Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обороти при запалване на JTD 115к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обороти при запалване на JTD 115к.с.

    От скоро карам дизел ,след като стартирам мотора за няколко секунди оборотите падат съвсем леко и после застават там където са били. Ето и клипче съм направил , за да ме разберете точно какво имам в предвид. http://www.youtube.com/watch?v=JG25x5GENa4 Искам да попитам имам ли проблем някъде или е нормално това?Гледах мотора с FES никакви грешки няма записани.
    FIAT STILO 1.9JTD 2002

    #2
    При мен е същото, но аз съм с проблемен алтернатор, поне при мен го отдавам на това, защото знам как беше с оригиналния алтернатор и веднага забелязах това колебание след като сложих "новия" алтернатор. Този пад при мен е за части от секундата, точно докато включи реле-регулатора.П.п нека по-компетентните колеги не ме нападат, просто споделям какво е положението при мен и не ангажирам никой с мнението си.
    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

    Коментар


      #3
      http://www.youtube.com/watch?v=nlbfhS-O-kE ето още едно видео с по-ясно качество.Вчера си мерих и зареждането без консуматори 13.95 , с включени къси ,халогени и стопове за мъгла + парното на 4 пак даде 13.95в. Тези две измервания ги направих на тихи обороти без да подавам газ.
      FIAT STILO 1.9JTD 2002

      Коментар


        #4
        По това което казваш че си измерил не би следвало да имаш проблем със зареждането, обаче ако все пак случайно имаш проблем като при мен в момента в който оборотите се нормализират фаровете трябва да започнат да светят нормално(като при пад-а на напржението светят по-слабо и след това се нормализират).
        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

        Коментар


          #5
          При мен проблема е същия.Няма значение при топъл или студен старт.

          Коментар


            #6
            JTD RACER написа:
            При мен проблема е същия.Няма значение при топъл или студен старт.
            Еми от това може да следва, че това всъщност не е никакъв проблем, а нормално нещо за колата .

            Коментар


              #7
              Абсолютно нищо нередно не виждам.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Какво ли трябваше да си помисля аз при първия студен старт след основния ремонт: http://www.vbox7.com/play:fdb363d4В момента и помен няма от това.
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #9
                  При мен е същото, но само на студено.

                  Коментар


                    #10
                    Мисля, че като имаш изгоряла подгревна свещ, не е изненадващо в първия момент да има леко неравномерна работа на двигателя. Оправи си подгряването да работи нормално и пак сподели дали има тресене и/или падане на обороти.
                    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #11
                      Pecho написа:
                      Мисля, че като имаш изгоряла подгревна свещ, не е изненадващо в първия момент да има леко неравномерна работа на двигателя. Оправи си подгряването да работи нормално и пак сподели дали има тресене и/или падане на обороти.
                      Не е точно така. При ЖТД-110- особено зимата, при първо стартиране за деня- оборотите моментно се покачват до 1200, след това плавно слизат до 850 и стрелката остава там. Даже и при по-топло време ако колата не е палена няколко дни пали с моментно покачване на оборотите. И няма записани грешки.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #12
                        И кое не е точно така? Че ако има изгоряла една или повече свещи, това не може да е причина за нестабилна работа на двигателя в началото? Колегата не говори за високи (1200 об.) и след това плавно падащи оборотите, прочети първото му мнение.На негово място първо бих проверил и оправил подгряването (най-вероятно изгоряла подгревна свещ). И не бих отлагал прекалено дълго, защото ако е така, може след време да има проблем с изваждането на дефектиралата свещ. P.S. Ако не сте забелязали съобщението в край на клипа...
                        Прикачени файлове
                        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          Ми не е така, оборотите се регулират от околната температура и от температурата на горивото.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            Оборотите зависят от много неща. В случая колебанието е от ЕКУ-то, не е от изгорялата/те свещи.Забелязал съм, че докато не изгасне лампата за маслото оборотите са едни и в момента когато изгасне падат и след това отново се коригират.Всяко едно натоварване което е рязко се отразява и се забелязва.

                            Коментар


                              #15
                              Pecho написа:
                              И кое не е точно така? Че ако има изгоряла една или повече свещи, това не може да е причина за нестабилна работа на двигателя в началото? Колегата не говори за високи (1200 об.) и след това плавно падащи оборотите, прочети първото му мнение.На негово място първо бих проверил и оправил подгряването (най-вероятно изгоряла подгревна свещ). И не бих отлагал прекалено дълго, защото ако е така, може след време да има проблем с изваждането на дефектиралата свещ. P.S. Ако не сте забелязали съобщението в край на клипа...
                              Това съобщение започна да се изписва преди няколко дни ,а оборотите ги наблюдавам още от както я купих.Иначе колата си работи отлично ,оборотите след стартиране са стабилни ,а като я гледахме с FES оборотите на празен ход имаха колебание с 3 оборота ,което мисля е нормално.
                              FIAT STILO 1.9JTD 2002

                              Коментар

                              Working...
                              X