Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

дизелов двг с колкото може по-малко електроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колко ще харчи... едва ли ме интересува, тъй като няма да сипвам нафта вътре. А и дали ще изгори 5л или 6л. от нещото, което реша да наливам ми е точно все тая. ВЪпросът е, че заради електрониката, и най-вече заради инжекторите, комънрейла не може да се кара на различни от нафта горива. Иначе съм с 2 ръце ЗА такава кола, обаче поради специфичните особености на идиотската (май натам отиват нещата) ми идея, не са приложими. А немско.. само в краен случай, и то голф2 (отново с извинение). Поне за 150лв. ще го направя нов по окачването, ако не друго. Фиориното е много добър вариант, обаче с него не мога да возя детето и жената заедно - двуместно е. Ако не взема седичито (както подозирам, за съжаление), ще поровя за брава 1.9D. Това ще ми е чудесна кола за всеки ден, и за не много далечен път (до село примерно и обратно). Просто не знаех че има брава/браво с такъв двг. И пак да попитам: този авансатор, който управлява помпата, какво му е устройството при бош помпите? През него минава ли гориво, или е просто един електронен блок?
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #32
      Ясен си, 1.9D на Брава, това е твоята кола.Разпръсквачите са 40-50лв, помпи бол.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #33
        janyboy написа:
        Колега,няма Golf 2 1.6TDI,объркал си се нещо.Голф 2 има 1.6 дизел и турбодизел(D и TD).Аз предлагам да потърсиш Браво-а 1.9D:чист дизел, 65 магарета.Малко са кът ама може и да намериш.
        Ти си се объркал колега има Голф 2 1.6 турбодизел с интеркулер т.е. TDI.

        Коментар


          #34
          Не, аз и ти сме в грешка, не е TDI, а GTD. Друг въпрос е, че устройството си е тди. Правилното обозначение на капака на колата е GTD, 82к.с. ТД-тата само са по 70ks, а чистият дизел май беше 60... нещо таков ами се върти в главата. Но единственото с интеркулер е гтд 82кс. Има и някакви по 90кс, ама те май са пак същият двг, но по-изпънат.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #35
            BiZoNa написа:
            janyboy написа:
            Колега,няма Golf 2 1.6TDI,объркал си се нещо.Голф 2 има 1.6 дизел и турбодизел(D и TD).
            Ти си се объркал колега има Голф 2 1.6 турбодизел с интеркулер т.е. TDI.
            Ми не съм се объркал,колега.Това че има кулер не го прави ТДИ. TDI не означава TurboDieselIntercooler Ще кажа само две думи за да се сетиш : Direct Injection Към колегата автор : Взимай Браво-а 1.9D и това е.

            Коментар


              #36
              Synthy написа:
              Не, аз и ти сме в грешка, не е TDI, а GTD. Друг въпрос е, че устройството си е тди. Правилното обозначение на капака на колата е GTD, 82к.с. ТД-тата само са по 70ks, а чистият дизел май беше 60... нещо таков ами се върти в главата. Но единственото с интеркулер е гтд 82кс. Има и някакви по 90кс, ама те май са пак същият двг, но по-изпънат.
              Да не прозвучи като хвалба нещо,но от 25 лични коли 20 от които все дизели имах Голф 1.6 чист дизел с 54к.с и доста след това Пасат код на мотора SB със 82к.с.От там нататък двигателите на Фолксваген с тройка купе преминават на 1896кб/см т.е най-мощния им дизел е 82 коньовия с 1588 кубиковия двигател.От опит ти казвам,че тази помпа е капризна,разпръсквачите са с по-малки отвори заради сравнително малкия ходов обем и циклова порция.Ако ще го караш на някви мешаници наподобаващи масло,олио,мазнина и други го.на според мен няма да те изкара дълго.Има случаи да им се износват елементите,че дори и карани с хубава западноевропейска нафта като дойдат тука и на топло трудно палят,защото пада вискозитета на нафтата.Единственото куче по принцип,което понася всякакви издевателства с гориво от различен вид това е Мерцедес 123 или 124 не заради друго,ами заради редовата си ГНП.Ако наистина ще го караш така помисли за такъв файтон-на цените на Фиат-а са с верига и ако е малко по-запазен е чук.Разхода на гориво щом не те бърка това е твоят кораб и после в Надин за скраб.П.П Имаш съм такъв кош омразен и с него изпреварването трае с години .Имах го точно около месец и нещо като нямах търпение да го продам на некой спокоен пенционер .
              EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

