Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо обичам моя FIAT? И защо не?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо обичам моя FIAT? И защо не?

    нека всеки си постне мнението
    Фиат Браво 1.9 JTD REMAP

    #2
    Ами незнам точно немога да го определя любов от пръв поглед можеби .Като цяло ми харесват като визия а за парите си предлагат много повече .
    преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

    Коментар


      #3
      Малко извън темата: преди да се преместя в София си дадох сметка че ми трябва малка кола за трафика тук и след дълго ровене из нета се спрях на Пунто МК2 автоматик, но това което гледах дори отказа да запали и тогава ми предложиха моето ХГТ. Харесвам си го че е малко, пъргаво и е идеално за града за ежедневна кола въпреки 130-те коня под капака. Високия разход се компенсира с газов инжекцион. Не ми харесва само ниското качество на материалите и изработката, но за 11-те си години и ниската цена се преглъща. За семейна кола дума да не става - малък багажник, който след инсталиране на 30л. бутилка за газ почти го няма - един среден куфар макс, но за сметка на това най-голям вътрешен обем сред автомобилите в своя клас. Това са плюсовете и минусите, заради които го харесвам и не. с времето все повече започва да ми харесва и постоянно се "глезим" с някое интериорно или екстериорно освежаване. Замалко да пропусна един минус за двигателя - небезизвестният за модела вариатор. Трака като дизел и няма тяга в ниските обороти, предстои смяна която грубо е около 500лв. с труда. Заради това тракане на няколко пъти на бензиностанциите въпреки че извода за зареждане на газ се вижда, ме питат "Дизел нали?" За дизайн няма смисъл да говорим, малко са италианките на които човек може да устои!Поздрави!

      Коментар


        #4
        Обичам колите от подписа, защото като че ли са правени за мен! Всичко в тях е правено като че ли специално за мен!Не харесвам това, че са втора употреба и са на 10+ години...
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          На 1ия въпрос - заради цената. Евтинийка, като във време на криза. Аналозите по екстри са почти х2.п.с. @donnna мойта е под 10, на 10 я сменям
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            С моята си е чисто платонично....
            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

            Коментар


              #7
              Обичам го защото е евтин и както каза еmzo аналозите са 2х. Комфортна е фиатката и дизайна го докарват много добре.
              FIAT STILO 1.9JTD 2002

              Коментар


                #8
                Не мога да кажа кое точно ме кефи, макар да гори много, да не върви като за 130 коня, макар пластмасите вътре да са отвратително евтини и постоянно да вади някакви грешки електрониката си го харесвам, както харесвам мен си, само дето аз съм почти перфектен :D Ако имах някой излишен лев, бих сменил това недоразумение под капака с 2 електромотора по 100kw, изцяло нов интериор в купето и 2 броя врати за задните седалки. Това всичко за стилото в подписа.

                Коментар


                  #9
                  ...

                  Какво да ми харесва в този чупарник. Всеки месец давам пари по него. То не бяха карета, не бяха полуоски, сега фланец на кутия, носачи смених, накрайници, релета, бензинова помпа, задни амортисьори, хидравлична помпа, маркуч за високото налягане на рейката, маховик, стартер, алтернатор и гледам че сега започнало да капе от картера. АМАН
                  Fiat Brava 1.6 16V 90HP
                  Fiat Brava 1.2 16V 80HP
                  Fiat Bravo 1.2 16V 80HP

                  Коментар


                    #10
                    Харесвам си ги и двечките,щото са евтини и нямат цена.На практика са непродаваеми,затова си ги обичам като за вечно.Евтина подръжка,нисък разход на пропан-бутан и метан.Красив дизайн и здрави мотори.Тракащите пластмаси в купето от нашите хубави пътища се преодолява с по-силна музика.Абе с една дума обичам си ги!Ей сега ако имах някой лев на драго сърце бих се сдобил с едно Улисче,че много ми е нужно понякога ванче да имам.
                    FIAT BRAVO 1.6
                    FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                    LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                    Коментар


                      #11
                      Определено съм влюбен в муцуната й , страшен поглед вади! Но за съжаление задницата компенсира красотата й, ако беше жена нямаше да я взема :D :D. Интериора също е приятен, широк. Багажника е огромен, даже 2ма човека сме спали в него, като се свалят седалките - персон и половина легло ! Двигатела не е нищо особено, но за малкото си кубици става - след 4,000 оборота е пушка, ама и гълта яко хаха
                      Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                      Видеорегистратори

                      Коментар


                        #12
                        Защо обичам моя FIAT? И защо не?

                        Харесвам си колата защото ме е возила из цяла Европа и част от Азия , без да ме е излагала пред чуждИнцитЯ.Малко и се сърдя защото веднъж ме изложи пред едни чужденци в България.
                        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                        Коментар


                          #13
                          Харесвам си я защото нямам финансов ресурс за AR 147 1.9JTDM примерно.
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #14
                            Как може едновременно да обичаш и да не обичаш нещо? С моята кола първоначално беше брак по сметка - взех я 8 годишна без забележки за 3200 (спомнете си колко струваха Браво-тата преди 4 години или вижте колко струва сега 8 годишно Стило). Но прехвърчаха искри, запали ми се безнина в кръвта, и както е тръгнало ще сме заедно докато смъртта ни раздели (надявам се тя да е първа) :D Какво има да не му обичаш на Браво - бърза, красива, евтина ( все едно описвам и идеалната жена )
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              #15
                              Хмм,при мене,големи предразсъдъци беха.Когато я вземах,признавам че,ми харесваше като дизайн. Но беше за.... жената, аз по него време търкалях един пасат, и много го мразех,също и ремонтирах,ма трябваше да товаря нещо. После,жената каза: -Немоа да шофировам,страх ме е!Та почнах да покарвам Фича,усетих че ми се нрави...МНОГО!Забелезах,че каквото е намислил жабаро,е наистина мислено,не както казват всички,може би от невежество,че било тъпо чупливо и какво ли не всички знаем какво е мнението на хората. За мене имаше и бонус,усетих че италианският автомобил има дух,темперамент,италианската скандална страст.....и т.н. Да не си помислите че съм откачен де... Не ми харесва,че съм българче,и немога да отделям достатъчно(^-$) за колцата си!
                              Bravo 1.6 16v 97г.
                              Mercedes 307D-за работа Мноу верен

                              Коментар

                              Working...
                              X