Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT CROMA 1.9TDid

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT CROMA 1.9TDid

    Здравеите,имам колата от около 3 години,много сам доволен ,като цяло.Единственото нещо,което ми прави впечатление е,че като чели нещо я спъва...Студена си варви доста прилично,като загрее няма този ряз,като на студено,понякога от 60-70,като я настапя не поема както трябва а усещам че трябва да е така,а понякога се изтрелва доста по добре,дали е скопена или нещо от кулера...?Иначе си пали безотказно,работи равно,бе никви ядове с мотора като цяло,много икономична е.А и този мотор на това купе,дарпа доста прилично,когато е по студена де,после все едно не и давам достатачно газ,когато изпреварвам понякога го имам това усещане де.Поздрави :D

    #2
    Re: FIAT CROMA 1.9TDid

    ivopifeca написа:
    Здравеите,имам колата от около 3 години,много сам доволен ,като цяло.Единственото нещо,което ми прави впечатление е,че като чели нещо я спъва...Студена си варви доста прилично,като загрее няма този ряз,като на студено,понякога от 60-70,като я настапя не поема както трябва а усещам че трябва да е така,а понякога се изтрелва доста по добре,дали е скопена или нещо от кулера...?Иначе си пали безотказно,работи равно,бе никви ядове с мотора като цяло,много икономична е.А и този мотор на това купе,дарпа доста прилично,когато е по студена де,после все едно не и давам достатачно газ,когато изпреварвам понякога го имам това усещане де.Поздрави :D
    Когато не ще да върви пуши ли?Този мотор няма какво да го спъва(електроники).Коя година е всъщност твоята че има различни изпълнения.Твоята има ли ЕГР?Ако има пенсионирай го! :D Успех!

    Коментар


      #3
      ММММММ, любимата ми кола. Здрасти Георги, аз съм този с Кромата дето ти пращах помпите от София. По последни данни и настройки 4,3/100 до Варна и обратно при 100-120км/час. Просто, ремонта на помпата, който ми направи си казва думата :D . След като колегата казва че мотора му работи равномерно, явно е с D 1000 мотора, че моя C6000 даже и сега си притреперва. А щом е с D1000 значи има ЕГР. Или другия вариант е да има проблем с геометрията на турбото, както при мен. Колега, при рязко ускоряване светва ли ти лампата за турбото?

      Коментар


        #4
        Колата е 91 година и припушва като я настъпя не зная какво е ЕГР Не ми свети лампата на турбото

        Коментар


          #5
          Щом е 91 значи е стария мотор, тоест като моя. Следователно няма ЕГР. Единствената причина според мен да ти пада мощността като загрее е мотора да е поизносен. Но пък, един път да го прави а друг път не, няма логика. Освен да ти е запушен горивния филтър или резервоара.А сетих се и още нещо, тези коли правят проблеми с задните спирачни апарати. Провери дали случайно не ти задържа някое колело.

          Коментар


            #6
            Възможно ли е от не регулирани клапани да е проблема?
            Marea Weekend HLX Jtd 110

            oO(_)____////____(_)Oo

            Коментар


              #7
              Така е колега задните апарати ми еб...м...та,засега мисля че са добре,но приемам всякви савети за тях,апарати и всичко останало,моля,ако знаеш,как да ги лекувам,или откаде да си взема читави

              Коментар


                #8
                Re: FIAT CROMA 1.9TDid

                ivopifeca написа:
                Здравеите,имам колата от около 3 години,много сам доволен ,като цяло.Единственото нещо,което ми прави впечатление е,че като чели нещо я спъва...Студена си варви доста прилично,като загрее няма този ряз,като на студено,понякога от 60-70,като я настапя не поема както трябва а усещам че трябва да е така,а понякога се изтрелва доста по добре,дали е скопена или нещо от кулера...?Иначе си пали безотказно,работи равно,бе никви ядове с мотора като цяло,много икономична е.А и този мотор на това купе,дарпа доста прилично,когато е по студена де,после все едно не и давам достатачно газ,когато изпреварвам понякога го имам това усещане де.Поздрави :D
                Ще ти дам съвет,свържи се с колегата VET !Той толкова добре тази кола че съм сигурен че ще ти помогне стига да намери време за това!Успех!

                Коментар


                  #9
                  VET написа:
                  ММММММ, любимата ми кола. Здрасти Георги, аз съм този с Кромата дето ти пращах помпите от София. По последни данни и настройки 4,3/100 до Варна и обратно при 100-120км/час. Просто, ремонта на помпата, който ми направи си казва думата :D . След като колегата казва че мотора му работи равномерно, явно е с D 1000 мотора, че моя C6000 даже и сега си притреперва. А щом е с D1000 значи има ЕГР. Или другия вариант е да има проблем с геометрията на турбото, както при мен. Колега, при рязко ускоряване светва ли ти лампата за турбото?
                  Здрасти! Какво направи със втория мотор?Не ми казвай че още не си го качил на буса :D Сподели ефекта какъв е!Поздрави!

                  Коментар


                    #10
                    Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 ами не, още не съм стигнал до буса. Мисля сега да си поиграя първо с новата ми крома пък после и с буса, ама както каза ако ми остане време.А апаратите трябва от време на време да се разглобяват и почистват. И други да вземеш пак ще е същото, просто апаратите залепват за водещите планки и трябва да се почиства. Иначе телефона ми е 0885 061 999 СтоилЛека вечер

                    Коментар


                      #11
                      Мерси,колега

                      Коментар

                      Working...
                      X