Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати 111 до 115 от 115

Тема: Защо обичам моя FIAT? И защо не?

Фиат фанатик Аватарът на PSG
    Регистр. на
    01.10.2015
    Още малко извън темата:

Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Малко извън темата.

Някой като каже, че фаровете, особено тези на Мареа, са кофти, лоши, слаби и т. н., и "почвам да бегам, бате".
    Напълно съм съгласен с теб. Мареата е с оригиналните си фарове (с лупи) и 35W 4500K ксенон AC тип. Който се качи в колата вечерно време ми казва: "Човек, е*ати фаровете имаш." Трима от тях карат къде по-нови коли. Отделно, фаровете са стъклени и нямаш гадния проблем с матирането на пластмасата.

Вчера пробвах с една LED крушка 36W. Честно казано не ми хареса резултата. Ксенонът свети с по-голям интензитет, въпреки че LED-a го дават 3800lm, a ксенона 3200lm.

Senza cuore saremmo solo macchine.... FIAT Marea Weekend ELX TD100

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    За цената си колата е идеална. Знам, че като тръгна- ще стигна. Освен фаровете- на комбито като сваля бронята, и на някой, който не знае- долната челюст пада заедно с бронята .
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Бута детска количка
    Регистр. на
    30.07.2019

Ми, слаби са, каквото и да кажеш

Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Малко извън темата.

Някой като каже, че фаровете, особено тези на Мареа, са кофти, лоши, слаби и т. н., и "почвам да бегам, бате".

В сравнение с 95 % от колите по улиците, тези фарове са в пъти по-добри. За 50 лева се рециклира изгорялото от халогенките, за още 100 им се слагат хубави ксенонови лампи и в следващите 10-20 години забравяш за случая (най-много да смениш някоя лампа или баласт, но все пак с китайчета - толкова). С тези стъкла отпред, хубаво почистени, и с нанесено ново покритие на рефлекторите, и най-важното - с хубави кснеонови лампи, които да не го изпичат - няма аналог. На Бравата ми фаровете са направени преди повече от 10 години (има тема) и дори в момента светят по-добре от някои чисто нови коли. Сменил съм 1 баласт на 3-та година и другия - на 4-тата. От тогава - цепят мрака.

Та едно от нещата, заради които си обичам колата, са именно фаровете, които светят убийствено добре (фарове от Мареа). По-добре, отколкото фаровете на текущата ми кола, която е с фабричен ксенон. Ама стъклото отпред си е стъкло отпред (а не пластмаса. Божинката.)

В последствие съм правил фаровете на няколко колеги от форума и резултатите винаги са били впечатляващи.
    Доста се чудих дали да ти отговоря. Не обичам да се дърля с хората, просто ей-така, но видях, че всичко тръгнало от мой пост. Този модел фарове не са слаби. Направо са безобразни. Не знам какви коли си гледал, но първата кола, която имах беше опел кадет. Никакви грижи за фаровете, единия беше пукнат. Разпръскваше светлината навсякъде пред мен и правеше ден. Всичко се виждаше. Корсата на дядото е същата. Тия скапани лупи са направени да щадят колите отсреща, не и да ти светят. И ксенони сложих, най-силните, бели. Умряла работа. Щях да ударя човек, щото светлината е насочена само напред и не излиза извън габарита. И когато го видях (на завой) той вече беше точно пред колата. Както и да е. Пластмасовите фарове не ги коментираме. Там работатат е ясна. Следващата ми кола ще е с възможно най-големи фарове. Вероятно Крома.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Е, аз ти казах, че съм си решил проблемите и фаровете ми не са слаби. Както виждаш - не съм и единствен. Пък ти може да живееш с убеждението, че фаровете на тези коли са безобразни и да мислиш, че ако си купиш Крома с голям фар ще свети по-добре от рециклирания фар на Мареа. До момента, в който не срещнеш такава кола, тогава може би ще нахраниш и Кромата.

Крома, ако е с ксенон на лупите свети много добре, ама тея с халогенките са мъртвило, така че ...

Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Тема: Защо обичам моя FIAT? И защо не?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •