Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с датчик за гориво на мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с датчик за гориво на мареа

    колеги , знае ли някои как се ремонтира поплавъка в резервоара постоянно показва по малко гориво

    #2
    Съвсем постоянно ли показва по-малко отколкото има, или от време на време показва вярно ?
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Като го извадиш ще видиш колко е просто . Трудно е самото вадене на кошницата

      Коментар


        #4
        от време на време показва и точно,обаче рядко , относно коментара на колегата за лесния ремонт,не е лесно защото поплавъка е запечатан в една пластмасова тръба не е като другите фиати.

        Коментар


          #5
          Поплавъка не е запечатан, а на щипки и се разглобява лесно. По-трудно е сглобяванто или поне аз видях зор, че го отварях 3 пъти докато го наместя с тези пружини.
          ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
          ex. Marea Weekend HLX TD100

          ex. Nissan Primastar 1,9 dci
          Mercedes Vito W447
          Skoda Rapid 1.2 110ps

          Коментар


            #6
            Налей нафта от друга бензиностанция, без да е с някакви екстри. Кажи как се държи. После опитай, като напълниш резервоара до горе с обикновена нафта и налееш Лъки Моли за почистване на горивната система. Не бързай да разглобяваш, че може да му се скапят пластмасовите щипки. Моя показваше както при теб, и тръгнах да търся проблеми по кабели и букси но не открих такива. Просто един ден се навих да сменя бензиностанцията, и от тогава не съм имал грижи с показанията на нафтомера. След няколко зареждания, понеже нафтата е без добавки, заредих до горе и налях Лъки Моли. Сега пак заредих 2 - 3 пъти от ОМВ, и не ми се шашка нафтомера, но и нафтата им е уж по-различна ( не е спринт и премиум ). Не е сучайно че поплавъка е натикан в тая тръба, има някаква уловка.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар

            Working...
            X