Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто МК1 - степени на вентилатор парно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто МК1 - степени на вентилатор парно

    Здравейте съфорумници,имам Фиат Пунто МК1/1100ссм/1198г.. "Изчезна" 1-ва степен на вентилатора на парното, не е "болка за умиране", но това, да не доведе до пълен отказ на системата.Въпроса ми е следния: Къде е управлението на степените - в ключа, в ел. мотора или има някакъв електронен блок? Липсата на 1-ва степен, фатална ли е за управлението, защото ако 2-ра и 3-та степен работят коректно - положението не е притеснително.Предварително благодаря на отзовалите се!Грешен раздел - преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Как е точно при твоята кола не знам, защото не съм ремонтирал, но класиката е - има комбиниран троен резистор, мощен, за степените на вентилатора. Първа степен минава през най-високоомният. този резистор се поставя близо до вентилатора, за да може да се охлажда. При теб или е контактна история или ти е прекъснал(изгорял) този резистор. Ако останалите степени си работят, то вентилаторчето си е здраво и не го грози опасност. Но ако решиш да го поправяш, извади и вентилаторчето, провери му четките и обработи с някакъв спрей втулките, особенно ако има следи за ръжда.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Пунтото е 1998г. разбира се - съжалявам за грешката в първия пост.Интересува ме къде се намира управляващия блок на степените на вентилатора за отопление и ако някой скоро е купувал такъв, маля за съвет - цена и производител.Благодаря.

      Коментар


        #4
        Колега под жабката е мотор4ето за парното а от ляво до него е резистора свали и виж бушона на резистора дали е здрав.Ако се е повредил режиш бушона и слагаш една по дебела жица и няма да имаш проблеми.

        Коментар


          #5
          Punto_Manqk написа: Преглед на мнението
          Колега под жабката е мотор4ето за парното а от ляво до него е резистора свали и виж бушона на резистора дали е здрав.Ако се е повредил режиш бушона и слагаш една по дебела жица и няма да имаш проблеми.
          Къде са тези резистори на вентилатора на Путо МК1. Гледах, гледах и нищо не видях. Да не би да трябва да се демонтира нещо?
          Fiat Punto 1,1- 1996г.
          газ-бензин , "Lovato"

          Коментар


            #6
            Punto_Manqk написа: Преглед на мнението
            Колега под жабката е моторчето за парното а от ляво до него е резистора свали и виж бушона на резистора дали е здрав.Ако се е повредил режеш бушона и слагаш една по дебела жица и няма да имаш проблеми.
            Резисторите са в ляво на мотора на вентилатора и напред близо до преградата. Повече се напипват отколкото виждат. При мен беше прекъснал термо предпазителя. Омостих го НО НЕ С ДЕБЕЛ проводник и сега работят и трите степени.
            Проблемът беше на "Punto" 1,1–1996g.
            Fiat Punto 1,1- 1996г.
            газ-бензин , "Lovato"

            Коментар


              #7
              Не е от термопредпазителя. Когато той изгори работи само на макс. степен, тъй като тя е директна и не минава през резистор.
              Изгорял е резистора на първа степен и не е проблем за останалите степени. Резисторният блок не е скъп, а и лесно се сменя.
              LANCIA DELTA '98 1.6i, 16V LANCIA Y '97 1.2 Mono
              LANCIA KAPPA SW Pinifarina 2.4 TDS '98г.
              LANCIA LYBRA 1.9 JTD 2000г.
              FIAT BRAVA 1.6 16V 2000г.
              FIAT STILO 1.6 16V 2002г.

              Коментар


                #8
                Резистора се вижда като се свали вентилатора в ляво към касетофона .
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар

                Working...
                X