Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проверявайте си гумите !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проверявайте си гумите !!!

    понеделник, 11 юли 2011 Стара ЗагораДвама души са загинали на автомагистрала «Тракия» след авария на лек автомобил Ланчия «Капа» със софийска регистрация вчера сутринта, съобщиха днес от полицията.Според шофьора - М.Г. /55 г./ от Самоков, задната дясна гума буквално експлоадирала, той не могъл да удържи колата и тя се натресла в предпазната телена ограда встрани от пътя.На място е загинал пътуващия на задната лява седалка Я.М. /62 г./ от Самоков. По-късно в спешния център от тежките травми издъхнал и И.Д. /42 г./ от самоковското с. Доспей, който също бил отзад в колата.Третият пътник на задната седалка - В.К. /42 г./ от Самоков, е настанен в старозагорската многопрофилна болница със счупвания и на двете ръце.Шофьорът и спътникът му отпред, негов син, са се отървали само с натъртвания и охлузвания. И двамата са били с предпазни колани, за разлика от техните трима спътници на задната седалка, посочват от пътна полиция една от причните за трагичната катастрофа.Кола пука гума, двама загиватКолеги, проверявайте си гумите преди и по време на пътуване защото се загряват и се увеличава налягането. Особенно при жегите които се очакват тая седмица. При движение по магистрала не се усеща че налягането е увеличено защото няма неравности. Ако не се проверява налягането -> бам !!!
    Bravo 1.6 / 16

    #2
    Много жалко На мен ми се случи почти същото декември 2000г. със старото Ауди 80 тръгнахме за село с майка ми и баща ми и както се движехме с 160км/ч (тогава баща ми имаше тежък крак) както е описано "експлодира" точно задна дясна гума, загубихме контрол и отнесохме 3 колчета от телената ограда вдясно от магистралата. Полицаите описаха 200м спирачен път за радост всички се отървахме. Наистина проверявайте си гумите и ги сменяйте редовно, защото при нас беше заради стари гуми за да "пести" пари бащата смени само предните, а задните бяха на 5 години.

    Коментар


      #3
      От гуми, спирачни маркучи, дискове, барабани и накладки не се пести ! Без значение е дали е Мерцедес, Фиат или Москвич.

      Коментар


        #4
        Всъщност двамата загинали и този с потрошените ръце не са пострадали точно заради гумите, а зарди липсата на колани - нали отзад "за какво ми е колан, аз съм отзад"... За това призива трябва да е "Колеги, поставяйте си коланите и изисквайте пътниците ви да го правят също!".... Елементарно е, аз не тръгвам преди всички да са се закопчали.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар

        Working...
        X