Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двигатели 1.7D и 1.7ТД- осн. разлики

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Двигатели 1.7D и 1.7ТД- осн. разлики

    Какви са основните разлики между 2-та двигателя, освен турбото, и възможно ли е 1.7д-то да се преправи на ТД? Някой има ли представа? И знам че много ще кажете "не се занимавай с глупости, карай си колата така" или пък "по-добре си вземи цяло пунто ТД" Ще съм благодарен някой да ме светне ( но не зад вратът :P ) Поздрави на всички!
    Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
    Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
    Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
    Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
    Убий скороста - Спаси дете!

    #2
    Аз съм със 17тд двигателя.Преди да го купя моето пунто, като обикалях да търся намерих едно 1,7д атм дизел, пробвах го и останах разочорован от дизелите( не ми хареса вървежа).Тогава не предполагах че дизелов двг с турбина ще е толкова по-добър от чистия дизел.По принцип на всеки двигател може да се вгради турбо компресор, ама си е предизвикателство.При теб може би наистина е по-удачно да се насади турбина от пунто 1,7тд.Трябва сериозен анализ на негативните въздействия на турбото в/у двг-най вече работата му при критични за него параметри биха му скъсили живота драстично.Един приятел насади друга турбина на фиат крома 2,5тд(сложи от друга кола за по-голяма мощност).Това което направи е да завари към колекторите за изгорели газове към част от другите колектори заедно с другото турбо, защото присъединителните размери и диаметри не бяха еднакви.Обаче за надува(след турбото) при теб не знам къде ще го "вкабото..раш".При теб цилиндрите мисля смучат директно от въдушния филтър въздух.Може би трябва да го запушиш от всякъде и тогава да вкараш в него налягането от турбото..........Не знам любопитна тема за расъждаване дали да не смениш и главата с такава от 1,7тд (дали става)... ААААААА забравих и за смазването на турбината... може би от тръбите за масления радиатор ще трябва да се включи турбината.
    Fiat Punto 1,7 td
    Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

    Коментар


      #3
      Аз съм много доволен от вървежа в момента както е... за тези 57 коня които има мисля че е добре - няма го катализатора, помпата май е бутната малко, скоростите ми се струват много къси, на 5-та макс съм постигал 150км като оборотите са към 4500+, но май ще се пробвам да сложа някои нещица от ТД75 моторчето. Както каза с глава от ТД колектора... намерил бях турбина от такова пунто за 80лв.... филма е голям иначе и може би безмислен , но кефа няма цена Ако успея да направя нещо ще драскам тук Благодаря колега за отговора ти!П.С: Може и клипче да направя да се види как се набира автомобилчето....
      Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
      Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
      Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
      Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
      Убий скороста - Спаси дете!

      Коментар


        #4
        ЕЕЕ, колега незнам какво искаш, тези 150 км са си прилични за това моторче.И при 1,7 тд скоростите ми се струват че са къси, може би малко по-бързо набира, ама повече от 170 не върви (по каталог е 163 км/ч).Според мен недей си разбутва двг -то...чак да вграждаш турбо... незнам ти си преценявай....1,7 тд от 0-100 км ги прави за цели 14 секунди, така че .не очаквай чудеса от 71 к.с дизелак..Успех!
        Fiat Punto 1,7 td
        Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

        Коментар


          #5
          Разликата е първо в степента на сгъстяване. Турбодизелите са с по-малка такава от атмосферките.

          Коментар


            #6
            ///// написа:
            Разликата е първо в степента на сгъстяване. Турбодизелите са с по-малка такава от атмосферките.
            Ако се сложи глава (ако е по различна) от ТД и турбото с по-голямото сгъствяне някаква файда ще има ли ? :S
            Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
            Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
            Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
            Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
            Убий скороста - Спаси дете!

            Коментар

            Working...
            X