Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запитване за климатроник на Брава 1.2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запитване за климатроник на Брава 1.2

    Здравейте колеги,Имам въпрос относно климатроник за Брава?Наистина ли ако натисна копчето,което е за цирколиране на въздуха в купето,климатика ще истуди по-бързо купето и ще се усеща навсякаде в колата студа от него? и компресора щял да не се товари толкова,колкото да дърпа топъл въздух отвън?Благодаря виГрешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat 1,2 16V 83 к.с. HSX gas

    #2
    Логично е да е така, понеже ще върти един и същ въздух през радиатора на климатика. Този въздух ще е поне с няколко градуса по-студен от въздуха, който ще идва отвън при отворена клапа. Така, че при затворена клапа ще е по-лесно на климатика да охлади въздуха в купето.

    Коментар


      #3
      А клапата работи ли ти - ако да, значи си единственият и не е била ползвана преди
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #4
        Ако е климатроник както е написано в заглавието той сам си регулира потока на въздуха(дали да е от купето или от вън)защото има няколко датчика за влажност и температура в купето

        Коментар


          #5
          wwalker написа:
          А клапата работи ли ти - ако да, значи си единственият и не е била ползвана преди
          Да,работи все още!Незнаех,че има проблем с нея!А за колегата,който е писал след теб milen80 му благодаря за инфото и не знаех,че това се контролира от климатроника.Аз доколкото знам това се води полуавтоматичен климатик.Незнам,колко е вярно.Благодаря за отговорите :D
          Fiat 1,2 16V 83 к.с. HSX gas

          Коментар


            #6
            milen80 написа:
            Ако е климатроник както е написано в заглавието той сам си регулира потока на въздуха(дали да е от купето или от вън)...
            Мда, ама не. Вярно, че климатроникът (автоматичен климатик) прави почти всичко сам, но не и това.
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #7
              Re: Запитване за климатроник на Брава 1.2

              elinor написа:
              ...
              Освен изброените от теб позитиви при шофиране с активна клапа за вътрешна циркулация на въздуха имай предвид, че ще имаш и един сериозен негатив:Повишена склонност към запотяване на стъклата при валеж, например.Това започва да става актуално при така настъпващият сезон
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Re: Запитване за климатроник на Брава 1.2

                Esper написа:
                elinor написа:
                ...
                Освен изброените от теб позитиви при шофиране с активна клапа за вътрешна циркулация на въздуха имай предвид, че ще имаш и един сериозен негатив:Повишена склонност към запотяване на стъклата при валеж, например.Това започва да става актуално при така настъпващият сезон
                Да,така е.При положение,че съм сменил филтъра на купето (поне така знам от форума и от познати)От какво се получава това?
                Fiat 1,2 16V 83 к.с. HSX gas

                Коментар


                  #9
                  Ами нормално е - влажността в купето е винаги по-висока по ред причини.Спирайки притока на въздух отвън просто пречиш на намаляването на този процент и той отива по прозорците заради разликата в температурите.Ефекта за задръстен ф-р прави същото и стъклата се потят не защото филтърът има някакви влагоуловителни функции а просто защото пропуска по-малко количество въздух отвън.Между другото, функцията за рециркулация (въпросната клапа) изобщо не е предвиждана да караш непрекъснато на нея.Може да я пуснеш за малко, така, че да загрееш/изстудиш купето по-бързо.Като някоя нафтова печка пред теб изпуши яко, с нейна помощ ще ти мирише по-малко в купето.Обаче ако тя наистина ти работи (наистина уникално) пускай я само за малко.Нормалната работа на климатик/климатроник или каквато и да било климатична система е с външен въздух.И като допълнение на горното: при мен когато я активирам, тя се деактивира автоматично след 30мин.Така е фабрично, самият климатроник я спира. Мисля, че е показателно
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар

                  Working...
                  X