Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загряване Фиат Брава 1.8 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загряване Фиат Брава 1.8 16V

    Здравейте, преди няколко дни ми се случи следното:Докато чаках на един светофар забелязах неестествено висока температура на бравата. Стрелката за температурата беше стигнала половината на втората половина на скалата, веднага загасих колата на тази температура. Нивото на антифриза в казанчето беше стигнало до върхова точка и антифриза избиваше от единия край на казанчето. Оставих я да се охляди, и след 6 часа я запалих, нивото на антифриза спадна.Бързо я закарах до нас и загря малко над средата. Единия маркуч, който излиза от радиатора беше студен, както и самия радиатор. Въпросът ми е: Какъв е шанса да съм бастисал блока или нещо по двигателя. П.С. В казанчето плуват някакви кафяви неща, приличат много на ръжда. Те пък от къде могат да бъдат?
    1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
    2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

    #2
    Звучи ми, като неработещ термостат. Щом при работна температура на двигателя, радиатора е студен, може би термостата е запецнал в затворено положение. Има тема за диагностицирането на термостата - провери го. Що се отнася до петната - за ръжда нямам идея, но се убеди, че не са масло!
    Fiat Marea 1.8 16V ELX

    Коментар

    Working...
    X