Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво ЖТД105 не вдига повече от 160 и показва че е студена.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    alien_gt написа:
    ами ремъка е сменян и си е зацепен по белези майстора при когото ходя си има програма(и на мен ми минаха такива мисли и си казах така или иначе ще я обслужвам и ако е от това ще се оправи но ) и си я е направил както трябва защото е наистина майстор и не се съмнявам в него.Замерването с КТС в движение ли трябва да е?А колата тръгва да върви в смисал опъвасе и някаде около 3000об замира?
    Работата е че НЯМА белег на коляновият вал За това се използва фиксатор. Останалото е работа "на око", по майсторски
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #17
      ами не знам как го е правил но му имам доверие
      JTD 105

      Коментар


        #18
        Колега,А термостата бачка ли като хората?Ако загрява на градско, а на извънградско не - един от признаците за термостат.Друг признак е като я запалиш и да пипаш радиатора или маркучите към него. Поне до петата минута при работа на място трябва да са абсолютно студени (с околната температура).Закачане на екускана не показва ли отделно показание от това на таблото? Да видиш каква е температурата според еку-то, а не според таблото.И температурата е отделен проблем от липсата на вървеж. Поне според мен. Но провери термостата, че тия дизели изобщо не обичат да ги режеш на студен мотор Както са казали колегите по-горе, затлачен катализатор е достатъчна причина да не върви колицата. И не се среща никак рядко този проблем.
        Lancia Lybra 5.20 V.I.S. Automatic
        Lancia Lybra SW 1,9JTD

        Коментар


          #19
          ами показва примерно 80гр на компа а на таблото е на първата черта с старият датчик с този не сам я закачал
          JTD 105

          Коментар


            #20
            Закачи я пак и наблюдавай.Пробвай термостата с пипане на ръка, както съм описал. Гледай и показанията на компа през това време. Лесно ще го хванеш дали отваря на време. Някъде около 90-те градуса ще отвори термостата и явно ще усетиш топлата вода по тръбите . Усетиш ли я по-рано... кофти.Това което показва компа е с една идея по-вярно от таблото (ако колата е на ред) Разминаване между двете има почти винаги.
            Lancia Lybra 5.20 V.I.S. Automatic
            Lancia Lybra SW 1,9JTD

            Коментар

            Working...
            X