Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Темпомат" без за има такъв на 2.4 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Темпомат" без за има такъв на 2.4 JTD

    Колеги, наблюдавам едно много странно явление, и то при преминаването само на едно - единствено място в София - на бул. "Джеймс Баучер", точно покрай резиденцията и само в посока от кръста към семинарията. При движение с постоянна скорост от около 40 км.ч двигателят работи без подаване на газ и поддържа тази скорост, като в същото време оборотомера "замръзва" на 800 об. мин, което естествено не е реално. След преминаването на участъка от резиденцията всичко се нормализира. И това се случва при всяко преминаване.

    #2
    Паранормално явление колега!!! Те тия фиатове са извън земни
    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

    Коментар


      #3
      Не разбрах точно какво обясняваш, но аз всеки ден минавам от там.Дори всеки ден паркирам на тротоара точно пред резиденцията понеже работя в сградата която е отсреща.И не съм забелязал никакви аномалии ...

      Коментар


        #4
        Не става съвсем ясно от обяснението, но:Еку-то на двигателя винаги се опитва да поддържа обороти на празен ход или близки до тях... дори и да си на скорост.Та ако колата се движи на скорост , без да подаваш газ след достигането на обороти от порядъка на 800 еку-то започва принудително да подава гориво.На моята кошница дори и на 4-та номера става без проблеми. На 5-та малко се умисл, но на равно става.
        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

        Коментар


          #5
          Струва ми се, че колегата говори за случай, в който кара на 3-та предавка с 1500 да речем, и в дадения участък дори и без газ , колата продължава да се движи с толкова, а стрелката на оборотомера пада от 1500 на 800, както самият той казва - това не е реално.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Струва ми се, че колегата говори за случай, в който кара на 3-та предавка с 1500 да речем, и в дадения участък дори и без газ , колата продължава да се движи с толкова, а стрелката на оборотомера пада от 1500 на 800, както самият той казва - това не е реално.
            Явно, добре съм обяснил ситуацията, стига да има кой да я проумее .

            Коментар


              #7
              Не си написал на коя предавка караш. Аз на 4-та мога да карам и с 800-900 оборота/м на двигателя не само там Иначе няма как да се случи освен нещо да имаш проблеми с таблото. Примерно да прекъсва от тресенето.Няма по разбита улица в София от Дж. Баучер. Паважът така е потънал около трамвайните линии че даже точно на същото място - си има чалъм когато пресичаш Баучер и излизаш от Якубица/Милин Камък. Трябва да минеш под диагонал иначе линиите подпират в пода на колата ...Снощи като си тръгвах от работа минах от там в същата посока - не забелязах нищо нередно с оборотите.

              Коментар

              Working...
              X