Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати 101 до 110 от 115

Тема: Защо обичам моя FIAT? И защо не?

Няма какво да се лъжем, не са най качествените коли фиатите. Даже са на доста ниско ниво от към качество на материалите. Но въпреки това вече смених 3 фиата и пак си купих по нов фиат- просто това за най евтините коли за годините си.Един vw голф 2004 та е много по комфортен и безшумен отвътре, при положение че отвън двитателите са им еднакво шумни, но няма да струва 3500.А при мене вътре мотора се чува повече от колкото отвън.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

Фиат идол

Регистр. на
    31.01.2007
    Цитат jenshen73 написа:
    Цитат nai7 написа:
    Да бре от Фиато е тръгнало всичко,това е първата.Баааааси и змиъта. Както казват собствениците на италиански коли"Имало и друг живот извън сервиза"
    Да разбираме, че не караш Фиат, нямаш Фиат, а просто се дразниш? Или и ти си като мен - с кола, която ходи за ГСМ* само?*ГСМ=Гориво и Смазочни Материали
    Напротив колега имам Фиат Брава 1.6 16в 1996 г,НО във момента имам и Audi Allroad 2.5 ТДИ 180 к.с. От има няма 2 месеца не съм палил Фиата,онзи ден викам чакай да го препаля малко,ама уви няма грам ток а акумулатора ми е на има няма година и полвина.Доволен съм си от Фиата,ама като чета някой хора тук и имам чуството че това е най-великата кола на земята.

Фиат идол Аватарът на vaskoni_1980
    Регистр. на
    20.12.2008
    Относно защо харесвам фиат - ами зощото за 4 години никога не ме оставил на пътя за разлика от другите коли които съм имал
    Душата в рая на Фиата оборотомера до края!

FIAT BRAVO 1.8GT
    FIAT BRAVO 1.9TD ex

Кара Фиат Аватарът на Mystikal
    Регистр. на
    27.04.2010
    Аз избрах фиат заради цената и външния вид, първоначално я облужих както трябва април 2010 ремаци ролки масла термостат също и акумулатор, тази година ми протече авансаторния клапан смених го 160лв, преди няколко месеца правих и алтернатора срещу скромната сума от 120 лева , защото така со го проектирали че е много заврян незнам колите ни са стари и няма как да са, като от магазина и по нашите пътища неса за леки автомобили за а офроуд джипове по окачването се усеща всяка дупка дори по павета едвам карам от автомобила ли е или от гумите които са 195/50 с тях купих колатаа иначе се заглеждам по новото браво, мултиджет, но в близките 2 3 години едвали ще го имам, а то до тогава ще остарее
    Fiat Bravo TD100

Бута детска количка
    Регистр. на
    30.07.2019
    Е, как да не обичам Фиат. Преди 6 години си купих Браво '99 1,9 JTD. Преди това разпитах поне 20 човека Фиат и не намерих нито един недоволен. Единия дори го беше блъснал и направил труда да го поправи, защото си го харесваше. И така, Браво за 1 300 лв. За 6 години почти никакви повреди. Един термостат, който си беше заминал при преди покупката, тампон на двигателя. Окачването било слабо, ама друг път. Още не съм пипнал нищо по него. Накладки, ремъци не се броят. Всички се кефят колко е широко отпред. Изтягат се като котараци. После си купих Фиат Мареа 2,4 JTD. Доста различна кола, ама 304 НМ не се намират ей-така, за без пари. И...оказа се по-икономична от Браво-то, въпреки единия цилиндър отгоре. Товаря сам пералнята, събира PVC шезлонга и се затваря. И двете спират убийствено. Кофти нещата: фаровете, разбира се и майсторите. Яко киселеят и вече и аз знам защо.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Колко хиляди километра си минал за тези 6 години?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Бута детска количка
    Регистр. на
    30.07.2019
    Отговарям съвсем точно. До момента 31 000 за 5 години (не 6). Наистина не са много и добре знам, че като се подкара една кола повечко, повечко и се почупва. Ама, толкова са ми нуждите и явно фиатчетата са удовлетворителни за мен. И двете ми дават 6,8 л/100 смесено каране.

П.С. Счетоводител съм по образование и имам навика да следя разходите, така че данните са точни.
    Последна промяна от Silvius : 01.08.2019 в 19:42

Фиат фанатик Аватарът на PSG
    Регистр. на
    01.10.2015
    Marea Weekend е добре измислена кола за времето си, достатъчно просторна и ми върши изключително добра работа за хобитата ми - уиндсърф и сноуборд. Удобна за товарене, безпроблемни мотор и скорости. Бих казал и здраво окачване, като това отдавна зависи на какви афтърмаркет боклуци ще попадна като части. С хубави гуми върви добре на сняг.
    Карам я по близо 20,000 на година, сериозни проблеми по нея съм нямал - всичко и работи, пали чакмак, върви прилично за годините си и конете си и ми върши работа. Тук трябва да спомена, че си поддържам безкомпромисно колата и не карам като каруцар. Като има да се прави нещо се прави с възможно най-хубави части. Защо да не я харесвам?

Не харесвам диамиката на климатик и леко завишения разход на гориво на TD100. Но не бих казал, че не я харесвам заради 1л/100 повече. Не харесвам, че вече стана на 20г. и в един момент ще трябва аз да я оставя преди тя да ме остави.

Senza cuore saremmo solo macchine.... FIAT Marea Weekend ELX TD100

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат Silvius написа: Преглед на мнението
    Кофти нещата: фаровете...
    Малко извън темата.

Някой като каже, че фаровете, особено тези на Мареа, са кофти, лоши, слаби и т. н., и "почвам да бегам, бате".

В сравнение с 95 % от колите по улиците, тези фарове са в пъти по-добри. За 50 лева се рециклира изгорялото от халогенките, за още 100 им се слагат хубави ксенонови лампи и в следващите 10-20 години забравяш за случая (най-много да смениш някоя лампа или баласт, но все пак с китайчета - толкова). С тези стъкла отпред, хубаво почистени, и с нанесено ново покритие на рефлекторите, и най-важното - с хубави кснеонови лампи, които да не го изпичат - няма аналог. На Бравата ми фаровете са направени преди повече от 10 години (има тема) и дори в момента светят по-добре от някои чисто нови коли. Сменил съм 1 баласт на 3-та година и другия - на 4-тата. От тогава - цепят мрака.

Та едно от нещата, заради които си обичам колата, са именно фаровете, които светят убийствено добре (фарове от Мареа). По-добре, отколкото фаровете на текущата ми кола, която е с фабричен ксенон. Ама стъклото отпред си е стъкло отпред (а не пластмаса. Божинката.)

В последствие съм правил фаровете на няколко колеги от форума и резултатите винаги са били впечатляващи.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Карам Стило 1.9 JTD. Харесвам си Фиата - има добра визия, вади прилична динамика и возия, разхода му е супер, но най-вече, че изобщо не му се притеснявам дали утре ще бъде на същото място, на което съм го паркирал днес. Разбира се има си и своите минуси - смяната на крушка е влизане във филма, проблема с airbag failure и цената на термостата е космическа на фона на тези от VAG групата. Но всяко нещо си има пиниз. На фона на тези малки кусури, съотношението цена/качество е доста над това на останалите марки.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Тема: Защо обичам моя FIAT? И защо не?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •