Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся мнение за Fiat Brava 1.2i/клима 2000г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся мнение за Fiat Brava 1.2i/клима 2000г.

    Здравейте колеги,Един приятел, който за съжаление е на Вие с всякакви автомобили, си е харесал един Fiat Brava 1.2i 16v 2000г / клима. Всъщност, изборът е между Алфа 145 1.4i 103кс. 98г. и споменатия Брава. Аз лично при тези условия, както и според информацията по нета съм за Бравата. Търсих и по форума мнения за Бравата и двигателя, но за съжаление само тук-там единични споменавания.С две думи, моля колегите с наблюдени върху модела за конкретни мнения за същия!Интересуват ме обичайните въпроси като: по-често срещани проблеми, детски болести, разход на гориво за София, приблизителна цена за първоначално ТО и т.н. още каквото се сетите и ще е от полза за бъдещ собственик на такава.Благодаря предварително на всички отзовали се!п.с. Отново обръщам внимание, че говорим конкретно за тези два автомобила.
    Lupo - The Monster
    Е83 3D

    #2
    Все си мисля, че подобен малък двигател (Бравата) на кола от среден клас не е удачен вариант. При пуснат климатик и с 4 пътници и багаж динамиката ще е съпоставима с тази на 30-годишен автобус Чавдар. А и разходът едва ли ще е много по-малък от на 1.4 и 1.6 двигателите. Аз бих предпочел Алфата ако са в идентично техническо състояние.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      Re: Търся мнение за Fiat Brava 1.2i/клима 2000г.

      Имам браво с 1.2. Разходът в града е около 10/100, извънградско стига до 5.5/6 зависи от това как се кара. С включен климатик е тромава. И като се качат повече хора, също става тромава. Към 300 лв беше смяната на ролки и ремък във Вантотрейд, преди две години, смяната на масло е около 60 лв. пак там.
      geo_g написа:
      Здравейте колеги,Един приятел, който за съжаление е на Вие с всякакви автомобили, си е харесал един Fiat Brava 1.2i 16v 2000г / клима. Всъщност, изборът е между Алфа 145 1.4i 103кс. 98г. и споменатия Брава. Аз лично при тези условия, както и според информацията по нета съм за Бравата. Търсих и по форума мнения за Бравата и двигателя, но за съжаление само тук-там единични споменавания.С две думи, моля колегите с наблюдени върху модела за конкретни мнения за същия!Интересуват ме обичайните въпроси като: по-често срещани проблеми, детски болести, разход на гориво за София, приблизителна цена за първоначално ТО и т.н. още каквото се сетите и ще е от полза за бъдещ собственик на такава.Благодаря предварително на всички отзовали се!п.с. Отново обръщам внимание, че говорим конкретно за тези два автомобила.
      Fiat Bravo 1.2, 1999

      Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него!

      Коментар


        #4
        За пореден път - спрете да говорите непроверени глупости. 5 години карах Браво с такъв двигател, навъртях му 70 000 км, 45 000 от които на газ. Динамика на 30 годишен Чавдар... пълни глупости. 2010, Август месец, тръгнах в 6 и 30 от София и в 11 без 20 бях спрял за второ зареждане в ОМВ-то на входа на Бургас за второ зареждане, след първото, което отне около 15 минути на човека бензиностанция на Петрол в Нова Загора. Колата беше с 4 човека, багаж за 4 човека, климатик и газ. Явно ще да съм доста добър шофьор и пътя ще да е доста чист и без коли по това време на година...Среден разход в София с малко извънградско (3:1 Софийско спрямо извънградско) на бензин ми даваше 8.5. Извънградско с доста динамично каране 6.5. С нормално каране (не влачене) - 6 и надолу.С газовия инжекцион цифрите са горе +1 на сто. Разхода винаги е засичан пълно в пълно (по-късно при газта празно в празно ) и нямат нищо общо с разходите на око и тип "на тая бензиностанция с 15 лв минавам толкова километра, а на другата пак с 15 лв минавам повече".Факт е обаче, че за да ускорява хубаво трябва да я караш над интервала 3, даже 3.5 оборотаАма и автобус Чавдар е добра оферта де...

        Fiat Bravo T-Jet 120

        Коментар


          #5
          BolgAryan написа:
          За пореден път - спрете да говорите непроверени глупости. 5 години карах Браво с такъв двигател, навъртях му 70 000 км, 45 000 от които на газ. Динамика на 30 годишен Чавдар... пълни глупости. 2010, Август месец, тръгнах в 6 и 30 от София и в 11 без 20 бях спрял за второ зареждане в ОМВ-то на входа на Бургас за второ зареждане, след първото, което отне около 15 минути на човека бензиностанция на Петрол в Нова Загора. Колата беше с 4 човека, багаж за 4 човека, климатик и газ. Явно ще да съм доста добър шофьор и пътя ще да е доста чист и без коли по това време на година...Среден разход в София с малко извънградско (3:1 Софийско спрямо извънградско) на бензин ми даваше 8.5. Извънградско с доста динамично каране 6.5. С нормално каране (не влачене) - 6 и надолу.С газовия инжекцион цифрите са горе +1 на сто. Разхода винаги е засичан пълно в пълно (по-късно при газта празно в празно ) и нямат нищо общо с разходите на око и тип "на тая бензиностанция с 15 лв минавам толкова километра, а на другата пак с 15 лв минавам повече".Факт е обаче, че за да ускорява хубаво трябва да я караш над интервала 3, даже 3.5 оборотаАма и автобус Чавдар е добра оферта де...
          Всеки с вижданията си. Мой колега е с такава и лично на мен ми се струва много тромава. При това я сравнявам не със сегашната, а с предишната си кола, която беше Типо 1.4 и също беше много мудна.
          преди - TIPO
          сега - VOLVO XC60

