Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатика както си работи и спира да духа студено... ??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатика както си работи и спира да духа студено... ??

    Колеги на някой ставало ли му е така ?Както си карате извънградско да речем 120-140, пускате климатика и почва да влиза някфа адската пара ледена все едно сте отворили камерата дегто е -10 градуса , и след около 40 мин, 1 час каране климатика както си дуга студено да почне да духа по топло , никаде не намерих такава тема из гугъл до сега... и след 10-15 мин почивка на климатика пак го пускам и пак си духа даже и капки вода влизат....... ходих при майсторче, вика най вероятно датчика но за да го сменим тряя нов фрион, който съм заредил преди 1 месец... та въпроса ми е , на някой от вас случвало ли му са е тва или на идея си няма никой
    Punto JTD
    http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

    #2
    Имаш пропуск и почва да ти намалява фреона от там и по ниска температура и след време обледенява изпарителя затова спира.
    Обичам си работата.

    Коментар


      #3
      колега смени майстора по принцип трябва да ти издърпа фреона да смени ............. и отново да ти зареди твоя
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #4
        обаче най странното на проблема е , че само извън градско с по голяма скорост се случва, като си карам цялден из града няма никви ядове... колега няма да го сменям , но няма да отида при него за климатика, понеже има специализирани сервизи за авто климатици , кадето може и малко повече да вземат но ще оправят проблема :D п.п. аз попринцип искам да сменям колата щото тва се чупи, онова се износило, трето свършва.... писна ми просто с тая марка. Адмирации за двигателя ми, който скоро разбрах , че не е на 170 000 км а е на 270 000 км , така , че от една страна е нормално да се случват тия неща, може би на 170 000 нямаше да бъде така, но ..... аман от авто къщи и продавачи на коли. Следващата ми кола ще е от изток, бензинова с двигател V-TEC. Но фиата ще си го оставя понеже ме кефи много как е напраен на външно, а и мотора е куче кораво :D благодаря за съветите!
        Punto JTD
        http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

        Коментар


          #5
          това за парата мисля че изпуска от някъде и го прави извънградко понеже си на високи обороти дълго време. в града рядко се вдигат на 2000-2500. при мен ефекта е че като седи на празне ход колата духа студено но не кой знае колко, а като задържа оборотите на 2000 някъде за повече от 5 секунди и почва още по студено да духа. е сега си го представи същия ефект само, че със спукана тръбучка(и май микроскопичната цепнатинка е достатъчна) и не 2000 ами около 3500. не знам с какъв двигател си но на мойто животно за да съм на 140 над 3500 отива, да не кажа 4000 оборота.п.с.и малко офтопик,това за източните коли е мит точно толкова колкото и това че фиат се чупят много. Имам познати които с коли се занимават и имат една много добра реплика която си повтарят непрекъснато. "кола и жена са на късмет" демек че ако си уцелил на гледана бройка няма да имаш ядове но ако ще и най - луксоното возило да вземеш ако е била служебна или някои я е ползвал за офроуд или да си експериментира ефекта ще е същия. Имам съсед който е луд фен на марката Хонда. Смени доволно количество Хонди, Мазди и по 1-2 бройки от други немски марки. И сега си търси запазен голф3 познай защо Не го приемай като укор ти си знаеш какво да правиш с парите си, просто споделам мнения
          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
          182A4.000 IAW49F
          LPG - Lovato EasyFast
          ----------------------------
          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

          Коментар


            #6
            абе човек, както са ти написали колата е до късмет, ако попаднеш на екземпляр който е поддържан от сериозен собственик и е обслужвано всичко както трябва и колата не е била такси, няма да имаш проблеми, ако случиш на кола карана от мърляч ще си имаш проблемите

            Коментар

            Working...
            X