Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно грамотното писане...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Mitko написа:
    Мисля, че най-доброто е един spell checker
    Това е, защото не си прочел точка 3 AlBundy като говори не приказва
    Fiat Bravo GT -> дзверчето

    Коментар


      #32
      Абре не се излагайте, бе хора!Идеята е чудесна!И е направо отчайващо това, че отхвърляте подобен порив към прогрес!Аз лично съм ЗА! По цял ден чета всички нови мнения и не ми е приятно да чета правописни грешки!
      Lancia Kappa 2.4JTD
      Lancia Dedra Integrale 2.0 S.W.
      Fiat Croma 2.0 i.e. - ex.

      Коментар


        #33
        AlBundy написа:
        Мразя и някой да ми крещи! На това се и дължи острия тон на това ми мнение.
        Ако мен имаш предвид - грешиш! Аз си седя пред компютъра и съм унесен в пълното си мълчание! Чрез големите букви искам да акцентирам на това да прочетете първо темата а да не пишете в мненията си неща, които вече сме обсъдили и сме се разбрали.По този начин се допускат много постове като този (моя) и се изместваме от темата...
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #34
          AlBundy написа:
          .......Не сме в училище колеги! Далеч по опасни са тъпите съвети, които понякога се дават в желанието да се помогне. Те трябва да бъдат незабавно коригирани, а не правописните и печатните грешки. Още повече, че наблюдавам изключително компетентни технически хора, скарани естествено с правописа и правоговора Това не ги прави по-малко полезни за останалите.
          Това е според мен истината .... и да добавя също и теми с въпроси от вида: "Как се сменя крушката на фара" или "Как да си отворя ел. прозореца" - предполагам разбрахте какво имам предвид. Важен е и правописа, но наистина не сме форум за БЕЛ /както е написано в пост по-горе/ а форум в който търсим и намираме помощ за проблемите и търсим и намираме приятели.
          Mitko написа:
          Мисля, че най-доброто е един spell checker
          Подкрепям, стига да работи правилно, защото наскоро пробвах едина програма-преводач, няма да казвам коя и какъв е резултата. Така, че може да го пуснеш за проба и ако работи коректно - всички печелим, ако не - връщаш старото положение ....ПоздравиИвайло
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #35
            Мдаа, както се казва, никое добро дело не остава ненаказано... Намирам за доста странни някои позиции и аргументи тук (но нямам сили и желание да ги коментирам) против подобряването на езика и четивността на форума (защото в крайна сметка за това става дума). И май единствения (донякъде) основателен аргумент, който откривам, са опасенията коректорите да не злоупотребяват с възможността да редактират написаното от другите. И понеже не ми се спори излишно и на тази тема, да кажа, че те модераторите и сега имат тази възможност... Така че - въпрос на преценка при делегирането на права... Митко, не мисля, че добавянето на програма за проверка на правописа ще промени драматично положението. За да стане така, трябва да има желание от страна на пишещите! Като че ли сега, който уважава българския език, себе си и четящите написаното от него, не може да си провери текста преди да го изпрати?! Е, за тези които имат желание, със сигурност ще е ценно... Но не забравяй, че ти си администратор, т.е. ръководител на форума. Лошо няма да си демократичен администратор (как звучи само!), но ти трябва да взимаш решения. Като искаш да се съобразяваш с мненията на членовете на форума, пусни анкета, виж резултатите (които впрочем също не те задължават) и реши! Искаш ли форума да се списва на що-годе приличен български език или не? Ако да, как: чрез коректори-доброволци, чрез вменяване на това задължение на модераторите, чрез лекции за ползата от правописа... Е, ако прецениш, че ще е полезна помощ от дипломирани филолози (основното ми образование, но във форума има и други), достатъчно е да отправиш покана, да съобщиш правата и задълженията и да избереш. Колкото и да не се вярва някому, че човек може да прави нещо безкористно, сигурен съм, че ще се намерят хора, които да пожертват част от свободното си време за подобряване на форума.
            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #36
              Според мен идеята е добра, защото модераторите немогат да се занимават с всичко ... Аз съм съгласен да поема някой раздел (няма значение кой), но немога да съм 24 часа онлайн а влизам примерно по 2-3 пъти на ден... Ако искате може да ме сложите като допълнителен редактор на общи приказки (това е другата ми идея, незнам дали някой е писал за нея), защото съм сигурен, че там неможе да се справи 1 човек ... (предполагам, че трябват поне 3ма ...) ...Бражо за добрата идейа !!!

