Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

разположение релета Брава 1.6 96г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    разположение релета Брава 1.6 96г.

    Възможно ли е някой да поясни действието на тези релета - разположени пред акумулатора.Колата е BRAVA S 1,6 96 година.В даунлоад секцията има схеми от 98 година нататък, а разликите май са доста .Освен това липсва най- дясното реле - не знам нито за какво е, нито какъв тип е .. някой колега може ли да поясни ?Благодаря!
    Прикачени файлове
    BRAVA S 1.6 16V 96г.

    #2
    На капака на тази кутийка няма ли символи, кое за какво е!?
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      Прразното място е за помпата на пръскалките на фаровете, които при теб явно ги няма. Другите са за степените на перката, за съединителя на компресора.

      Коментар


        #4
        Благодаря за бързата реакция,но ме интересува точно кое реле за какво е и евентуално с какво означение за да знам какво да търся.Излиза че са 3 релета при моя модел.Релетата за степените на вентилатора при мен са не две ,а е едно и е на самия дифузьор на перката, а първата степен през резистора се управлчва директно от термодатчика с трите извода.Както и да е аз вече разбрах за какво е най-десния празен куплунг - реле което вклчва перката на високите обороти при пускането на климатика.Само не му знам означението и с какви контакти е ?Въпросът е дали вентилатора трябва да работи на високи обороти или ниски при вкл. климатик?
        BRAVA S 1.6 16V 96г.

        Коментар


          #5
          При изгасена кола ги вадиш тези релета, и свързваш накъсо там където са означени крачета 30 и 87. Гледаш какво се включва, и разбираш кое реле за какво е.

          Коментар


            #6
            Здравейте не можах да намеря от къде да отворя тема,но ще пиша тук с надежда че някой ще отрази, за фият Брава 1,8 16в . При оглед за кабелите на газовия инджекцион даде на късо,защото не бяха добре изолирани,и колата изгасна.Газовото изключи и на бензин не тръгва.Стартера завърта,не е от него нито от акумолатора.Проверих всички бушони,смених един 7,5 А и пакне тръгва.Казаха ми че по схемата пишело за някакво реле което било към индежкторите бензиновата помпа и още нещо.Релето се водело к-46 което е свързано точно с бушон 7,5 а ,закупих го от специализиран магазин но така и неможах да намеря къде да го поставя.Под жабката не видях да има такива параметри 12в 40А до акомулатора където са другите бушони и там нямаше,под волата знам че е за мигачите.Ще се радвам ако някой знае кое и къде е релето за моя проблем,защото и аз не съм сигурен дали съм закупил правилното.Бих повикал ел специалист но колата е далеч и съм затруднен.

            Коментар


              #7
              Помпа чуваш ли?
              Къде и кой кабели даде на късо, къде са вързани?
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Не съм се заслушвал друг път в помпата, на късо дадоха кабели на инджекторите на газовото

                Коментар


                  #9
                  А те къде са вързани?
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Успях да намеря проблема, изгорял бушон до който се стига като махнеш жабката с рамката с 6 кръстати болта. Благодаря че все пак някой се опита да помогне.

                    Коментар


                      #11
                      Ако имаше някоя снимчица да добавиш... местя темата в Автоелектроника, че още с раждането си е пусната в грешен раздел и така си е останала.

                      Коментар

                      Working...
                      X