Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем след проблем - теч на масло, ниско налягане; ТД 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем след проблем - теч на масло, ниско налягане; ТД 100

    Колеги след като купих колата ми направи впечатление че под картера има капчици масло.Огледах я и видях че е бил спукан картера и умниците го залепили с течен метал,но обаче имало някъде масло и сега си избива от там и капка.Свалих си аз както си му е рега картера и го занесох на аргончик.Днес я сглобих,налях си и маслото,поизчаках малко,проверих нивото и запалих.Но лампата за маслото не спира да свети!!! Викам си аз сигорно не е качила още,да ама минаха 20 секунди продължава да свети.Изгасих я.Хвърлих и обстоен поглед-на външен вид всичко е 6.Отново я запалих същата работа и ме дошубя и я изгасих.Къде може да съм сбъркал?Помагаите.Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описателно.Редактирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Първо каква е колата ? Второ огледай да не би при свалянето да се е скъсал или откачил кабел от датчика за налягате на маслото .При поставянето на картера предполагам че си внимавал да не си изкривил нещо цетката на маслената помпа . Пиша така от общи познания по двигателя на автамабила .
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #3
      Що не споделиш с кои мотор е колата(ако е фиат изобщо)? И смукателя на маслената помпа стегна ли го?
      ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
      ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

      Коментар


        #4
        Fiat Bravo 1.9 TD-100

        Коментар


          #5
          колега на смукатела има една ламаринка като гарнитурка е ако си я обърнал на обратно лошо

          Коментар


            #6
            А преди много години,един колега беше забравил един парцал във картера!Равносметка беше нови лагери на коляновия вал!!!Поздрави!

            Коментар


              #7
              Проблема е решен.Днес разхвърлих всичко наново и се оказа че гарнитърката на смукателя застанала на една страна и затваря отвора.Мерси.

              Коментар


                #8
                Добре е че си се досетил и с реагирал навреме!!!Иначе щеше да имаш други ядове! Поздрави!

                Коментар

                Working...
                X