Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За колко време загрява мареа 1.8 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За колко време загрява мареа 1.8 16v

    Моята сега в жегите загрява някаде след 4 километра а като загрее стрелката си стои по средата толкова бавно ли загряват или термостат ми не е наред зимата и трябват 10-12 минути нормално ли е

    #2
    Как би искал да ти загрява, за колко километра лятото и за колко минути зимата? Може би имаш очаквания, които не са реални.

    Коментар


      #3
      Re: За колко време загрява мареа 1.8 16v

      mitko_b4 написа:
      Моята сега в жегите загрява някаде след 4 километра а като загрее стрелката си стои по средата толкова бавно ли загряват или термостат ми не е наред зимата и трябват 10-12 минути нормално ли е
      Зимата 10-12 минути на място ли? И кажи коя година е че има значение
      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

      Коментар


        #4
        Re: За колко време загрява мареа 1.8 16v

        зимата в движение колата е 1998 за лято малко бавно ми се вижда

        Коментар


          #5
          Оносително бавно загрява и моя 1.8 - в тази жега са ми необходими 3-4 км. Зимата освен тези 3-4 км и няколко минути работа на място. В контраст с моя, е този на баща ми - 1.4 12V. На него му е достатъчно поне 2 пъти по-малко време/километри за да загрее.
          Fiat Marea 1.8 16V ELX

          Коментар


            #6
            тази сутрин за 7-8 минути (3,5 км) загря едно деление преди средата как ви се вижда дали е добре термостата

            Коментар


              #7
              Колега, каква е идеята на темата ти? Дали ти е здрав термостатът, или дали е нормално да загрява за толкова време/км? Ако се чудиш дали термостатът ти е наред, направи му проверка, а недей да засичаш за колко време и колко метра загрява до едно или две деления, а пък аз ще сменя заглавието на темата да отговаря на това, което те интересува. Така повече колеги може да ти обърнат внимание и да те насочат къде и какво да провериш. Причината за бързо или бавно загряване може да е съвсем друга, а ти да си смениш здрав оригинален термостат.Ето ти примерна проверка - палиш сутрин, чакаш стрелката да се размърда от дъното, отваряш капака и хващаш маркучите, които влизат в радиатора. Единия трябва да е относително студен, а другия - топъл. Ако не са така, ами са почти еднакво топли - значи нещо не е наред.

              Коментар

              Working...
              X