Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизелов двигател с водородна уредба

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дизелов двигател с водородна уредба

    Здравейте,Днес един колега ми предложи да ме заведе в Русе, където някакъв човек поставял водна (или водородна по моему) уредба на дизелови автомобили, след което разхода падал с до 40%. Порових в интернет и единственото което открих е за някакъв двигател, ползващ "Вандервалсовата дизело-водната суспенсия" (не слагам линк защото е към друг форум)Има ли колеги дизелаци от Русе или някой знае ли за какво точно става реч? Каза ми се, че се слага някаква част с размери 40 на 60 на 10 см и вода от казанчето на чистачките, имало нещо като изпарител за газовите уредби както и малко електроника. Офертата за 1,9 мотор е 800 лева.Колегата ми каза че го е виждал всичко това с очите си но си няма на идея какъв е принципа (каза ми че било като водородна бомба нещо си) 800 лева и давали 2 години гаранция. Автомобили които имат разход от 7 на сто свалят на 3,8 на сто. Нямало загуба на мощност даже обратно - автомобила се "отпушвал" и по-добре вървял без да пуши, таз уредба чистела сичко .. Според вас какво става тука? И изобщо как би се отразило таквозинка на доброто старо JTD? Се пак 100 км градско с климатик на къси разтояния и бръмчене на място, ми дава 9 на сто .. ако свали на 5 по-приятно звучи а извънградско на 3 на сто ... фантазии или ?! Ще търся а ако видя такова ще споделя. http://www.membrana.ru/particle/10680
    Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

    #2
    Имаше теми тука, търси Я да видим средно ми гори извънградско 4.5/100 - 40% = 2.7/100 Да, да
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      И на мен ми се струва фантазия но виж линка .. малко е на руски но все пак http://www.membrana.ru/particle/106804и5 ама ако караш като пенсионер с 85 и на мен толко ми гори .. айде 4и9 да сме по-точни ..
      Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

      Коментар


        #4
        stooes написа:
        И на мен ми се струва фантазия но виж линка .. малко е на руски но все пак http://www.membrana.ru/particle/106804и5 ама ако караш като пенсионер с 85 и на мен толко ми гори .. айде 4и9 да сме по-точни ..
        Ако не се бъркам мисля, че правят електролиза при която се отделя Браунов газ, който подобрява изгарянето и т.н.Иначе, ей го на: http://forum.fiat-bg.org/viewforum.php?f=23

        Коментар


          #5
          Аха.. да да..дрън дрън. Имаше в един друг форум едни момчета, които слагаха вода на бензинов двигател, заедно с бензина. Само че трябваше да изместят предварението много, за да може да работи колата с толкова бедна смес (намалява се притока на бензин). Абе луда работа, 800лв. за тая джаджа.... ако са ти излишни по-добре отидете с жената на почивка, отколкото за такава дивотия да ги дадеш.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Стоев, с 85 ми гори 4.2 Не се занимавай с таз велика, революционна уредба.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Ами срам-не-срам си признавам че не потърсих преди да пиша. Може да триете темата -- -- -- то толкоз има изприказвано по темата че.. Май клони към срам .. Емзич, колата ти е страхотно бижу, колко си налял вътре? Минаваш ли 20 хилки заедно с цената за автомобила? .. като те знам къв фен си предполагам и повече .. аз обратно на тебе търся тя да ми прави пари Като цяло разбрах че ННО газът е своеГо рода катализатор (без загуби за произвеждането си) защото той си ги връща .. но изгарянето е по-бързо, по-пълно и по-нискотемпературно и по-екологично като от изхвърляните газове той извлича енергия .. малко още не схващам цялата работа но /...Ще пиша в другата тема. ТОлкова много материал има че се засрамих . Още не съм минал 3 та страница ... shame, shame shame .......
              Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

              Коментар

              Working...
              X