Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със горивен филтър 1.9жтд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със горивен филтър 1.9жтд

    Здравеите колеги.Имам странен проблем за които поне аз нямам обяснение .Карам СТИЛО 1.9жтд, след смяна на горивен филтър карам максимум 4-5 дена без проблеми със запалването, и след това проблемите започват трябва стартера да завърти поне 8-10 пъти за да запаля.Обикновенно на 2-3 завъртане пали.Моля ако някои е имал подобен проблем да даде съвет.Всъшност примам всякакви съвети относно проблема.Благодаря ви.
    шарен свят

    #2
    Някъде не е уплътнен самия филтър и е възможно да засмуква въздух.Има и вариант с фалшив филтър.Каква марка е филтъра,който си сложил?
    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

    Коментар


      #3
      itan75 написа:
      Някъде не е уплътнен самия филтър и е възможно да засмуква въздух.Има и вариант с фалшив филтър.Каква марка е филтъра,който си сложил?
      Преди да зпочна да ги сменям като носни кърпи бях със УФИ .На този като че ли не пише марка само ФИАТ,ЛАНЧА.и АЛФА ако не се лъжа.Но пробвах и УСАГ.Между другуто забелязвам че упътнитела които стои на конзолата над филтъра е леко напукан ,тои е нещто средно между гума и пласмаса като гледам.А и не знам дали трябва да се върти, защото като развъртам филтъра се върти и тои.
      шарен свят

      Коментар


        #4
        При мен на 1.9тд при запалване сутрин - гасне след 1-2 секунди и няма палене ако не подкача ръчно от помпичката.Филтъра съм го сменил февруари-2011г.След този проблем го изхвърлих и сложих /Шампион/видимо новия беше с 3-4 см по дълъг.и сега нямам проблеми.Успех и при вас.

        Коментар


          #5
          rangelov написа:
          Между другуто забелязвам че упътнитела които стои на конзолата над филтъра е леко напукан ,тои е нещто средно между гума и пласмаса като гледам.А и не знам дали трябва да се върти, защото като развъртам филтъра се върти и тои.
          Нагревател за нафтата.Твърде възможно е да е счупен заради пренатягане на филтъра или друга манипулация и от там да смуче въздух.
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар


            #6
            iakvvu написа:
            rangelov написа:
            Между другуто забелязвам че упътнитела които стои на конзолата над филтъра е леко напукан ,тои е нещто средно между гума и пласмаса като гледам.А и не знам дали трябва да се върти, защото като развъртам филтъра се върти и тои.
            Нагревател за нафтата.Твърде възможно е да е счупен заради пренатягане на филтъра или друга манипулация и от там да смуче въздух.
            Нагревателя за нафта доколкото разбирам е черната планка защото от горе има и алуминиева основа?
            шарен свят

            Коментар


              #7
              Все си мисля, че и да засмуче въздух..... при подаване на контакт веднага ще се обезвъздуши.А ако има цепка..... ще тече нафта, все пак нафтата минава през най малкото За тези който не знаят, с нафта се проверяват заварки.

              Коментар


                #8
                itan75 написа:
                Някъде не е уплътнен самия филтър и е възможно да засмуква въздух.Има и вариант с фалшив филтър.Каква марка е филтъра,който си сложил?
                Поправете ме ако греша,но след като става дума за jtd засмукването на въздух не е вариант!Филтъра е между двете помпи,ако не уплътнява ще тече от него гориво!Самата нагнетателна помпа за високо налягане не може да засмуква гориво сама,за това е другата в резервоара.Ако тази в резервоара засмуква въздух това е друга работа,но първо трябва да се докаже че е така.Некачествените филтри са (БИЧ) за регулатора на помпата.Успех!

                Коментар

                Working...
                X