Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за Лог файлове на Ланча Капа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за Лог файлове на Ланча Капа

    И така колеги нов съм тук и се надявам да ме упътите по някакъв начин къде да търся проблема.Въпросната Ланча е 2,4 JTD 2000 година 136 коня.Определено в момента не върви като за тия коне.Турбината доколкото видях е с променлива геометрия, но не се управлява от ЕКУ-то а от налягането на изхода.Според мен би трябвало да се усеща буста преди 2000 оборота, но в момента се усеща около 2100-2200 оборота (то на Голфа ми 1,9 ТД се усеща тогава).Също така след 3000 оборота се усеща едно забиване на муцуната и нагоре вече не ускорява така както до 3000 оборота.Понеже колата е дядото и той бачка в Италия там е сменявал почти всичко по нея от други коли донори.Слагал е друг дебитомер, други дюзи, друга помпа, друго турбо и една камара датчици, но все така си върви.Днес с един приятел се опитахме да направим лог файлове, понеже той си купи кабел за неговия Фиат.Моля погледнете ги и си кажете мнението какво не е наред.А също така ако трябва да направя нови и с кои точно параметри, защото аз направих няколко с различни параметри, като гледах да не са повече от , защото прави много малко записи като пусна повече параметри накуп.Логовете са правени на пълна газ на 3 или 4 предавка (зависи как позволяваше пътя) при загрял двигател
    Прикачени файлове

    #2
    Без да съм експерт, но поне на базата на това което знам от моята кола - виждам че холд-а на налягането на въздуха е от порядъка на 1600 мбара ( около 2000 за моят двигател ако не е пипано еку-то)Дебитомера също вдига максимум около 900 при 1200 мг/цикъл при мен.Нека разбирачите да си кажат тежката дума.
    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

    Коментар


      #3
      Вчера цял след обяд правих тестове на Капата.Като за начало сложих ламаринка на ЕГР-а и откачих меката връзка след турбото, понеже нямах време да махам катализатора.Вървенето на колата не се промени. Отново си имаше забиване на муцуната след 3000 оборота.След това сложих друг дебитомер, който имам, но и с него нещата бяха същите.След това взех дебитомер от един приятел с Алфа 156 2,4 JTD, но и с него нещата не се промениха, а и дебитомера беше с различен номер от моя.Като цяло всичките дебитомери при мен не вдигат повече от 900 единици.След като свършихме с логовете ми дойде на ум да напръскам със сапунена вода кулера и турбо пътищата понеже са доста омаслени и открих че от снадката на маркуча към вх. колектор изпуска. Натегнах скобата и спря.След това като пробвах вече почти не се усещаше забиване след 3000 оборота, но пък човека с лаптопа го нямаше вече за да видя как са показателите на дебитомера и турбото.Възможно ли е от пропуск в турбопътищата дебитомера да не дава необходимите единици?Сега съм решил да сваля кулера и да сложа един друг(просто го имам), като предварително го измия добре отвътре и отвън.Също така ще прегледам турбопътищата за евентуални цепнатини.Може би ще сваля и турбината за да и почистя геометрията въпреки че си мисля че ако има проблеми с геометрията би трябвало да пренадува, а не да държи ниско налягане.Прикачвам логовете както следва с първия, втория дебитомер и дебитомера от Алфата.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Снощи турбината падна под "ножа".Свалих я и изчистих геометрията (не беше клеясала, но имаше доста сажди), обаче ми направа впечатление че лостчето което бута актуатора има едно винтче което ограничава крайното положение на затворена геометрия, та въпростното лостче не опира до винтчето ами си има разстояние до него.Като откача актуатора лоста си се движи до болтчето, но при закачен актуатор неможе да стигне до него.Предполагам че това не трябва да е така и би трябвало да се регулира стеблото на актуатора, така че да подпре в болтчето или греша?Прилагам снимки да се види как изглежда в момента.http://milenskior.snimka.bg/automobi...5134.bigАко трябва да се регулира, по какъв начин става?На самото стебло на актуатора има гайка за ключ 10,но не разбрах къде трябва да се държи за да се върти, понеже не се вижда никъде резба.

        Коментар


          #5
          milenskior написа:
          Снощи турбината падна под "ножа".Свалих я и изчистих геометрията (не беше клеясала, но имаше доста сажди), обаче ми направа впечатление че лостчето което бута актуатора има едно винтче което ограничава крайното положение на затворена геометрия, та въпростното лостче не опира до винтчето ами си има разстояние до него.Като откача актуатора лоста си се движи до болтчето, но при закачен актуатор неможе да стигне до него.Предполагам че това не трябва да е така и би трябвало да се регулира стеблото на актуатора, така че да подпре в болтчето или греша?Прилагам снимки да се види как изглежда в момента.http://milenskior.snimka.bg/automobi...5134.bigАко трябва да се регулира, по какъв начин става?На самото стебло на актуатора има гайка за ключ 10,но не разбрах къде трябва да се държи за да се върти, понеже не се вижда никъде резба.
          Местиш корпуса на студената част до като опънеш актуатора, пускаш налягане на актуатора като покаже на манометъра 0,62бар. - 0,68бар. лоста трябва да е мръднало от ограничителя с 1 mm.

          Коментар


            #6
            Късно е колега.Снощи събрах колата.Преди това навих лостчето на актуатора така че в покой да подпира в болтчето.Утре ще правя логове да видя какво е станало.

            Коментар

            Working...
            X