сега не се случвало сутрин да не запали, да тръгна и после да не се върна благополучно.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #17
      При мен Пунтото беше въпрос на избор от гледна точка на пари /на времето го взех за 3500/ и разходи за гориво и подръжка, от начало интериора ми беше малко странен, по-точно таблото ми изглеждаше малко неестествено, но после му свикнах. А с Бравата беше търговия по сметка, бартер за едно издухано Клио. Но се оказа че ми пасна като ръкавичка. Изключвайки първоначалните ядове и неотложните ремонти съм си страшно доволен от колцата. Сядал съм в много коли, но са малкото в които мога да кажа "тази ми е удобна и комфортна, точно като за мен" Бравата отговаря точно на това определение. Замислял съм се за смяна, например за ТД100 или Стило, но като си помисля, че всичко съм прегледал и съм стабилизирал, а и разхода на дълго ми е 6,4 на бензин, се отказах от смяна. На скоро се опитахме да свлим генератор на ТД100, карахме до някъде и се отказахме - няма вадене, трябва да разглобиш половината кола, и хайде на сервиза. При моята всичко е достъпно по един или друг начин, да не й е уроки...
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #18
        Вече не я обичам! Придава си важности, но няма как, скоро става на 12 години!

        Коментар


          #19
          обичам я затова, че за 70000км не ми е направила нито един номер.Не е искала нещо супер специално, само рутинните разходи.Нисък разход, сравнително добро ускорение, екстрички на ниво.. какво да искам повече.Не харесвам само, че вече започват да ми поскърцват пласмаските в купето, а нямам лек за тях още.

          Коментар


            #20
            Все едно да ме питате що обичах бившата си жена... Ми...не знам?!ЛибоФ необяснима В много отношения колата и жената си приличат. И по мурафетите, които ти правят, и по разходите, които неизменно имат...Но определено мога да кажа, че не бих я сменил с нищо друго, освен с по-нов модел (Дедра -> Либра -> Делта 2; Браво -> Браво 2).

            Коментар


              #21
              Re: Защо обичам моя FIAT? И защо не?

              sharky871 написа:
              нека всеки си постне мнението
              Фиат е по джоба на средноинтелигентния циганин, т.е. всеки може да има фиат от най-разпространениете модели. Но Фиат е в сърцето. Ако си го видял на Рали Златни пясъци, в една страна с москвичи, жигули и някоя и друга волга, не може да не те тресне видът на Фиат 124 абарт- един от начините да събудиш в себе си духът на фиат. Равносметката, 2бр. фиат 125П до бракуване, 2 фиат типо и сега бравото, което не спира да върви Колега по-нагоре спомена Улис, абсолютно мъдро решение, аз многократно съжалих, че за известно време бях с еспейс и това при положение, че фиат никога не спира?! Интересното е, че смалки изключения /алфа 147/ никога не съм се вглеждал в нещо друго, въпросът е един, кой ще е следващия фиат /или по-точно кога новото браво ще ми е по джоба /
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #22
                Аз се впечатлявам от неща, които при другите модели и марки не са изпълнени така. Например в Брава ми харесва това, че всички светлини отзад са отделени и изглеждат като три независими неща. Харесва ми това, че стопове и габаритите светят в отделни секции, които са съвсем ясно различими дори и през деня. Не ми харесват коли, на които габарит и стоп светят от една лампа. Но и това си има лек де...Харесва ми дизайнът, определено. Не отстъпва по нищо, а дори превъзхожда не малка част от по-новите автомобили. Харесва ми двигателят - как звучи, как изглежда, дори как се тресе като пали и гасне. Абе както каза dikanio - докато смъртта ни раздели. Преди бях сигурен, че ще я сменя максимум след 4-5 години, но като се сетя какво желание и старание съм вложил във всичко, което съм направил за нея, за да ми служи вярно - мисля, че никога няма да я продам. Сега е на 4 години тамън. Напоследък ми пести и доста пари, като не се разваля и харчи много малко гориво, но да не дърпам дявола за опашката, все пак е на не-знам-колко-стотин хиляди км. На таблото са 184. В момента има няколко дребни неща за правене, но до една-две седмици ще си ги оправя с удоволствие. А нека са по 2-3 000 лв. Тамън ще си купя нова, ако стане нещо неизлечимо с тази. Авторът на темата няма ли да ни сподели нещо и той?

