Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво ЖТД105 не вдига повече от 160 и показва че е студена.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво ЖТД105 не вдига повече от 160 и показва че е студена.

    Здравейте колеги.Имам следните проблеми:колата нещо неще да върви в смисъл много е мудна и повече от 160км не може да бяга.Закачана е на диагностика и проблеми няма,дебитомера е чисто нов БОШ лично сам го копувал защото беше прецакан но продължи да си е "мъртвец" колицата,прегледани са и вакумите всички са си здрави,колата пуши черно само с газта до долу.Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да помага аи идеи да има някои също да помага :D .Вторият проблем ми е в това какво показва температурата на таблото,карам на стапяне а тя си стои в дъното и показва че е студена.Днес смених датчика но същата работа идеи някои????Мерси предварително моля помагайте Грешен раздел - преместена. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно. Редактирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org
    JTD 105

    #2
    Може и смешно да звучи, ама я провери кората (изолацията), на капака на двигателя, да не ти блокира отвора за въздуха. Намира се точно до бравата на капака. Просто самата изолация увисва, и затапява отвора за въздуха. Няма въздух, няма гориво, няма сила .Имало е и такива случаи във форума.п.п. Относно вторият ти проблем, термостат, или почукване на таблото (някой път блокира стрелката).
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Датчика за температурата отива в ЕКУ-то, а ЕКУ-то управлява показателя за температурата. Трябва ти диагностика. Запали колата като е студена и гледай каква е Т* на двигателя.После пусни да прави лог и покарай докато загрее, напъни я до макс ... гледай/записвай температури и всичко което касае въздуха - количество, налягане и т.н. ...
      Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

      Коментар


        #4
        ами със стария даотчик ми светваше грешка като загрее защото показваше че е студена после отива на 90 градуса гася колата паля след две минути показва студена и така показва каквото си иска с новия трагва да загрява стига дои парвата черта и до там но няма грешка?
        JTD 105

        Коментар


          #5
          alien_gt написа:
          ами със стария даотчик ми светваше грешка като загрее защото показваше че е студена после отива на 90 градуса гася колата паля след две минути показва студена и така показва каквото си иска с новия трагва да загрява стига дои парвата черта и до там но няма грешка?
          Гаранция, че е имало грешка (Engine Coolant Temp) със стария датчик!Сменяй термостата и всичко ще се оправи!
          ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

          Коментар


            #6
            ами това с кората го пробвах не е от това за сажаление
            JTD 105

            Коментар


              #7
              Ако си сигурен че по въздуховодите всичко е наред (включително турбото), и въздух има, аз бих се ориентирал към проблем с подаването на гориво. Ще трябва диагностика, ама да я прави някой който разбира. Най-добре потърси някой от колегите от Стара Загора.
              00' Bravo 105 JTD

              Коментар


                #8
                ами аз не ги познавам кой от тях е в час и има техника а иначе колата има добар разход 6.6 на смесено смятам е хубав разход или греша?турбото има луфт но ми казаха че е в рамките на допустимото но ако байпаса е блокирал?
                JTD 105

                Коментар


                  #9
                  alien_gt написа:
                  ами аз не ги познавам кой от тях е в час и има техника а иначе колата има добар разход 6.6 на смесено смятам е хубав разход или греша?турбото има луфт но ми казаха че е в рамките на допустимото но ако байпаса е блокирал?
                  Намери колегата @emzo
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    а възможно ли е да не върви от задръстен катализатор?като сменях дебитомера майстора ми каза да давам газ защото катализатора е задръстен понеже не е правил хубава смес с прецакания и не се знае колко време е вървял така и има голяма вероятност да е задръстен
                    JTD 105

                    Коментар


                      #11
                      alien_gt написа:
                      а възможно ли е да не върви от задръстен катализатор?като сменях дебитомера майстора ми каза да давам газ защото катализатора е задръстен понеже не е правил хубава смес с прецакания и не се знае колко време е вървял така и има голяма вероятност да е задръстен
                      Възможно е, даже е доста опасно за двигателя при задръстен катализатор... Обаче проблема с температурата ти със сигурност няма нищо общо с катализатора. Успех....
                      FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

                      Коментар


                        #12
                        alien_gt написа:
                        а възможно ли е да не върви от задръстен катализатор?като сменях дебитомера майстора ми каза да давам газ защото катализатора е задръстен понеже не е правил хубава смес с прецакания и не се знае колко време е вървял така и има голяма вероятност да е задръстен
                        Колега, защо не замерите налягането, което прави турбината и стойностите на дебитомера под товар. Тогава по данните се насочете от какво може да е. А ако се съмняваш в катализатора, откачаш от меката връзка преди катализатора, палиш колата даваш газ и ако има разлика значи проблема е там някъде. Няколко минути работа е това.
                        FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                        Коментар


                          #13
                          Провери ЗАДЪЛЖИТЕЛНО зацепването на ангренажният ремък. Прави се с фиксатор за блокиране на коляновият вал. Разминаването се усеща точно във високите обороти, просто не върви. Ако някой "майстор" ти е сменял ремъка започни от там.
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар


                            #14
                            относно 2-рия проблем с температурата, разгледай тая тема.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=21416
                            AUDI 1.8 20V TURBO
                            ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              ами ремъка е сменян и си е зацепен по белези майстора при когото ходя си има програма(и на мен ми минаха такива мисли и си казах така или иначе ще я обслужвам и ако е от това ще се оправи но ) и си я е направил както трябва защото е наистина майстор и не се съмнявам в него.Замерването с КТС в движение ли трябва да е?А колата тръгва да върви в смисал опъвасе и някаде около 3000об замира?
                              JTD 105

                              Коментар

                              Working...
                              X