          Коментар


            #6
            BolgAryan написа:
            Факт е обаче, че за да ускорява хубаво трябва да я караш над интервала 3, даже 3.5 оборота
            Е, то това важи за всички бензинови двигатели на Браво, пък и на ФИАТ по принцип. Баща ми има Пунто 1.2 16V и си върви доста добре, даже според мен на 100-150м ще дръпне Браво 1.6. Бравото е с около 100кг по-тежко, така че с 82 коня няма да е бегачка, но със сигурност няма да е като Чавдар.
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              за мен кола под 2000 кубика бензинка да я караш с пуснат климатик в града е ужасно преживяване. Аз лично точно по тази причина пускам климата редичко в града, то не се издържа, еле на някой байр нагоре да трябва да потеглиш, лелелелелелелеле
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Май се отплеснахме от темата, която беше за мнения от хора с опит, а не по принцип!
                Lupo - The Monster
                Е83 3D

                Коментар


                  #9
                  Жалко ,че не си в Бургас да пробваш една.Колата е бивша на колега от форума закупена от моя приятелка.Преди няма и час се возих в нея с още 4 човека и пуснат климатик.Е не съм усетил да спира и да се мъчи да тръгне.Карал съм я няколко пъти само ,че без климатик и си върви прилично колата.Все пак човек не търси такава кола да се дърпа по светофарите...Все пак по важно е общото състояние на автомобила и на теб да ти хареса.
                  FIAT FORUM BULGARIA
                  Ракията е над политиката

                  Видео от Италфест 2011

                  Коментар


                    #10
                    да не забравяме и данъка - още един + на Бравото...
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      Търся мнение за Fiat Brava 1.2i/клима 2000г.

                      Сакън ! Кажи му на твоят човек да не се занимава с мотори под 1.6 ....Мъча се като грешен дявол с една БРАВА с мотор 1.4....Казва ти го патил . И да не се обиждат колегите имащи като моят двигател или 1.2 ...
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        Re: Търся мнение за Fiat Brava 1.2i/клима 2000г.

                        Румен_Хинчев написа:
                        Сакън ! Кажи му на твоят човек да не се занимава с мотори под 1.6 ....Мъча се като грешен дявол с една БРАВА с мотор 1.4....Казва ти го патил . И да не се обиждат колегите имащи като моят двигател или 1.2 ...
                        1.4 е коренно различен от тоя мотор.Карам браво с 1.2 и съм доволен. Градско ми се вижда че харчи множко 8-9. Извънградско с каране 90-100 около 5 на 100, даже и по малко.Не ми се е трошил все още така че съм доволен от мотора.С бравото се справя прилично, а бравата не е много по тежка.Ако си падаш по икономично каране го взимай, по евтина му е подръжката от 1.6 или 1.8, а върви задоволително.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          Е добре де аз като съм с брава 1.2 какво ми е.Данъка ми е само 36 лв.Забележки за сега нямам към колата.карал съм я и с климтроник.Е тогава наистина е много тромава.Ама чак да неможе да потегли не съм съгласен.
                          първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
                          Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
                          Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

                          Коментар


                            #14
                            BolgAryan написа: Преглед на мнението
                            За пореден път - спрете да говорите непроверени глупости. 5 години карах Браво с такъв двигател, навъртях му 70 000 км, 45 000 от които на газ. Динамика на 30 годишен Чавдар... пълни глупости. 2010, Август месец, тръгнах в 6 и 30 от София и в 11 без 20 бях спрял за второ зареждане в ОМВ-то на входа на Бургас за второ зареждане, след първото, което отне около 15 минути на човека бензиностанция на Петрол в Нова Загора. Колата беше с 4 човека, багаж за 4 човека, климатик и газ. Явно ще да съм доста добър шофьор и пътя ще да е доста чист и без коли по това време на година...Среден разход в София с малко извънградско (3:1 Софийско спрямо извънградско) на бензин ми даваше 8.5. Извънградско с доста динамично каране 6.5. С нормално каране (не влачене) - 6 и надолу.С газовия инжекцион цифрите са горе +1 на сто. Разхода винаги е засичан пълно в пълно (по-късно при газта празно в празно ) и нямат нищо общо с разходите на око и тип "на тая бензиностанция с 15 лв минавам толкова километра, а на другата пак с 15 лв минавам повече".Факт е обаче, че за да ускорява хубаво трябва да я караш над интервала 3, даже 3.5 оборотаАма и автобус Чавдар е добра оферта де...
                            Много хубаво си им го казал. За двигател 1.2 не мога да се оплача от липса на динамика. Е аз вече 12-та година си го търкалям същото и ако е имало нещо, което да не съм барал до сега е двигателя. Не се дава сърцето на фиата. Вече започвам да се замислям за нещо по-ново, ама като служи хайвана и сменям само свещи, масло и чаркалаци по окачаването (само веднъж до сега) сърце не ми дава да го изоставя. Преживял е доста в моите ръце и не от нежелание, а от невъзможност в един период да го обслужвам както ми се иска. Та машинката се изплати и преизплати. И въпреки че е толкова дърт, все още хващам около 5.5 - 6 на извънградско. Карам доста планинско, може би само там се предава и му липвсва още малко тяга в изпреварванията, но аз съм му свикнал и просто не правя глупости.
                            Fiat Bravo SX / 1,2 :: 16v :: 80

                            Коментар

                            Working...
                            X