Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

дизелов двг с колкото може по-малко електроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    дизелов двг с колкото може по-малко електроника

    Имам нужда от кола за всеки ден, да се движа от т.А до т.Б с минимум разход, не държа на никакви електрически джаджи (ел стъкла, огледала, фарове...), но не бих отказал климатик. И искам макс. опростен и надежден двигател, дизелов, с евтина подръжка. Такъв прочетох, че е 1.9ТД 75кс. Обаче не знам на коя кола го слагат. Върти ми се също и пунто 1.7ТД (Уно 1.7ТД вече е доста стара кола, гнила най-вероятно... искам нещо без ръжда). Вие какво ще кажете, това пунто ще ми свърши ли работа, или да търся нещо с 1.9 75магарета ? Каква марка кола.. .ми все ми е тая, стига да не е много вехто, и да няма ръжда (но това е вече до бройката), и ако е масова - още по-добре, това значи евтини части Алтернативата на италианските коли за момента ми е голф2 (с извинение) 1.6 тди, но предпочитам да е нещо от макаронаджиите.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Punto 1.9 DSМакар, че и то има бая електроника
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Нека да има на други места, ама ако може по двигателя да няма. Такова пунто, абе никъде в обявите няма 1.9DS, има само D 60кс, за него ли говориш?
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Да, чист дизел, но реално се води DS.Има и Браво/а с такъв двигател 1.9D, те са с по-малко електроника.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Колега,няма Golf 2 1.6TDI,объркал си се нещо.Голф 2 има 1.6 дизел и турбодизел(D и TD).Аз предлагам да потърсиш Браво-а 1.9D:чист дизел, 65 магарета.Малко са кът ама може и да намериш.

          Коментар


            #6
            Прав си за голфа, имах предвид ТД версията, но не ми е никак приятно да мисля за нея като опция. За 1.9 разбрах, записвам си и вече се търси. Обаче нищо не споменавате за 1.7ТД. Той не отговаря ли на критериите ми? Защото гледам, че са много по-масови колите, има ги под път и над път.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Пунтото не го знам ама ако ще взимаш TD то по-добре да е TD100! Доколкото знам само помпата е различна и има добавен интеркулер. Конете са повече, но разхода е почти един и същ.
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар


                #8
                И заради конете и данъка е по-голям. Идеята за такава механична кола е, да работи на алтернативно гориво. Дизелите за щастие това нещо го умеят. Ако има електроника, всичко се усложнява в пъти, а не желая излишни главоболия. Затова и търся нещо толкова специфично при италианските коли (защото съм почитател на фиат/уанча да речем).
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  Synthy написа:
                  И заради конете и данъка е по-голям. Идеята за такава механична кола е, да работи на алтернативно гориво. Дизелите за щастие това нещо го умеят. Ако има електроника, всичко се усложнява в пъти, а не желая излишни главоболия. Затова и търся нещо толкова специфично при италианските коли (защото съм почитател на фиат/уанча да речем).
                  Ами тогава, Фиорино 1.7D - работно магаре, върви на каквото му сложиш, над 6 разход (празно) градско не съм видял.Мисля че има и Уно със същия двигател, няма грам нищо електронно (моето дори фабрично и радио няма ) Беше му се прецакал алтернатора и акумулатора с времето замина, нямаше точец и за релето на мигачите да отлепи, ама пускаш по баира и после газ и това е

                  Коментар


                    #10
                    Фиорино.. двуместно е (т.е. отпада по дифолт). А и чак такова работно магаре не ми трябва. Ако го има това нещо в 4 местен вариант хечбек, не бих отказал (записва си и това като опция, да се търси 1.7Д).До тук опциите са: 1.9Д и 1.7Д.Други предложения?засега клоня към 1.9Д, защото намерих такава брава, уното е доста старо вече.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      Вече 5-та година Пунто 1.7Д, 95, на жена ми. Абсолютно никаква електроника. Поносим разход, винаги пали от половин оборот и най-вече никакви ядове. За 5 години само два кормилни накрайника. Данък 18лв. за София.
                      Lupo - The Monster
                      Е83 3D

                      Коментар


                        #12
                        Палио със стария, 1.7Д мотор. Никакви екстри, никаква електроника, катър и половина. А и цените са им направо символични.
                        Fiat Marea 1.8i 16V
                        Fiat Tipo 1.4i 8V
                        Fiat Punto 1.6i 8V
                        www.italauto-bg.net/forum/

                        Коментар


                          #13
                          Ето.. това ще е колата ми А.. как да позная кой е "стария" и кой е "новия" мотор? Колко к.с. е? Гледам, масово са по 63к.с. 1.7. Или да се ориентирам по турбото - ако го няма, значи е това, което търся. Така ли?
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            #14
                            Миналата година брат ми взе Фолксфаген Лупо 1.7 SDI (чист дизел) прави разход извън града 3.6 (с 15 литра Благоевград-Разград), но и хич не върви. Факт е обаче, че откакто го взе позабрави за Дедра-та
                            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                            Коментар


                              #15
                              Приятелю,ще се опитам да съм полезен с приказките които ще ти кажа.Относно автомобила който търсиш ще ти кажа кой е точния модел за теб,но това след малко.1.Пунто с 1.9 DS не ти препоръчвам,и веднага казвам защо.Помпата е с изцяло електронно управление и струва майка си и баща си когато дойде време,а то ще дойде!2.Бравото за което ти говорят ТД 75 е двуврата кола.Ако това те устройва е друга работа.Другия модел 1.9D е със стария мотор от Типо/Темпра.Не знам с какви финанси разполагаш,и какво купе търсиш,но аз препоръчвам Ланча Дедра 1.9ТД по възможност комби!!!Кара с мотора от Типо/Темпра който е лишен от някой ненужни глупости.За сметка на това има прекрасно оборудвано с всички екстри+климатроник,ако е внос от Италия ръждата ще липсва още дълги години.Прави се до средата на 1999год.С две думи голяма,просторна,на изключително приемлива цена с всички екстри за пасажерите и малко главоболия за собственика,стига да случи на читав екземпляр.А бензиновите лесно се газифицират.Карам същото във вариант Темпра на Фиат и всеки ден има възможността да правя съпоставки между двете коли и признавам че във вариант Дедра е просто супер.Комбито по принцип е малко по високо от седана което е добре в някой възможности за експлоатация а функционалността мисля да не коментирам.Това е мое лично мнение,никой да не се чувства ангажиран с него.Успех с избора!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X