              Коментар


                #37
                Стария 1.7Д ще го познаеш, освен по липсата на турбо и по доста по шумното тракане. Този двигател се монтира още на Ритмо и въпреки някои отрицателни мнения, ако не е прегряван, е изключително надежден, макар и с ниска мощност. За жалост купето на Палио-то му идва малко тежко и се задъхва, ако види зор, но за идеята ти, доколкото съм я схванал, е удачен избор.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #38
                  janyboy написа:
                  BiZoNa написа:
                  janyboy написа:
                  Колега,няма Golf 2 1.6TDI,объркал си се нещо.Голф 2 има 1.6 дизел и турбодизел(D и TD).
                  Ти си се объркал колега има Голф 2 1.6 турбодизел с интеркулер т.е. TDI.
                  Ми не съм се объркал,колега.Това че има кулер не го прави ТДИ. TDI не означава TurboDieselIntercooler Ще кажа само две думи за да се сетиш : Direct Injection Към колегата автор : Взимай Браво-а 1.9D и това е.
                  Съгласен,имах предвид че освен дизел,турбо дизел има такъв и с кулер.

                  Коментар


                    #39
                    Абе защо спорите немога да разбера.Взимай едно Уно/Типо 1.3 или 1.7дизел,чиста работа нито електроники нито кабелаци,пък и са евтини.
                    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                    Коментар


                      #40
                      kal0yanch40 написа:
                      Абе защо спорите немога да разбера.Взимай едно Уно/Типо 1.3 или 1.7дизел,чиста работа нито електроники нито кабелаци,пък и са евтини.
                      Колегата май не искаше все пак пълен гнилоч,а Уно не са с поцинкована каросерия и избиват яко ръжди.Близък приятел на времето имаше Уно и като ми го е давал си върша някаква работа еми това нещо вози по-твърдо и от лагерна количка,заради късата база най-вероятно,но после задълго имаш болки в кръста
                      EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                      Коментар


                        #41
                        За возията едва ли е по-зле от Деу Тико :D .Айде стига толкоз че оспамихме темата на човека (главно аз) ама нищо майтап да става.
                        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                        Коментар


                          #42
                          ilko-gd написа:
                          По-прост и лесен за ремонт двигател от комън рейла не съм видял. Аз двигател с механична помпа не се хващам да ремонтирам, прекалено е сложен.Лично мнение - вземи си JTD.
                          Евала за този ти коментар просто сега го прочетох и наистина е така.Нито помпата се зацепва при смяна на ангренаж,нито е сложна.Електрониката е в самите дюзи,но и периферията около тях с многото датчици е важна.Трябва да се върнат към доброто старо време на Дизелите с Директно Впръскване без никаква електроника както на автобуси и камиони
                          EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                          Коментар


