Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко дизелски въпроса [JTD105 & TD100]

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко дизелски въпроса [JTD105 & TD100]

    Първо:Вчера мъчих картерните газове на Бравото. От скобата, където отива маркуча към въздушната тръба след дебитомера ми избива масло. Стягах, сменях и все избива от скобата. Нещо не е на ред, като че ли... Кутията от която излиза каква е ? Някаква филтрация ? Опитах се да сваля, но.... к*р. Мислех да удължа маркуча и да го пусна надолу, е така, за теста. Второ:Катализатора на ЖТД105 на фланци ли е или директно на генерацията ? Докато се занимавах с тия картерни газове забелязах, че е на фланци, които са доста ръждясали (вероятно е свалян/сменян). Трето:Мареата ТД100 на брат ми - при високи обороти започва да хълца глъхне и прекъсва. Беше се наканил днес да чисти цедката на резервоара ама не знам какво е постигнал.едит: изчистил я е и е имало много гняс. Сега колата се е отпушила, но оборотите са високи - към 1000 на празен ход. Всякакви насоки и мнения ще са ми от полза
    In JTD I believe, in Nm I trust !

    #2
    Катализатора, ако не се къжа, беше на фланец от страната на двигателя, а към крайното кърне влиза тръба в тръба. Имай предвид че диаметъра на входа в различен от диаметъра на изхода.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #3
      Re: Няколко дизелски въпроса [JTD105 & TD100]

      googo написа:
      Първо:Вчера мъчих картерните газове на Бравото. От скобата, където отива маркуча към въздушната тръба след дебитомера ми избива масло. Стягах, сменях и все избива от скобата. Нещо не е на ред, като че ли... Кутията от която излиза каква е ? Някаква филтрация ? Опитах се да сваля, но.... к*р. Мислех да удължа маркуча и да го пусна надолу, е така, за теста. Трето:Мареата ТД100 на брат ми - при високи обороти започва да хълца глъхне и прекъсва. Беше се наканил днес да чисти цедката на резервоара ама не знам какво е постигнал.едит: изчистил я е и е имало много гняс. Сега колата се е отпушила, но оборотите са високи - към 1000 на празен ход. Всякакви насоки и мнения ще са ми от полза
      На "първо" - кутията е сепаратор, който отделя от картерните газове капчиците масло увлечени с тях и ги връща в картера. Гадно е , но мисля че трябва да го свалиш и почистиш.На "трето" - и моята Мареа държи около 1000 об. на празен ход, но не мисля че е проблем. И при други колеги с ТД100 е така, и като опитат да смъкнат оборотите, казват че работата на ДВГ става нестабилна на празен ход. За регулиране на оборотите виж тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...153&highlight=
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Мен пък стрелката на оборотомера ми заяжда на 1000 оборота, като го лопна отгоре и пада на 800 Да не е и при вас така
        Тря'а напиша нещо тука, нали

        Коментар


          #5
          @vsd - да, така е Катализатора го свалих днес и го показах на един съсед-майстор. Каза, че е почнал да се запушва - и действително на место беше започнало да се шпакловат отворите. Препоръча ми да избия всичко отвътре, така и направих. Звука без катализатора беше супер :D Сега колата е малко по-пъргава... малко по-добър throttle response. Някакви насоки за махане на сепаратора ? Защото не го виждам как ще стане, освен с флекса :D За Мареата - брато каза, че преди е бил вдигал оборотите, но сега след чистенето трябва явно да се свалят Мерси за линка А в аутодата ги дават 870-930 на празен ход за ТД100
          In JTD I believe, in Nm I trust !

          Коментар


            #6
            оборотите са 1000 на студен двигател после когато стрелката на температурата стигне първата черта на таблото което е 53 градуса трябва да паднат на 870-900
            Fiat Bravo TD100

            Коментар


              #7
              Mystikal написа:
              оборотите са 1000 на студен двигател после когато стрелката на температурата стигне първата черта на таблото което е 53 градуса трябва да паднат на 870-900
              Баш така трябва да са. Понеже в къщата сме с 2 такива - моето пали на 800 и после отиват на 1100 , ама за това си има причина. Другуто пали на 1000 и след това заспива на 900.
              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

              Коментар


                #8
                Такаааа... прочетох доста за въпросният сепарататор, утаител и т.н. Става ясно, че освен, че кофти се сваля, а не може да се чисти. За смяна не мисля още, но ми хрумна по-добра идея - да сложа някакъв филтър за картерни газове (приятел ми го препоръчва) на маркуча, който влиза във въздушния тракт. Или директно да се пусне надолу под колата Което честно казано, още повече ме блазни като идея :D
                In JTD I believe, in Nm I trust !

                Коментар


                  #9
                  Май се нарича oil catch tank, виж в ибей.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    http://uk-mkivs.net/forums/p/145424/966248.aspx
                    In JTD I believe, in Nm I trust !

                    Коментар


                      #11
                      A какво се прави със събраното в контейнера масло ?
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Сипваш го обратно след време.С баща ми обмисляне проекта... По-добре даже съда да е с пробка отдолу, откъде да източваш маслото, а пък най-добре е да се върже на мястото на сепараторната кутия направо :Dедит: Друго, което ми идва на ум е силово да се разглоби сепараторът. който вече е на лице и да се направи на същия принцип.
                        In JTD I believe, in Nm I trust !

                        Коментар

                        Working...
                        X