Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дилема за вграждане на система за захранване на ДВГ с олио

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дилема за вграждане на система за захранване на ДВГ с олио

    Колата е пунто 1,7 тд 71 к.с 1996гМотора ми е в отлично здраве ама в града си похапва 8л нафта на 100 км.Оня ден ми предложиха да сложа система за преминаване към изгоряло олио..........за 700лв.Олио имам рафинирано (бабата взима рента всяка година, аи мога да намеря във Варна кръчми бол).Очаквам препоръки, дали да рискувам??Хвърлете едно око и тука http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=75110 мерси
    Fiat Punto 1,7 td
    Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

    #2
    Ти не откриваш топлата вода! Такива системи че и даже самоделки колкото щеш.Въпроса е финансов и всеки сам трябва да си прави сметката!Успех!

    Коментар


      #3
      Доста четох за принципа на действие на системата за преминаване към олио, само се притеснявам за ГНП-то- олиото се загрявало да 100 градуса преди да се подаде към него дали ще работи на тези градуси дълго време.И чистотата на олиото е било мн. важно, да не е гранясало, тоест стабилизирано с химикали...т.нЩе чакам още мнения, дано се включи някой който кара на олио......
      Fiat Punto 1,7 td
      Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

      Коментар


        #4
        jeniro написа:
        Доста четох за принципа на действие на системата за преминаване към олио, само се притеснявам за ГНП-то- олиото се загрявало да 100 градуса преди да се подаде към него дали ще работи на тези градуси дълго време.И чистотата на олиото е било мн. важно, да не е гранясало, тоест стабилизирано с химикали...т.нЩе чакам още мнения, дано се включи някой който кара на олио......
        Нямаше ме известно време и се включвам със закъснение. Колегите са ти обяснили в по-горните си постове. Решението си е лично твое, но е добре че си потърсил съвет. Мое мнение - карай си на дизел и то от проверени бензиностанции. Рискуваш проблеми в помпата и гумените горивопроводи. Накратко, олиото е агресивно към уплътнителите в помпата и горивопроводите и отлганията са още една причина за аварии. А те не са никак евтини. Дори и заради главоболията на пътя не си заслужава. Иначе, ако си го решил, то трябва да е напълно изправна колата ти, с перфектна работа на двигателя и добра сметка за последвалия 20-30 000-ден пробег. Възможните повреди са уплътнители на помпата и отлагания от горивопроводи. Филтрите са евтин кахър и трябва да се помисли за честата им смяна. В не малко случаи и дюзи. Въпреки, че за последното се твърди, че олиото има чисто изгаряне. Проблема идва от отлганията на разядени гумени уплътнения в комбинация с високите температури при работа на ДВГ и т.н. При работа с олио, са необходими съответната инсталация в ДВГ, пречистване и т.н. Използват се и химикали преди да се налее в резрвоара. Иначе риска е да си останеш на пътя, точно в най неподходящия момент. А това е и нездравословно в някои ситуации. За мен автомобилът трябва да е изправен и зареден с подходящо гориво, за да може винаги да се разчита на него.
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #5
          ...за 700лв..., кажи им и 1 фритюрник да ти сложат, да си пържиш картофи :D :D :D Нищо лично колега, да не се засегнеш нещо Моето скромно мнение е, да си караш колата с каквото е проектирана да се кара - дизел. Аз никога няма да сложа в колата си олио Ама всеки си има глава на раменете
          Тря'а напиша нещо тука, нали

          Коментар


            #6
            Чакам и позитивни отзиви........
            Fiat Punto 1,7 td
            Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

            Коментар


              #7
              Мани ги какво ти говорят колегите Аз ще правя същото нещо, но с мерцедес. Там помпите доколкото разбрах са доста по-непретенциозни (редови), и може да се кара на каквото му налееш. Оглеждах се за нещо италианско да се кара на олио/масло, обаче помпите са голям проблем. Оказа се, че не стават за тая цел. Бързо дават фира. Аз съм морално с теб. Тествай и кажи какви са резултатите. А помпа от морга едва ли е повече от 100лв. Най-много да изгориш с една помпа. Ако почетеш повече, инсталацията и сам ще си я направиш. Не е никак сложна. Само си подмени уплътненията и горивопроводите с такива за биодизел. Те са синтетични и носят на агресивни течности (биодизела е доста неприятен за каучука).
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                jeniro написа:
                Чакам и позитивни отзиви........
                Колега, всеки изминал ден в който се чудиш - ГУБИШ!Какво те плаши?! Караш кола за 1000 лв., точно като мен. Действай!

                Коментар


                  #9
                  Преди два месеца ми броиха за нея 2800 лв. ама не я дадох заради жена ми.Май трябваше да я дам..... с тия ядове дето наведнъж дойдиха....
                  Fiat Punto 1,7 td
                  Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

                  Коментар


                    #10
                    За през лятото подгрев не ти трябва !сипвай олио и се вози без да се притесняваш !За двигателя и ГНП-то няма проблем !Само че ще трябва да сменяваш по-честичко маслото , през около 5000км! За зимата ето какво може да се направи !И стига с тези безмислени системи за по 700лв ! Стига сте пълнили "гушите" на разни измамни фирми които предлагат такива системи в който има вложен материал за не повече от 50лв а ги продават по 700 !
                    Прикачени файлове
                    LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                    Коментар


                      #11
                      Не би трябвало точно аз да насърчавам към подобни алтернативи,но тъй като искаш положителни отзиви ще се опитам да ти дам този:Има познат на който и двете му коли работят на олио.Ситроен Ксантия и Пежо 405.Плюса е че се движи почти без пари(50ст. за литър олио).Като минус е че и на двете смених уплътнители на ГНП-то.Въпреки всичко той ми каза "слагай смело най скъпите уплътнители,аз отдавна съм избил пари за този ремонт"!!!Изводите всеки сам си ги прави.Има негативни последствия и те се изразяват в предизвикване на по скорошна смяна на уплътнителите,задръстване на филтри,а за зимата всеки знае!Поздрави!

                      Коментар


                        #12
                        А няма ли уплътнения за биодизел? Те биха свършили чудесна работа дългосрочно.
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар


                          #13
                          Със сигурност ще премина на олио, ама малко по-късно във времето, защото изникнаха някой по-важни проблеми.Моля Ви дайте ми съвет за товаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=75110 За текущата тема Ви благодаря много ще мина на олио в крайна сметка.... се реших.......Ко стана с предния колега избра ли си дизелак с по-малко електроника?Ако ще е пунто съм на среща... :D за консултации.....
                          Fiat Punto 1,7 td
                          Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

                          Коментар


                            #14
                            Не знам за олиото, но биодизелът прочиства горивната система.Това е хубаво на пръв поглед, но създава проблеми в началото. Като разтвори налепите и задръства всичко по пътя.След първоначалния юр и проблемните няколко дни в началото, после си е ОК.Автомобилите след 1999 (или 2000, не съм сигурен) са с уплътнения от NBR (Нитрил бутил руббер или нещо от сорта беше...) което е устойчиво на масла, био дизел, олио и т.н. За по-старите коли е необходима смяна с такива уплътнения.Не помня къде, но бях чел, че след 2000г. колите нарочно са с такива уплътнения, за да се преминава на биодизел безпроблемно. Някаква евро-директива беше...
                            Lancia Lybra 5.20 V.I.S. Automatic
                            Lancia Lybra SW 1,9JTD

                            Коментар


                              #15
                              А има ли "ремонтни" комплекти за двигателите, купуваш и вътре е всичко необходимо за подмяната. Има ли??
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар

                              Working...
                              X