Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

дизелов двг с колкото може по-малко електроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Ако имаш много пътуване зимно време Мерцедеса не е за предпочитане . Много буксува .Карах десет години 190 2.5 дизел и само заради това че при сняг почти няма отлепване от пътя го продадох и си взех коли с предно предаване .
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #77
      Еми.. затова залитам към Ц250 ТД, с тракшън контрол, блокаж на диференциала и т.н. простотии за стабилност. А относно дедрата.. работи ли с олио?
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #78
        Synthy написа:
        Еми.. затова залитам към Ц250 ТД, с тракшън контрол, блокаж на диференциала и т.н. простотии за стабилност. А относно дедрата.. работи ли с олио?
        Блокажа и ESP-то не вършат никаква работа на снега при Мерцедеса. Това показаха многото опити тая зима с С-класата. С изключен блокаж върви доста по-добре по снега отколкото с включен. И ако искаш изобщо да върви, най-добре става с поне трима човека седнали отзад.Виж на сух или мокър асфалт определено се усеща влиянието на блокажа, там спор няма - видимо по-лесно се управлява колата.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #79
          Гледам че сте отворили тема за бъркочи като отр двг.масло като гориво аз имам едно Renault5 campus1,6 d s ГНП-Bosh и го подкарах на отр масло разредено с нафта 70%масло/30%нафта пуши малко в началото но след това се оправя и при рязко изрязване също изпушва като динамика на двигателя констатирах че леко е понижена но спрямо цената на дизела това може да се преживее някак си вече карам близо 3 месеца нямям ядове и мисля да си направя един подгрев като го направя ще постна снимки а това за олиото че разяжда маркучите не е вярно поне за моите имам предвид ако някой има отработено олио от фритюрници може да направим сделка защото реното обича миризмата на кюфтенца пъргени картофки и цаца та чак се облизваYellow_Flash_Colorz_PDT_28 Yellow_Flash_Colorz_PDT_28

          Коментар


            #80
            Аз вече имам яснота по въпроса, какво да търся за да наливам гняс. И това е... Темпра 1.9ТД Ако греша, имате 1 седмица да ме разубедите (другата седмица отивам на огледи). От всичко прегледано в епер и прочето за двигателя на тази кола, излиза, че е с механична помпа Бош (по-новите модели, защото старите май са с лукас). Без никакви електроники по нея. Само ще подменя маркучите, и ако намеря силиконови уплътнения ще подменя и тези в помпата, за да няма изненади. Още повече че е турбо, и няма да е съвсем мъртвец на пътя. Подръжката е доволно евтина, като на всяка темпра. Какво мислите по въпроса?
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #81
              Има Дедри е със същия мотор 160D1.000, дали не си струва за 2500 да караш нещо, на коeто си свикнал?

              Коментар


                #82
                Мотора е същият, но помпата е различна (според епер).
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #83
                  Помпата е Бош, номер 0 460 494 390.

                  Коментар


                    #84
                    Именно, и доколкото знам е електронно управляема, с електромагнитен клапан... Греша ли?
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар

                    Working...
                    X