Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с перката! Прегря ми колата!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с перката! Прегря ми колата!

    карам браво 1.9 ТД 100 вчера докато се прибирах от софия несъм видял как е качила температурата толкова бързо но перката на радиатора ми неработеше(попринцип работи) и го отдавам на това колата! Капачката на разширителния съд беше изхвръкнала и водата вреше пробвах няколколко пъти да включа перката но без успех попринцип винаги се включваше когато вдигнеше температура над средата когато давах на контакт си се включваше ако е прекалено топла колата но сега никакви признаци на живот! Охладих колата с източване на врящата вода и доливане на студена! Сега колата върви не загрява много карам я много леко пробвах като вдигне температурата днес дали ще с евключи но пак отказа! Колата попринцип и преди загряваше много случвало се е да седи на 2-3 деления под червените деления даже и повече предопредиха ме че нещо не е вред сигурно щом загрява толкова но не обърнах внимание понеже перката си работеше и си охлаждаше колата но сега... Незнам въобще каде да търся проблема ако е само един което ме съмнява! Предполагах преблем в степените на вентилатора, в датчика за температурата, капачката на разширителния съд и в самия разширителен съд незнам кое е найвероятно в случая? Някой ако е имал подобен проблем нека каже при него какво е било?

    #2
    Освен, че перката не ти включва, по това, което пишеш ми се струва, че и термостата не ти работи, щом капачката е изхвръкнала, най вероятно термостата не отваря и от голямото налягане, което се е получило в малкия воден кръг е избило капачката, антифриза е запълнил целия разширителен съд.
    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

    Коментар


      #3
      Колега,ако все още не си оправил проблеме ти препоръчвам да отидеш на ел.техник,за да ти види какъв ти е проблема.Може да е температурен датчик,който подава сигнал към перката,кога трябва да се включи.Успех. :D
      Fiat 1,2 16V 83 к.с. HSX gas

      Коментар


        #4
        Извинявайте,че се намесвам тук ,но не искам да пускам нова тема.Как да си проверя термостата дали отваря без да го свалям.

        Коментар


          #5
          кола

          Трябва да загрееш двигатела до над 87 градуса
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            elinor написа:
            Колега,ако все още не си оправил проблеме ти препоръчвам да отидеш на ел.техник,за да ти види какъв ти е проблема.Може да е температурен датчик,който подава сигнал към перката,кога трябва да се включи.Успех. :D
            Еми освен направо да затваряме форума? Който пусне тема - да му казваме "Отивай в сервиз!"?Преди да отиде на "ел.техник", не може ли човекът сам да си провери термостата, релетата за перките, резисторите за перките, самите кабели към перките, буксата на датчика, може също да окъси кабелите на тоя датчик, за да разбере дали работят останалите неща...Термостат се проверява без сваляне като се проверява с пипане дали маркучите към радиатора остават студени до достигане на раб. температура, а след това - да се нагорещят и двата, когато стрелката е около средата на уреда на таблото, но не и преди това.

            Коментар


              #7
              На тд 100 датчика за перката се намира в най горната част на радиатора до единия маркуч и ако не е обезвъздушен самия радиатор няма никога да се включи перката ,а пробката за обезвъздушаване се намира до самия датчик.Достъпа до нея е след сваляне на пласмасовия въздуховод над радиатора .Проблем може да са и релетата в кутията както и реализацията на забавеното включване на 2 степен което е едно от идиотските неща в тая кола -направено е с реле за време.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                elinor написа:
                Колега,ако все още не си оправил проблеме ти препоръчвам да отидеш на ел.техник,за да ти види какъв ти е проблема.Може да е температурен датчик,който подава сигнал към перката,кога трябва да се включи.Успех. :D
                Еми освен направо да затваряме форума? Който пусне тема - да му казваме "Отивай в сервиз!"?Преди да отиде на "ел.техник", не може ли човекът сам да си провери термостата, релетата за перките, резисторите за перките, самите кабели към перките, буксата на датчика, може също да окъси кабелите на тоя датчик, за да разбере дали работят останалите неща...Термостат се проверява без сваляне като се проверява с пипане дали маркучите към радиатора остават студени до достигане на раб. температура, а след това - да се нагорещят и двата, когато стрелката е около средата на уреда на таблото, но не и преди това.
                При мен като запаля колата и се загрява долния маркуч и към 85-90 градуса почва да грее и горния-този към термостата.

                Коментар


                  #9
                  вчера установих като загра че от в разширителния съд водата изкипява а отдоло като отворих пробката на радиатора тече студена вода източих малко сипах още вода и явно тогава чак отвори термостата изведнуш от червения сектор температурата падна под средата!

                  Коментар

                  Working...
                  X