Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Охлаждане -МАРЕЯ 1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Охлаждане -МАРЕЯ 1,6

    От две седмици имам следния проблем, след изключване от контакт вентилатора за охлаждане на радиатора спира на момента и няколко пъти хвърля вода през капачката на разшерителния съд. Нямам проблем по време на движение , вентилатора си работи проблема идва след като спра автомобила. Някой има ли идея? Благодаря предварително.

    #2
    да ти кажа, дори да спира вентилатора не би трябвалод а имаш проблем, защото на много други марки спира веднага фабрично, а и тя водната помпа не върти и няма особен ефект, то и без това температурата е най-висока в двигателя, а не радиатора.... Насочи се към проверка на капачката
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      А като изхвърли вода, доливаш ли си пак?

      Коментар


        #4
        Капачката я смених , проблема е същия.

        Коментар


          #5
          Опитай да обезвъздушиш на ново. Огледай за течове или сълзене. Понякога течовете се забелязват само по "антифризното" оцветяване на съединенията.
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            И провери резистора за 1-ва степен на перката,при мен това беше проблема!
            1234567890

            Коментар


              #7
              Re: Охлаждане -МАРЕЯ 1,6

              valentinM написа:
              От две седмици имам следния проблем, след изключване от контакт вентилатора за охлаждане на радиатора спира на момента и няколко пъти хвърля вода през капачката на разшерителния съд. Нямам проблем по време на движение , вентилатора си работи проблема идва след като спра автомобила. Някой има ли идея? Благодаря предварително.
              Хвърлих едно око на електрическите схеми в сервизното ръководтсво. При изправен температурен датчик на радиатора, вентилатора не зависи от положението на контактния ключ. Т.е. ако изключиме версията съвпадение (т.е. радиатора да се охлади точно когато врътнеш ключа), бих казал, че имаш проблем някъде във веригата - вероятно в датчика за температурата на радиатора. Бих ти препоръчал да провериш нещата и максимално бързо да подмениш проблемният компонент. Според мен не е лошо да провериш реалната температура на антфриза по време на работа на двигателя и да се убедиш, че уреда на таблото показва вярно. Пробвай няколко пъти обезвъздушаване за да си сигурен, че няма въздух в системата. И накрая - провери дали надува маркучите - ако са станали твърди е много вероятно да имаш проблем с гарнитурата или главата.
              Fiat Marea 1.8 16V ELX

              Коментар

              Working...
              X