Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гарнитура ли е заминала ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гарнитура ли е заминала ?

    Здравейте колеги.От 3 дена фиата губи доста антифриз(Тд100).Сутрин като запаля колата и отзад излиза яко бял пушек, мирише на нафта.Пуши 2-3 мин. и спира.Маслото го гледам добре си е.Четох тук, че ако е заминала гарнитура парното нямало да духа топло, след малко ще вървя да го пробвам това.Друго което забелязах е, че като карам колата и като я спра, в казанчето за антифриза няма нищо, като отвия капачката изсъсква и се напълва с антифриз.Всяка сутрин гледам маслото и амтифриза преди да тръгна.Винаги си е стоял на мах. и не е съскала така.
    Тря'а напиша нещо тука, нали

    #2
    колега акйо е духнала гарнитура мотора работи със изразен шум или по точно казано чука като на желязо.чул съм го от стари дизелджий
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      Тия мотори хронично пукат главите.
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        Двигателя от както я имам колата все по 1 начин си бръмчи И парното си работи. Обаче антифриза изчезва, и не капе отникъде.Утре на канал ще огледам обстойно. Колегите с Тд100 да ви попитам до колко оборота ви се форсират двигателите? Моя на място и на скорост до 4000 оборота вдига.
        Тря'а напиша нещо тука, нали

        Коментар


          #5
          pecata написа:
          Тия мотори хронично пукат главите.
          Знам го това, ама няма причина да се спука главата.Не съм я прегрявал, даже не стига до работна температура, щото термостата е счупен. А това ,че като отвия капачката за антифриза, изсъсква и избълбуква и антифриза се появява в казанчето някой може ли да ми обясни защо става?
          Тря'а напиша нещо тука, нали

          Коментар


            #6
            Водата трябва да циркълира в системата а при теб явно това не става. Когато запалиш колата помпата започва да варти водата като тя трябва да се връща пак в разшерителния съд(казанчето) Според мен имаш някъкво запушване някъде за да ти смуче водата и да прави вакуум бес да я връща. Когато работи колата провери маркучите,опипаи ги добре (като чужда жена) дали не стават твърди. Водната система има от каде да изпусне налягане(прес къпачката на казанчето) но няма от кадеда вземе въздух а щом ти изчезва водата според мен прави вакуум. Тва е лично мое мнение и може и да несъм прав.
            Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105hp

            Коментар


              #7
              Но пък белият пушек отзад говори наистина за духнала гарнитура.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                David-Off написа:
                Водата трябва да циркълира в системата а при теб явно това не става. Когато запалиш колата помпата започва да варти водата като тя трябва да се връща пак в разшерителния съд(казанчето) Според мен имаш някъкво запушване някъде за да ти смуче водата и да прави вакуум бес да я връща. Когато работи колата провери маркучите,опипаи ги добре (като чужда жена) дали не стават твърди. Водната система има от каде да изпусне налягане(прес къпачката на казанчето) но няма от кадеда вземе въздух а щом ти изчезва водата според мен прави вакуум. Тва е лично мое мнение и може и да несъм прав.
                Точно вакуум прави колега!След малко ще ги видя тея маркучи, ако стават твърди какво да правя?Как да разбера къде какво се е запушило.Нямам пари да ходя пак по сервизи, каквото мога сам ще го направя, ама ми трябва вашата помощ
                Тря'а напиша нещо тука, нали

                Коментар


                  #9
                  Danchojn написа:
                  Но пък белият пушек отзад говори наистина за духнала гарнитура.
                  Белия пушек само сутрин го има 2-3 мин. и то тогава двигателя работи с някви прекъсвания, все едно на 3 цилиндъра, пушека мирише яко на нафта.Като се нормализира двигателя и пушека изчезва.Утре сутринта ще направя 1 клипче.
                  Тря'а напиша нещо тука, нали

                  Коментар


                    #10
                    Ами опитай първо така. Опипвай маркучите. Щом прави вакуум значи някъде надува следователно маркучите стават по твърди. Следи примерно къде са по твърди и къде омекват. Мисля че водата се връща горе в казанчето от малкия мъркуч който е в предния край от горе. провери и него да не е запушен понеже отвора му е малък. Казвъш че термостата не работи значи е блокирал в някъкво положение следователно може да има натрупване на мръсотия или котлен камък(ако каръш с вода) Друго което се сещъм е че имаше някъква добавка за почистване на водната система но не помня къква беше точно. Друго което ми идва на ум и можеш да направиш е следното. Ако си с антифриз си го источи някъде да може да си го ползваш. След отсраняването на антифриза откачи например първо долния мъркуч на радиатора,слагаш един по дълаг маркуч на чешмата пъхаш го в казанчето и почваш да надуваш. После откачи някой друг маркуч и повтаряй опражнението докато се поизчисти малко системата. Бях чул преди и за калгон че можело да се слага ам несъм сигурен дали няма да повреди нещо
                    Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105hp