              Коментар


                #37
                Ами като гледам някои колеги не ги интересува дали се пише грамотно или не...не мога да съдя дали това е лошо или не, но със сигурност е жалко, че липсва желание за подобрение и развитие.Все пак не говорим за това да ставаме маниаци на тема правопис, а да бъдат отстранявани очеизвадните грешки, които са допуснати било от невнимание, било от незнание и т.н. В крайна сметка никой с нищо не задължава никой и в тази връзка-не е нужно хората, които следят за правописа да са по 24 часа on-line.Идеята, която предложи колегата Mazgarev беше много хубава и на място, но Вие (разбирайте хората, които предпочитат да не се променя нищо и смятат за лична обида това, че някой ще им поправи грешката) преувеличихте и раздухте темата дотам, че вече не се разбира за какво е станало въпрос в началото.Още по-лошото е, че бързате да критикувате без да сте разбрали и прочели всички предложения. Съжалявам, че спорим за нещо толкова просто.Нека да не си тровим нервите повече.Ясно е, че нещата ще останат постарому, но поне си препрочитайте (ако с това не ви се нарушава личната свобода ) постовете преди да ги пуснете.Хайде поздрави на всички и със здраве!Леко и безавариино.
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #38
                  Слав написа:
                  Идеята, която предложи колегата Mazgarev беше много хубава и на място, но Вие (разбирайте хората, които предпочитат да не се променя нищо и смятат за лична обида това, че някой ще им поправи грешката) преувеличихте и раздухте темата дотам, че вече не се разбира за какво е станало въпрос в началото.Още по-лошото е, че бързате да критикувате без да сте разбрали и прочели всички предложения.
                  Идеята е добра, но неосъществима. Довери се в опита ми по форумите и от двете страни. Една тема как да се пише и леки закачки към провинилите си имат по добър резултат. Модераторите и сега поправят грешки във важни теми. Дори в този форум шльокавицата бива превеждана, а на повечето места директно отива в коша. Освен филолозите във форума, някой знае ли всички правила за писане? Надали. Единствено ние сами можем да си помогнем, ако имаме желание да се усъвършенстваме. Ето, дори някои колеги научиха, че писането с големи букви се възприема като крещене, а се акцентира с удебеляване, подчертаване не се ползва, т.к. в повечето случаи подчертаното е линк
                  no pain no pain

                  Коментар


                    #39
                    Ако поне заглавията на темите са без фрапиращи грешки ще е някакво начало - справка 4 теми надолу .
                    Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

                    Коментар


                      #40
                      според мен няма смисъл

                      Коментар


                        #41
                        Колеги, хайде да слезем малко на земята и да си говорим реално...11 от 27 раздела във форума са без модератори, а някои модератори следят за 2 и повече форума! Физически е невъзможно понякога да се следят всички теми, постове и т.н. за добър тон, за прескачане на искри между потребителите за правописни грешки и т.н. дори в разделите с модератори, камо ли пък администратора да следи за всички тези неща в останалите 11 раздела. Ами то очите ни ще изтекат... Аз напоследък имам проблеми с тези органи и сериозно се замислям дали да не се откажа от модераторството, защото честно казано ми идва в повече. Иначе и на мен идеята ми харесва, защото ИЗКЛЮЧИТЕЛНО много се дразня от неграмотности и от неграмотници, но дали е реално осъществима към настоящият момент, защото на мен ми харесват и идеите за Вечен двигател, и за Мир по света и разбирателство между хората и още много други идеи! Нека и Митко изрази становището си и евентуално да се обяви, че се търсят нови модератори и да се действа!
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #42
                          данека Митко реши какво ще се прави, че темата се превърна в доста спорна
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #43
                            незнам как определяте(през компа),че един човек е неграмотенс тези скапани копчета всичко може да се напише по егати начина

                            Коментар

                            Working...
                            X