Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатика включва и изключва и мени оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатика включва и изключва и мени оборотите

    Здравейте, имам следният проблем от няколко дни: когато пусна климатика всичко започва нормално вее си студено и няма никакви проблеми качва малко оборотите до 950 някъде и всичко е нормално, след 5 минути оборотите се вдигат на 1000 и започва да духа топло след няколко минути оборотите отново падат и климатика отново започва да духа студено и така цикълът се повтаря ... между другото не чувам да духа перка под капака, ще съм много благодарен ако някой ми даде съвет от къде може да идва проблемът :/
    FIAT BRAVO 1.9 TD 100

    #2
    Според мен всичко идва от неработещата перка. Тъй като не работи - вдига се ненормално налягане в системата, сработва защитата (пресостата) и изключва шайбата на компресора -> няма допълнителен товар закачен на двигателя -> оборотите стават 1000. При нормализиране на налягането, сработва пресостата и дава сигал да се зацепи съединитела на компресора, съответно той сработва -> оборотите стават 950. Друг е въпроса че този пад на оборотите от 1000 към 950 не трябва да го има, т.е. трябва да е за момента (в момента на зацепване на съединитела на компресора). Би трябвало ЕКУ-то плавно да отрегулира оборотите и те да са константа. Оправи си перката .

    Коментар


      #3
      благодаря за съвета ще отида до майстора да види перките
      FIAT BRAVO 1.9 TD 100

      Коментар


        #4
        Същия проблем се появява когато ти намалее много фреона. Перките може и сам да видиш дали се включват. Като включиш климатика на студен ДВГ, дори ДВГ да не е загрял и да не ти е топъл радиатора на антифриза, "перките" т.е. вентиалорите, трябва периодично да се включват от климатика. Ако се включват, компресора не трябва да изключва сам, ако климатика ти не е управляем ( да има копче за гадусите които искаш да държи) Ако внтилаторите включват, а компресора се изключва периодично, най веоятно поради наличие на прекомеро малко фреон се получава свръх-налягане в системата и датчика изключва компресора до нормализиране на налягането.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар

        Working...
        X