                Коментар


                  #23
                  :D Хайде и аз да се включа-Харесал съм си го тоя ФИАТ, още бях на 13-14 години...Тогава видях Брава в квартала, беше чисто нова...е още си я харесвам .От тогава реших, че един ден ще карам такава...Е, малко се разминах, ама малко-Браво.Не мога да се оплача, това което имах като изискване се покри от колата (не съм мн взискателен).Факт е, че за тези пари дето дадох преди 3 години не можех да получа кола с климатик, ел.стъкла, ел.огледала, мотор поне 1.4, серово на волана, АБС и се сещам за още др бонуси, която да е в движение.До днес съм се закарал, където съм имал желание и не ме е оставила никъде.Като разходи каквото съм дал за нея съм напълно доволен.Повечето ми разходи са след намесата на майстори- успяха с поставянето на една аларма да прецакат бобина+ЕКУ, със смяна на ремък и ролки-прескочил ремък, счупена ролка...ей такива дребни нещица, но всичко в крайна сметка мина благополучно.Харесва ми дизайна, мога да си я гледам с часове и не ме дразни дори с очуканите ламарини от други коли....Като разход не познавам хора, които да имат коли по 100коня с по-малък разход от моя.Сега, с всичките тия +ве вървят и -, но няма идеални неща...Нямаше да се сърдя, ако пластмасите бяха по-тихи, стъклата на огледалата бяха малко сферични, малко по-маневрена за габаритите си и още други такива дреболии, но съм се примирил с това.Сигурен съм, че искам да я сменя, но само за новото Браво.Въпрос на сметки и време, но следващата ми кола няма да е с друга емблема :D , колкото и да са смотани тия италиянските коли според повечето хора.

                  Коментар


                    #24
                    може би има разлика в различните години на производство на моделите, защото моите огледала със сигурност са "малко сферични". Годината на колата е 99, версия ELX, огледалата са с подгряване.

                    Коментар


                      #25
                      ogi28b написа:
                      може би има разлика в различните години на производство на моделите, защото моите огледала със сигурност са "малко сферични". Годината на колата е 99, версия ELX, огледалата са с подгряване.
                      Ами значи наистина разлика има- моята е ’96, SX и моите са с подгряване, ама са плоски.Между другото отначало мислех, че са били чупени и са сложили квот намерят, докато не ми се наложи да сменя и двете...Едното стъкло ми го гепиха, купих си от италиянеца-плоско, другото ми го счупиха- пак на плоско попаднах...явно нямам късмет.Сори за

                      Коментар


                        #26
                        Моя не го обичам, защото заради него не мога да се оттъмна от безпаричие.
                        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                        Коментар


                          #27
                          Какво харесвам на Живка ли? Бяла, красива, секси, с походка на принцеса, здрава, удобна, бърза, икономична, вечно навита и я сърбят пирелитата за път, не е капризна, не се разваля, навигация и онборд камера! Само дето ейбиес, клима и темпомат няма. Вътре съм събирал 2 автоматични перални. Защо сме вече четири години и половина заедно? Незнам. Аз съм за нея, тя е за мен! Благодаря на форума, че го има и той ни събра.

                          Коментар


                            #28
                            Подписа ми е показателен - 7 фиата и една Алфа са досега в живота ми и всички съм ги обичал... Защо ли? Може би защото са живели с мен и аз във тях. Само един мее оставял на път и то вкритечен момент - Типото, но не му се разсърдих дори и за миг, то пък беше най голямото куче от всички! Все още го кара колегата дето го взе от мен. Наближава 350к километра, и при него е голямо куче. На 20 години е почти вече. Какво да искаме повече. Наборите Вектри отдавна са в моргата. Но ще си призная - сякаш Алфата най я обичам, там вече мога да кажа защо - защото носи нещо чувствено в себе си, защото се муси цупи и сърди, но и радва. Защото обичам да я гледам, мириша и чеша... Всъщност, не е ли това любовта - необяснима!
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #29
                              Защото е готина,красива,елагантна.За година и половина вече не е правила проблеми освен последния които е почти излекуван.И освен това ми е подарък от скъп за мен човек.
                              първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
                              Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
                              Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

                              Коментар


                                #30
                                Човек дори добре да живее му се налага да си купи личен автомомобил.Колата е видях на билборд в ж.к. Люлин (местоработата) и ми спря часовника.Сега щях да карам Пежо 206 седан- Иран или Дачия Логан- Румъния.Колата ми е Фиат Линеа 1.4 8v супер доволен съм от неяа въпреки ,че производсто Турция.

                                Коментар

                                Working...
                                X