                    Коментар


                      #11
                      GbGzTeaM написа:
                      Danchojn написа:
                      Но пък белият пушек отзад говори наистина за духнала гарнитура.
                      Белия пушек само сутрин го има 2-3 мин. и то тогава двигателя работи с някви прекъсвания, все едно на 3 цилиндъра, пушека мирише яко на нафта.Като се нормализира двигателя и пушека изчезва.Утре сутринта ще направя 1 клипче.
                      Работят ли ти подгревните свещи??? На мен на такова ми намирисва. Провери си дали се включват и дали всички са здрави защото не е нормално да пали на 3 цилиндъра...А ако е изгоряла една и не ти работи единия цилиндър е нормално да пуши и да смърди гадно и със сигурност малко след като запалиш ще заработва нормално. Иначе за антифриза се огледай дали имаш мазни петна в казанчето (от масло). Виж и дали връща въздух струята антифриз която се връща в казанчето трябва да е плътна почти и да няма никакви мехурчета и пяна. Относно налягането е нормално да съска но не и да ти прави такова налягане, че да ти се губи антифриза. Друго като причина е възможно да е капачката на разширителния съд. Понеже е с клапа и над определено налягане изпуска изпаренията. Ако тази клапа не работи ще прави високо налягане и вариантите са няколко или да ти гръмне някое гумено съединение или да надува и...да се пръсне пак от някъде. Пробвай да смениш капачката с някоя друга примерно от кола която си работи нормално или си купи една не са скъпи 5-6-7лв е...Нормално е като не ти работи цилиндър колата да пуши много. Имам едно клипче http://vbox7.com/play:bc3cda37 това е моята брава на 3 цилиндъра...но не означава, че е духнала гарнитура или пукнала глава...оказа се датчик обороти...провери нещата които ти казах...ако нямаш масло в казанчето и не ти бълва балони и пяна и мизерии вероятно е от капачката. А за пушека и 3-те цилиндъра пак ще се повторя виж си свещите...
                      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                      Коментар


                        #12
                        ама вие сериозно ли мислите, че ако има нещо запушено системата ще издържи на цялотот това налягане?

                        Коментар


                          #13
                          Колега kiselo и аз си мислех че имам изгоряла свещ, щото като запаля и ми мига подгряването.Ама свещите си бачкат - релето е здало багажа.Явно тея дни съм палил въобще без подгрев(пък аз се чудех що сутрин върти по 15-20 оборота докато запали).Апък за антифриза като отвия капачката изсъсква и се пълни ОТДОЛУ ама незнам вакуум ли е налягане ли е .. Маслото като го гледам на щеката си е нормално.В антифриза няма мазни петна.Абе луда работа.В неделя като почивам ще пробвам изброените от вас неща, че сега от работа се прибирам мързи ме да се занимавам с тоз курник. Колеги с тд100 споделете до какви обороти ви се форсират двигателите
                          Тря'а напиша нещо тука, нали

                          Коментар


                            #14
                            Да не би да караш колата с много малко охлаждаща течност и коато завърти помпата от вакума да поеам всичко от казанчето,и съответно да се изпразва.Нормално е да има вакум,като отвориш капачката да изсъска и да се покачи течността.При мен е така,но не ми е изпразвала казанчето.
                            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                            Коментар


                              #15
                              kal0yanch40 написа:
                              Да не би да караш колата с много малко охлаждаща течност и коато завърти помпата от вакума да поеам всичко от казанчето,и съответно да се изпразва.Нормално е да има вакум,като отвориш капачката да изсъска и да се покачи течността.При мен е така,но не ми е изпразвала казанчето.
                              Колега аз съм със отворена система тоест без налягане и вакуум, под гумата на капачката съм направил сряз на разширителя, така че да диша като стиснеш маркуча на радиатора. 4 години е така направил съм го не заради проблем, а просто да не ми напъва системата.Знам, че затворената система е направена за по висока точка на кипене и да няма въздушна възглавница но при мен така работи.За гарнитура във всеки читав сервиз имат газанализатори за антифриза така че може да се хване. Успех.
                              Човекът е човек когато е на път.

                              Коментар

                              Working...
                              X