                            #43
                            itan75 написа:
                            Synthy написа:
                            Не, аз и ти сме в грешка, не е TDI, а GTD. Друг въпрос е, че устройството си е тди. Правилното обозначение на капака на колата е GTD, 82к.с. ТД-тата само са по 70ks, а чистият дизел май беше 60... нещо таков ами се върти в главата. Но единственото с интеркулер е гтд 82кс. Има и някакви по 90кс, ама те май са пак същият двг, но по-изпънат.
                            Да не прозвучи като хвалба нещо,но от 25 лични коли 20 от които все дизели имах Голф 1.6 чист дизел с 54к.с и доста след това Пасат код на мотора SB със 82к.с.От там нататък двигателите на Фолксваген с тройка купе преминават на 1896кб/см т.е най-мощния им дизел е 82 коньовия с 1588 кубиковия двигател.От опит ти казвам,че тази помпа е капризна,разпръсквачите са с по-малки отвори заради сравнително малкия ходов обем и циклова порция.Ако ще го караш на някви мешаници наподобаващи масло,олио,мазнина и други го.на според мен няма да те изкара дълго.Има случаи да им се износват елементите,че дори и карани с хубава западноевропейска нафта като дойдат тука и на топло трудно палят,защото пада вискозитета на нафтата.Единственото куче по принцип,което понася всякакви издевателства с гориво от различен вид това е Мерцедес 123 или 124 не заради друго,ами заради редовата си ГНП.Ако наистина ще го караш така помисли за такъв файтон-на цените на Фиат-а са с верига и ако е малко по-запазен е чук.Разхода на гориво щом не те бърка това е твоят кораб и после в Надин за скраб.П.П Имаш съм такъв кош омразен и с него изпреварването трае с години .Имах го точно около месец и нещо като нямах търпение да го продам на некой спокоен пенционер .
                            Аа така... ето това мнение ще ми бъде много полезно!! 10х.А на 190-ката мерцедес, ГНП-то не е ли като на 124, т.е. да ми свърши работа с бъркочите?
                            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                            Коментар


                              #44
                              Synthy написа:
                              itan75 написа:
                              Synthy написа:
                              Не, аз и ти сме в грешка, не е TDI, а GTD. Друг въпрос е, че устройството си е тди. Правилното обозначение на капака на колата е GTD, 82к.с. ТД-тата само са по 70ks, а чистият дизел май беше 60... нещо таков ами се върти в главата. Но единственото с интеркулер е гтд 82кс. Има и някакви по 90кс, ама те май са пак същият двг, но по-изпънат.
                              Да не прозвучи като хвалба нещо,но от 25 лични коли 20 от които все дизели имах Голф 1.6 чист дизел с 54к.с и доста след това Пасат код на мотора SB със 82к.с.От там нататък двигателите на Фолксваген с тройка купе преминават на 1896кб/см т.е най-мощния им дизел е 82 коньовия с 1588 кубиковия двигател.От опит ти казвам,че тази помпа е капризна,разпръсквачите са с по-малки отвори заради сравнително малкия ходов обем и циклова порция.Ако ще го караш на някви мешаници наподобаващи масло,олио,мазнина и други го.на според мен няма да те изкара дълго.Има случаи да им се износват елементите,че дори и карани с хубава западноевропейска нафта като дойдат тука и на топло трудно палят,защото пада вискозитета на нафтата.Единственото куче по принцип,което понася всякакви издевателства с гориво от различен вид това е Мерцедес 123 или 124 не заради друго,ами заради редовата си ГНП.Ако наистина ще го караш така помисли за такъв файтон-на цените на Фиат-а са с верига и ако е малко по-запазен е чук.Разхода на гориво щом не те бърка това е твоят кораб и после в Надин за скраб.П.П Имаш съм такъв кош омразен и с него изпреварването трае с години .Имах го точно около месец и нещо като нямах търпение да го продам на некой спокоен пенционер .
                              Аа така... ето това мнение ще ми бъде много полезно!! 10х.А на 190-ката мерцедес, ГНП-то не е ли като на 124, т.е. да ми свърши работа с бъркочите?
                              Същите са ГНП-тата в 190-ката и 124-ката т.е редови и непретенциозни.Казват,че този мотор с тази помпа само смола не можел да гори-всичко друго,което му налееш пита за още :D .Айде видехме те у Мерцедес май
                              EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                              Коментар


                                #45
                                ланча дедра 1,9тд , ланча делта2 1,9 тд , алфа 145/146 1,9тд - всичките тия са с еднакъв мотор 1,9 турбодизел 90 коня без електроника по двигателя. опа, излъгах, имат реле за подгревните свещи. това брои ли се за електроника :D

                                Коментар

                                Working...
                                X