Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатика на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатика на Браво

    Здравейте колеги,Имам следния проблем като си купих колата и заредих климатика защото нямаше фрион.Около 4,5 дена след зареждането я карах на всичката гас около 6,7 км и спрях да си свърша работата.Като запалих(след около 30 40 мин.) пуснах климатика и потеглих но климатика не тръгна само се чуваше едно съскане(съскането се появи 2 дена преди това да стане).Върнах се там където ми го заредиха и момчета взеха да светя с едни фенерчета да гледат откаде е изпуснала или нещто такова но не видяха нищо.Решиха да напълнят системата с азот(не съм сигурен но май беше азот) и ми казаха да се върна след 4 дена да видят дали е изпуснала азота.Като отидох пак не беше изпуснала нищо и реших че пак ще го заредя.След 2то зареждане климатика издържа пак около 5 дена и постоянно се чуваше това съскане(майсторите ми казаха да не се притеснявам за това).Та можете ли да ми дадете някакви савети какво да правя?Става вапрос за Bravo 1,9 JTDБлагодаря за отговорите предварително.
    FIAT, не е само въпрос на сметки. FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява. Италианеца е вложил дух във всеки модел!

    #2
    Re: Проблем с климатика на Браво

    grudev_1 написа:
    Здравейте колеги,Имам следния проблем като си купих колата и заредих климатика защото нямаше фрион.Около 4,5 дена след зареждането я карах на всичката гас около 6,7 км и спрях да си свърша работата.Като запалих(след около 30 40 мин.) пуснах климатика и потеглих но климатика не тръгна само се чуваше едно съскане(съскането се появи 2 дена преди това да стане).Върнах се там където ми го заредиха и момчета взеха да светя с едни фенерчета да гледат откаде е изпуснала или нещто такова но не видяха нищо.Решиха да напълнят системата с азот(не съм сигурен но май беше азот) и ми казаха да се върна след 4 дена да видят дали е изпуснала азота.Като отидох пак не беше изпуснала нищо и реших че пак ще го заредя.След 2то зареждане климатика издържа пак около 5 дена и постоянно се чуваше това съскане(майсторите ми казаха да не се притеснявам за това).Та можете ли да ми дадете някакви савети какво да правя?Става вапрос за Bravo 1,9 JTDБлагодаря за отговорите предварително.
    и аз имам подобен проблем само че моето изсъска само веднъж и повече климатика не работеше.Някой ми беше казал , че нещо ми се е спукало и фреона е изтекъл,а без фреон в системата компресора не се включва...но дали това е верно не знам.И аз искам да чуя някоя по професионално мнение по тоя въпрос.
    FIAT Bravo Club Plovdiv
    Con Asistencia di Veloce

    Коментар


      #3
      Когато зареждах моя климатик момчето със специален уред следящ дали има изтичане на фреон обиколи всички тръби, маркучи, снадки и радиаторите зада провери дали няма изтичане. След като се установи, че няма проблеми продължи, като източи количеството което беше вкарано в системата, смяна на маслото на компресора и пълнене с фреон.При вас да не би да пълнят направо с фреон без да проверят дали има изтичане?
      Fiat Bravo SX 1.4 12V

      Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
      Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

      Коментар


        #4
        съскането е нормално да се чува при първоначално пускане на климатика когато е горещо това е от изпарението на фреона в изпарителя под таблото, даже и на домашните климатици се чува понякога, но след 10-15 мин трябва да не се чува вече...
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          mitkosoft написа:
          съскането е нормално да се чува при първоначално пускане на климатика когато е горещо това е от изпарението на фреона в изпарителя под таблото, даже и на домашните климатици се чува понякога, но след 10-15 мин трябва да не се чува вече...
          а някоя тръба може ли да се спука защото мен това ме съмнява?
          FIAT Bravo Club Plovdiv
          Con Asistencia di Veloce

          Коментар


            #6
            смени си майстора на първо време .
            преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

            Коментар


              #7
              Да може и тръба да се спука, може да изпуска от доста места....радиатор, компресор..... Ако майстора си разбира от работата ще открие от къде изтича.
              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

              Коментар


                #8
                Преди да зареди гледаше дали от някаде изпуска но каза че нямало нищо и напълни системата с фреон.А съскането се чуваше постоянно.2ри път като ходих сложи азот(не съм сигурен) и каза да карам 4 5 дена без да пускам климатика и да ида пак.Като отидох не беше изпуснало нищо и пак го заредих.Карах 1 седмица и пак спря.
                FIAT, не е само въпрос на сметки. FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява. Италианеца е вложил дух във всеки модел!

                Коментар


                  #9
                  а като я тества на вакум какво става ако тогава дърпа въздух е за смяна осовото уплътнение .
                  преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

                  Коментар


                    #10
                    Като я тества на вакум каза че всичко е нормално.А след като си загуби фреона първият път свети с едно фенерче да гледа дали има някаде оцветено ако изпускала по тръбите и каза че няма никъде.Аз си мисля че изпуска някаде в купето(но не съм сигурен).
                    FIAT, не е само въпрос на сметки. FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява. Италианеца е вложил дух във всеки модел!

                    Коментар


                      #11
                      колега със сигурност остава испарителя щом другаде няма нищо .Сваляш жапката от ляво трябва да има едно капаче то е за достъп до радиатора за парното но там е и испарителя може да погледнеш за мазни петна ако можеш да опипаш или отиваш да го видят с лампа .
                      преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря колега!В неделя се прибирам в България и ще направя това.
                        FIAT, не е само въпрос на сметки. FIAT е убеждение, мания, магия, нещо трудно обяснимо което те завладява, грабва те и те пристрастява. Италианеца е вложил дух във всеки модел!

                        Коментар

                        Working...
                        X